Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2018, 22:53   #1
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Laptop i VL3D

Pozdrav svima.
Vec godinama nastupam koristeci laptop i midi fajlove. Van Basco Karaoke plajer, Midi Yokama povezan s Hypersonic 2.
Midije u Cubase preradim tako da iz HS-a vuku boje koje nisu u GM standardu i sve to dosta dobro zvuci, uz dvije gitare i dva vokala. Izlaz iz laptopa je PCMCI Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS 24 bit-na zvucna kartica koja Hypersonicu omogucava rad sa zanemarivom latencijom. Zbog varijacija u snazi fileova, izmedju zvucne kartice i miksera postavio sam malu Behringerovu miksetu koja mi je "pri ruci", ako moram neki fajl smanjiti ili pojacati tokom svirke.
Ono sto zelim pitati je slijedece:
Postoji li mogucnost "USB to MIDI" cabelom spojiti laptop sa Digitech VL3D Vocalistom, preko kojega bih mogao odabrati midi kanal koji bi odredjivao tonalitet pjesme, primjerice Midi kanal dva, na kojem je u vecini slucajeva bas, i taj isti kanal odabrati u Vocalistu, a da u isto vrijeme imam audio izlaz na kartici, kao i do sada na 3,5mm izlazu.
Na forumu sam procitao sve sto sam mogao naci o ovom DigiTech- ovom uredjaju, no ovakav nacin spajanja niko ne spominje.
Za sve ostale nacine odredjivanja tonaliteta za Vocalistu znam, Acapela, Guitar in, midi kabelom iz klavijature, audio kroz Guitar In, no zanima me da li je ovo sto sam gore spomenuo izvodivo. Hvala....
spreco je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije