Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.04.2015, 18:39   #1
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Pravljenje terci na Pa3x Pa900 Pa600 tutorial

Evo napravio sam jedan klip o pravljenju terci za pocetak prirodni mol i prirodni dur.Probao sam dosta setova i uglavnom terce ne mogu da se transponuju ili mogu ali fale tonovi preko ensemble ili stari nacin preko DK gde nam trebaju posebno semplovi I ne mogu da se transponuju sto je sve bzv sada sa ovim opcijama koje su nam dostupne itd.Evo primera preko user scale detaljno objasnjeno sta treba podesiti i kako posto mi je dosta kolega trazilo.Malo sam umoran na snimku bancilo se jutros do 7h
https://www.youtube.com/watch?v=UrHZ79ro2iQ
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2015, 22:09   #2
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

preko 10 godina od tritona , jos nemaju na korg pa araznerima bar te user scale terce, a znaci napravili su ih , postoje jos od tritona i na njemu mozes kakvu zelis napraviti tercu i svaki ton radi u skali perfekt, dok na pa3x uvek nesto tacno nesto netacno. osim da trosis ram i da semplujes jebenu tercu. sta im je hvalilo prebaciti isti sistem sa tritona? odradili su da ide do plus minsu 99, to oke, ali ima ono sto se cekira na tritonu da bi radilo pravilno.

ako pogledamo te terce kao terce to opet nisu prave, osim sto pravo sviraju, to su tjunirane terce ili ti tonovi pitchovani , sto ih vise pitchujes sve vise menjaju zvuk.

prave terce mogu se napraviti samo chorder varijantom, to jest dodelom tonova sta ce koji da svira , to jest koji ton u skali bilo gde a nisu pitchovane tjunirane, nego prirodne tonove sviraju kakvi su, i kako zvuce.

meni je ovo mrsko raditi na pa3x, iz nepostovanja, i iz principa mi se ne radi jebes ih.

tebi hvala na videu, ima ovde dosta kojima ce to trebati . ja za ove gluposti trazenje nekih jebenih vanserijskih resenja nemam. dok ne bude pravo ... out
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2015, 22:24   #3
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam zadovaljan rade lepo a lako se prave samo lepo slozis u performansima ja sam lepo poredjao ista terca prirodni mol i odmah pored harmonski za isti tonalitet lepo zvuce i poprilicno su tacne a za odredjene pesme samo po potrebi u sub scale promenis odredjenu tercu koja ti je potrebna za odredjeni ton ,nije lose.
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2015, 23:48   #4
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega lepo što si podelio znanje svaka čast
momo je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 11:42   #5
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
postoje jos od tritona i na njemu mozes kakvu zelis napraviti tercu i svaki ton radi u skali perfekt, dok na pa3x uvek nesto tacno nesto netacno
Kolega je objasnio na videu kako se stima terca na ovaj nacin........tebi ako je neki ton netacan znaci da je do tebe,da si profulao ton kad si stelovao .
Ispravi gresku i svaki ton ce svirati tacno .

Ja imam jedno pitanje vezano za ovo.Inace sviram na triton pa ne koristim ovo sa aranzera.

Ovako sam davno probao terce na pa800 i radi super sve tacno u ton.......osim kad su u pitanju boje sa portamentom.......ako stavis u tercu boje koje su sa portamentom onda one budale........nesto krivudaju lijevo desno......bezze..........pa me zanima da li je to na pa3xpro jos uvijek tako........ili su to ispravili ?????????
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 11:45   #6
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

znam na sta mislis,sa semplovima se to ne desava jer nemaju dinamiku,a odredjene fabricke boje nisu bas dobre za terce jer umeju da kasne i onda kad se svira nesto brze nor tercirana boja zakasni i zvuci netacno ali je tu problem do sempla
Dodato:
i budale isto kad se oscilator ne stavi na 1 ,sad drugo sta bi moglo da bude ne znam.pozz
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (27.04.2015 u 12:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 14:38   #7
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo sto ja pitam.......to nema veze sa semplovima ni sa dinamikom.......ima veze samo sa portamentom.......npr stavim 2 boje sa portamentom,jedna svira osnovu druga tercu,i npr ton C svira cas +3 a cas +4 mijenja se.........ako na toj istoj boji iskljucis portamento onda ona svira savrseno tacno.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
i budale isto kad se oscilator ne stavi na 1
Ako si stavio oscilator 1 .......to znaci da na toj farbi koristis samo jedan sempl.........to je steta......korg ostavio mogucnost da pomijesas 16 semplova (oscilatora) u jednu farbu........a ti sve iskljucis i ostavis samo jednu

Promijenjeno od ella 85 (27.04.2015 u 14:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 15:08   #8
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne bih znao odgovor zasto pravi problem portamento...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2015, 15:43   #9
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok valjda se neko javi ko je to pravio na pa3x.......mene zanima ustvari jel taj problem ostao i na pa3x ili su u medjuvremenu ispravili to.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2015, 00:47   #10
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sad sam probao neku boju sa portamentom radi normalno
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije