Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.09.2013, 04:28   #1
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Na T-2 kako da promenim ritam 2, bubanj da prebacim na prvi kanal

Posto na drugi kanal ne mogu da se ubacuju semplovani zvukovi, tako sam obavesten moze li se zameniti ritam dva saritam jedan da bih ubacio sonorov bubanj, semplovan.?
drzof je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2013, 05:09   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zato ne bi moglo ? Gdje si to cuo / procitao ? Na bilo koju Rhythm Style traku mozes postaviti bilo koji Drum Sound Program, pa i one koji su "user sampled". Ako se dobro sjecam, custom voices kod Tyrosa se nalaze na MSB Bank 63; LSB Bank 00. Upisi ove komande i dodatno Program Change tog samplovanog bubnja na bilo koju Rhythm traku i bice sve uredu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2013, 16:07   #3
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam bas upucen u podesavanja na klavijaturi tako da ne mogu da pronadjem msb i lsb bank, pa bih vas zamolio ako mozete deteljnije da mi objasnite kakjo da oivo odradim.
Dodato:
Postavljao sam i ranije slicno pitanje, dobio sam odgovor da dvojka nije predvidjena da na drugi kanal se ubacuje bilo sta ali da postoji mogucnost da se to odradi. Ulazio sam na podesavanja custom voice ali nisam pronasao nekakve mogucnosti za izmene, promene. Ne znam da li se to moze promeniti...

Promijenjeno od drzof (23.09.2013 u 02:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
drzof je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 17:56   #4
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvinjavam se sto moram i ovu temu da pokrenem,ali moram da se obratim za pomoc svima koji poznaju Tyros 2 ili Tyros uopsteno.Posto vidim da je i kolega pitao isto sto i ja.Probao sam kao Tranzit,ovo sto je napisao ali opet ista prica. Hvala drugarima koji su mi izasli u susret,i pokusali da resimo problem.

Naime,Custom Voice zelim da ucitam na RH1 ili RH2. Probam da iz Custom Voice povucem recimo JV Drum KIT,taj folder gde su Custom Voice (Revoice) je prazan. Dok preko upper 1 2 3 povlacim normalno Custom Voice. To je meni problem.Iz Custom Drums,poziva sve bez ikakvih problema. Gde gresim? Sta da odradim u Style Creator-u da bih to resio?

Hvala unapred.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 18:26   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Udjes u Style creator, sa tab tasterima ides krajnje desno do prozora edit list, i u toj listi podataka upises gore navedene podatke MBS je 63, LBS 00, i na PC upises broj programa(custom voice) koji bi da stavis na RH2.
Ovo ti je nabrzaka, ako ti jos nije jasno pitaj

Promijenjeno od dmmacak (18.12.2013 u 18:28 sati)
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
NordX (18.12.2013)
Star 18.12.2013, 18:41   #6
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je toooooo! Broj programa tj.Custom Voice-a sam promenio i to je to. Mozete samo da mi objasnite sta je MBS a sta LBS i zasto na 63 i 00. Voleo bih da znam sta je to u Creatoru. Hvala jos jednom svima na pomoci.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 20:06   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bas to sam ti napisao u gornjem postu, da treba da das komandu na Drum trakama za taj Custom Voice. Jos sam ti i napisao da mislim da se Custiom Voices nalaze na MSB Banku 63, ama ti ne citas pazljivo. Odmah si mogao to da uradis.
MSB i LSB su mudi kontrole iz XG standarda kojma se odredjuje mjesto jednom Sound Programu. XG standard ima mjesta za preko dva miliona Sound Programa jer postoji 128 MSB Bankova, 128 LSB Bankova i 128 Program Change naredbi, pa to onda izgleda ovako 128 x 128 x 128 = 2.097.152 moguca sounda. Svaki od sounda na bilo kom instrumentu ima svoje mjesto u ovom sistemu koji se sastoji od tri midi komande MSB = midi kontola 00; LSB = midi kontrola 32 i treci midi podatak, koji uvijek moras upisati, je Program Change, odnosno PCG. Yamaha je sasvim slucajno izabrala Bank 63 za svoje Custom Voices i to nema neko dublje znacenje.

Promijenjeno od tranzit (18.12.2013 u 20:08 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2013, 16:38   #8
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne otvaram novu temu...Moze li neko ovo malo detaljnije da mi objasni posto nemogu da se snadjem,na tyros 5 trenutno nema opcija da se napravi user drum,nisti mogu da se prebace bubnjevi napravljeni od tyros 4 internih semplova nece moci do leta,pa bih ovako da pokusam da zaobidjem problem....u utility sam upalio opciju display voice number,prebacio sam semplovan bubanj kao custom voice na klavijaturu pise 063-000-71,style creator-edit i kako tu upisem sta?hvala.

Promijenjeno od darko87 (25.12.2013 u 16:40 sati)
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2013, 17:52   #9
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam dal je isto na T5. Al procitaj pazljivo predhodne postove. Znaci u style creatoru je potrebno da dodjes do liste podataka. Na predhodnim modelima Tyrosa lista je bila poslednja kartica sa desne strane EDIT. U tom spisku vec na pocetku ces naci bank MBS znaci u toj koloni ces upisati 63. Pa LSB 00. I PC 71. Nadam se da ti je jasnije. Samo meni nije jasno da na T5 nemas vec neki fabricki drum set sa kojim bi bio zadovoljan. Ja na dvojci koristim fabriku i zadovoljan sam, odradjuje lep posao. Ne bi bilo lose da imam neki dobar semplovan bubanj sa layerim, al koji god sam probao izlazi losije nego fabricki.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 01:29   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od darko87 Pokaži Post
Da ne otvaram novu temu...Moze li neko ovo malo detaljnije da mi objasni posto nemogu da se snadjem,na tyros 5 trenutno nema opcija da se napravi user drum,nisti mogu da se prebace bubnjevi napravljeni od tyros 4 internih semplova nece moci do leta,pa bih ovako da pokusam da zaobidjem problem....u utility sam upalio opciju display voice number,prebacio sam semplovan bubanj kao custom voice na klavijaturu pise 063-000-71,style creator-edit i kako tu upisem sta?hvala.
Slažem se s dmmacak-om, a što ti treba još pored originalnih bubnjeva. Nabavio si novi stroj, nisi provalio niti osnove, a htio bi u njega ubaciti bubanj iz "neke stare pištaljke". Nemoj zamjeriti, morao sam.

Kod Tyros4 (a gotovo sam siguran da je slučaj i kod Tyros3) ne treba "kemijati" sa stavljanjem CUSTOM VOICES-a u RHY1 i RHY2 kao što je to bio slučaj kod Tyros2.
Jednostavno odabereš bilo koji CUSTOM DRUM i pohraniš ga u RHY1 ili 2 baš kao što to radiš i s promejnom voices-a na ostalim trakama Styla. I Tyros postavi MSB 62 automatski, nisu potrebne dodatne intervencije u EDITu Styla.

Malo je čudno i to što nisi uspio prebaciti CUSTOM DRUM iz Tyrosa4. Kod mene u Expansion Manageru se vidi svi kitovi koje imam u Tyros4. Nemam (još) Tyros5 pa ne mogu niti prebaciti materijal da testiram ali sam gotovo siguran da bi prebacivanje uspjelo.

Primjetio sam da u Expansion Manageru nisu vidljivi oni materijali koji su rađeni na predhodnim modelima i stavljeni su u T4 bez ikakve dorade. To znaći, bez obzira što imaš CUSTOM DRUM koji je bio pohranjen u T4, ne znaći da će biti kompatibilan s Tyros5. Zato jer izvorno nije niti urađen na njemu.

Možda bi bilo praktično da se otvori nova tema s pitanjima za Tyros5. Tyros2 i Tyros5 dva različita svijeta bez obzira na to što neki ljudi s ovog foruma misle da nije tako.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije