Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.03.2019, 15:28   #21
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dosao sam malo do vremena, ponovo da se igram : )

Hm, Casper kako bi bilo da povlacim preko MultiPada boje, da li je to moguce?
NordX je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2019, 15:49   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam probavao ali mislim da je moguće.
Nego, postavljaš mnogo pitanja, a u praksi nisi probao ništa. Uhvati malo više vremena, prouči ovo što smo predložitli, sjedni za klavijature, spoji kablom i pokušaj napraviti nešto samostalno. Kada zapne pitaj konkretno pitanje jer je ovo do sada bilo toliko općenito da se o tome može pisati naširoko i nadugačko.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (27.03.2019)
Star 27.03.2019, 22:06   #23
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E to sam i ja hteo da kazem. Volimo da pomognemo ali je jako tesko pomoci nekom ko bi da dobije sve gotovo. Meni licno niko nije nista pomogao sve sam sam skontao, skuzio, a engleski nemam pojma. Samo druzenje sa instrumentom, citanje litetarature i slobodno isprobavanje. Ne moze se nista pokvariti ako se nesto proba.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2019, 01:43   #24
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo vec neko vreme pokusavam da sredim ovo i nikako ne uspeva.

Ja se stvarno trudim,nisam od tih sto bi na gotovo

Problem mi je sto ne znam da podesim to ''poklapanje'' MBS I LSB i PG na KORGu i na Yamahi preko SONG parta.

Pa mi se ucinimo da je preko Multipada prostije, zato sam pitao.

@dmmacak ako nadjes vremena aj jos malo me bar uputi oko promene MBS i LSB i PG sto na KORGu sto na yamahi

@Casper,hvala po ko zna koji put,ne zameri. Uporan sam ja tip, strpljiv i ne bih na gotovo,pogresno ste me shvatili ali ne zameram
NordX je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2019, 02:10   #25
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ti ne zameram ali ne moj ni ti zameriti. Problem je u tome sto treba da ti pisem neke stvari osnovne i mnogo je opsirno. A ja isken da budem ne znam kako bih to lepo napisao da svi mogu da shvate, a i imam jako malo vremena. Ovde na forumu sam pisao dosta puta i jednostavno vidim posle nekog vremena da postavljaju opet slicna pitanja. To znaci ili da ne citaju ili da ne shvataju sta se pise. Ja sam nisam znao nista od toga pa sam sve pronasao na forumu i na netu.
Izvinjavam se malo sam skrenuo sa teme.

Ako znas kako to da podesis na multi padu u songu ti je skoro isti postupak. I da se opet ponovim. ( posto ne verujes meni) preko songa ti je najbolji nacin. Ili da menjas sve rucno na Korgu i resio si problem. Mislim da je za tebe to jos najbolje resenje. Neces gubiti vreme na istrazivanje nekih mogucnosti. A to vreme lepo utrosis u organizaciju Korga i vezbanje i resio si problem.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2019, 10:16   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Uspeo sve to, samo ne znam kako da podesim brojeve da mi budu isti i tamo i ovamo
Krivo si shvatio. Ne podešavaš, ne mijenjaš brojeve (MSB LSB PCG) nego ih međusobno usklađuješ između dvije klavijature. Preciznije, svaki zvuk u klavijaturi ima svoj fiksni "broj" koji određuje tkz. "adresu" zvuka. Kada govorimo o GM (General Midi) standardu, onda su oni usklađeni i Piano sa Tyrosa će pozivati Piano sa Korga. Međutim, kod adresiranja ostalih zvukova svaki proizvođač ima svoj šablon.

Sada pažljivo pročitaj prva dva posta @dmmacak, u njemu su napisane osnovne stvari kako uopće povezati dva midi instrumenta. Sve ti je isto kao kod povezivanja Tyrosa i Tritona osim jedne "sitnice". Kod Juzisounda postoji funkcija kada držiš pritisnutu tipku ENTER da se automatski sinhroniziraju adrese dva zvuka koja su trenutno aktivna na Tyros i JS. Takvu kontrolu ti kod Tritona nemaš. Ali naravno da možeš uskladiti ono što ti je potrebno samo treba nešto više truda.
Bez obzira da li na Tyrosu direktno/ručno pozvao neki sound ili ga poziva Registracija, SONG ili pak multipad, on će uvijek aktivirati neki sound "s druge strane", tj. s Tritona. Zato se u početku usredotoči na direktno/ručno aktiviranje sounda, a tek poslije kada shvatiš princip i logiku, možeš soundove na Tyrosu zbog bržeg i jednostavnijeg rada smještati gdje te volja.
Nisam svirao Tritona pa ne mogu biti precizniji ali načelno se radi ovako. Presloži soundove u Banke na način da ti odgovaraju adrese koje ćeš pozivati sa Tyrosa. Za to možeš koristiti free program PCG Tools. I to bi bilo sve.

Preciznije i detaljnije od ovoga što je do sada na temi napisano može uraditi jedino onaj tko ima ta dva instrumenta pored sebe i tko želi (i zna) napraviti dobar tutorial. S obzirom da to da je došlo vrijeme kada je vremena sve manje , sumnjam da će netko ovo i učiniti. Preostaju ti dvije solucije. Prva je da sjedenš sat, dva ili par dana ako treba i posložiš to samostalno. Druga je da nekome platiš da to uradi umjesto tebe.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (28.03.2019), NordX (30.03.2019)
Star 30.03.2019, 16:40   #27
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uspeo, Casper hvala po ko zna kojii put.

Konacno, sredioo
NordX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije