Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.06.2014, 02:04   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard mobilni punjac za mobilne telefone, koji uzeti?

Videh ovo pre neki dan kod drugara i odusevih se. Ovo je prava stvar kada moras putovati busom npr. a svi znamo kako novi telefoni jedu bateriju tako da posle dva-tri sata intezivnog koriscenja baterija ostaje na 2-3%. meni se upravo to desilo pre neki dan kad sam putovao busom iz austrije za srbiju, i ne zelim prolaziti kroz istu situaciju gledao sam neki punjac kod tog drugara, ima u sebi snage za oko 5 punjenja, zavisno od kapaciteta baterije, mali je da moze stati u dzep, i sto je super stvar moze na njega istovremeno da se puni i mobilni i tablet. Razgledao sam malo tu kod mene i nasao jedan takav punjac firme nokia, model dc-18. kompatibilan sa svim telefonima koji imaju mikro usb, samo sto je ovaj nesto slabiji, mislim da bi mogao izdrzati 2-3 punjenja sto je meni ok. ako neko ima ovo cudo, ili ima iskustva sa ovim, neka napise ovde ime i model pa cu pogledati po internetu.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2014, 03:08   #2
Yikwo
Vredan član društva
 
Yikwo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.12.2013
Godina: 28
Postovi: 150
Downloads: 35
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X
Interesi: Automobili , Klavijature
Yikwo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod:
http://www.kupindo.com/Baterije/17643865_Power-Bank-USB-Externi-punjac-za-mobilni-
To ovako nesto ?
Yikwo je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2014, 22:11   #3
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisu loše te baterije. Ja sam zamalo nabavio jednu. Moj prijatelj već pet godina koristi tu bateriju i često je na putu (8 sati autobusa). Koristio je još dok je imao pocket pc, tako da se to pokazalo kao ekstra rješenje.

Ja sam se ipak odlučio za alternativno rješenje. Naime uzeo sam dodatnu twin sim karticu, što znači isti telefonski broj na dvije kartice ali samo jedna sim kartica aktivna i to ona sa koje je posljednji put napravljen poziv ili poslana poruka. Tako da sad imam dva telefona sa istim brojem. Smart telefon koji izdrži dan i najobičniji glupi telefon malo veći od Bluetooth slusalice koji mi potraje po deset dana u standby. Prednost mog rješenja je i to što kad idem na plažu, u teretanu, kad lakiram razbijeni branik itd. nosim jeftini glupi telefon. Nije loše rješenje samo ako vaš telekom operater podržava twin karticu.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2014, 01:02   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zar nije to u narodu poznatije kao "eksterna baterija" taj "punjac" kako se ovde naziva?

Znaci, to je jedan uredjaj, relativno malih dimenzija, i zavisi kakav ce biti i kog oblika, ali obicno ima na sebi minimum 1 micro usb port za punjenje baterije i ima obicno 1 USB izlaz, na koji moze da se ubaci kabli koji posle na kraju ima odgovarajuci port kojim mozemo puniti maltene sve sto se puni punjacem da tako kazem (telefon, tablet,...) Eksterna baterija moze biti i dosta velikog kapaciteta, tipa 10.000mAh podeljeno sa kapacitetom baterije telefona/tableta i slicno, dobijemo koliko puta ta jedna eksterna baterija moze napuniti uredjaja sa tih 10.000mAh konkretno iz ovog primera, ali postoje naravno i manjeg kapaciteta, a i cena ovih uredjaja, tj. ovih eksternih baterija zavisi upravo od kapaciteta, ali i proizvodjaca i slicno

Mislio sam da je vec poznat ovaj pojam eksterne baterije, ali ako nije i kome nije, kucajte na Google "eksterna baterija", i videcete kakav je to uredjaj Korisna stvarica, nema sta

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2014, 12:23   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na ovom mom cudu je baterija jacine 2330 mAh, znaci moracu da nadjem nesto sa bar 5000 mAh da bi ga mogao bar dvaput napuniti
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2019, 19:38   #6
draganost
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.11.2009
Mjesto: Beograd
Postovi: 18
Downloads: 4
Uploads: 17
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa500
Interesi: Sport, priroda, muzika.
draganost befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
draganost pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koristim eksternu bateriju 6.800 mAh i trebalo bi da može bar tri puta da napuni moj mobilni, ali dok je bila nova mogla je to samo 2 puta i vremenom joj se kapacitet smanjuje tako da posle nekih dve godine ne može da mi napuni telefon ni jedan put. Zato se divim prijatelju @zukae koji koristi istu eksternu bateriju već 5 godina.
draganost je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2019, 14:09   #7
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja imam od Xiaomia bakteriju od 20k mAh. Oderali su mi 50 eura kad je tek bila izašla. Izgubila je kapaciteta ali jos tera dobro.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije