Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2007, 01:55   #1
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard terce za V50

Ima li ko terce za V50. U download sekciji sam naso samo Am i Dm tercu i obadvije falsiraju. Ili ako ima neko uputstvo kako se rade. Cuo sam da je ova klavijatura mrak. Juce sam u jednoj muzickoj prodavnici naletio na jednu. Trazili su $150.00 malo sam je isprobo i odmah pazario. Flopy ne radi, samo vrti a nista ne cita. Skinuo sam ovih boja sa downloada i koristio program koji se zove "Bome's SendSX 1.30" da ih ubacim. Ima dosta lijepih boja. Medjutim neke extenzije klavijatura uopste ne prepoznaje kao : V01, V02..., neke bnk. I nema performansi u downloadu. Imaju dvije koje ne mogu da ucitam i jedna od dalibora u kojoj nista korisno nema. Gledo sam na youtube-u kako zvuci V50-ka, strava. Kako doci do jednog takog seta?
korgich je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2007, 06:09   #2
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Lako ces doci do seta.V50 je kompatabilna sa dx yamahom.npr dx11.Samo sto v50 ima efekte jos.Javi se meni i dobit ces set.A zapamti i to da je neprevazidjena solo klavijatura jos uvjek.Pola stvari na Korgovima je kopirano sa V50 ako meni ne vjerujes pitaj Micu Nikolica.Haha.To sto ti ne radi flopi nije strasno.U prvoj muzickoj radnji naruci gummeni renmen za njen flopy.Kosta par eura i vrlo jednostavno se zamjeni.
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2007, 09:56   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju nažalost danas sve što dobiješ za džabe ne valja pet para...Dakle kad sam imo V50 (zamjenio je magarac za Pa50 1 za jedan) i mogu ti reći 3 godine koliko sam je imo nikad mi nije dojadila...Dakle na njoj uvjek možeš da dorađivaš boje,mjenjaš algoritam s kojima dobijaš nove nijanse i zvukove,ma stvarno klaviatura do jaja...Ali ipak preferiram za one koje vole DX-seriju da uzmu DX11 pošto je mnogo lakša i manja od V50...A i tipke na DX-11 su mnogo kvalitetnije nego na V50,a za onih par efekata što ih ima V50 i nije baš u nekoj prednosti.Jedina dobra stran je veća memorija 2x100boja ali zato su boje na DX11 mnogo dostupnije nego na V50 (u V50 moraš ukucati broj a na dx11 jedna tipka u banci i nađeš već boju).Imam set što sam ga pravio sa sakupljanjem boja od raznih kolegi sa dx11 (uz masnu doplatu) i koje sam pravio iz originalnih zvukova ali na žalost ne ide džabe jer sam mnogo vremena potrošio za nju...Što se tiče SendSX-a mogu ti reći da imam 2 puna cd-ja syx boja za dx i V50 ali ne valjaju pola đavla...Dakle il su nedorađene ili kilavo zvuče,il su falširane 100% po nazivu (npr piše zurla a ono svira neki hiljaditi đavo)...Što se tiče FDD,mogu ti reći da je problem u glavi.Dakle ako ne vrti disketu onda je otišla 100% pogonska gumica (isto ko kod starih kasetara) i zamjeni je...A ako se FDD vrti,onda znači da je pogn uredu ali ti je glava readera zaprašena...Dakle prosta logika je da uzmeš (ili ko se razumije u elektroniku) otvoriš sinth,izvadiš FDD,otvoriš i njega,pokupiš sa vatiranim štapićem pomočenim u alkohol svu prašinu,dlake,mace i ostalu naslagu i stvar zaključena...Poslije proveri još jednom obe glave (s gornje i dojnje strane imaš 2 kockaste pločice koje se drže skupa sa federom)---Malo ih razdvoji (ne previše da ne pokvariš feder) i polako sa vatiranim štapićem prođi po površini sa obje strane...To sve sad vratiš nazad i stvar zaljučena...Dakle 100% garantujem da ima da radi jer su to najčešći kvarovi na FDD (ne samo kod V50)...Eto nadam se da sam ti pomogo,a nažalost imam jedan FDD original za V50 al sam ga obećo kolegi Ratku sa foruma...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2007, 10:28   #4
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Alixe jarane, cijenim svaciji trud. Svi znamo koliko se vremena provede uz klavijaturu dok se napravi nesto da valja. Posto si provjeren clan foruma vjerujem da je set dobar ko sto kazes, i ne bi bilo fer da ga dajes dzaba. Evo ti moj mail camarohz@sbcglobal.net pa se mozemo dogovoriti. A FDD cu popravit ako bude potrebno. Kolko sam skonto Windows XP ne prepoznaje V50 format.
korgich je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2007, 15:11   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju moj stvar je takva da NIJEDAN Windows ne čita Format sa V50...Kod kuće na serveru imam Win98,Me,Xp,Vista (na različitim particijama) i nijedan ne radi kako treba samo napiše Disk Not Formatted---dakle V50 ima svoj "poseban" kodni zapis koji nije kompatibilan sa Fat16,Fat32 ili NTFS (to koriste Windowsi)...Mail kao što si vidio automatski izbriše tako da imaš u mom profilu napisan moj msn pa me dodaj na list...(još nešto kad naloadaš moj set na V50,kad ga upališ napisaće ti moje lične podatke,to je zato što sam ga zaštitio od ljudi koji kopiraju tuđe setove i reklamiraju ga svojim :wink: )...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2007, 05:23   #6
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cita, cita, samo treba znat sta cita
cevap je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2007, 21:58   #7
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Almiree, prijatelju evo ja sam instaliro MSN, napravio adresu i poslo ti nesto kao pozivnicu (invitation). A od tebe ni habera.
Hoces da te probam preko radio amatera nac . Email adresa ti se isto ovdje pokaze kad stavis misha na adresu sto sam ti napiso(na one zvijezdice) , negdje u dnu ekrana na lijevoj strani.
@ cevap
Hajd Rasime tetke ti one moje iz Banja Luke, napisi nam kako to cita.
korgich je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2007, 22:00   #8
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Opet nek greska. Evo. camarohz @ sbcglobal . net
korgich je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2007, 22:01   #9
korgich
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.05.2005
Mjesto: San Jose California
Postovi: 44
Downloads: 164
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
korgich befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
korgich pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

camarohz@sbcglobal.net
korgich je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2007, 22:56   #10
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od korgich
Opet nek greska. Evo. **************** sbcglobal . net
Nije greska nego nemores adresa stavljat na forume, imas profil i stavi msn adresu u profil i ko te treba tamo ce pogledat tvoju adresu i to je to i nacice te se! Pozdrav!
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
terce, v50


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije