Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2007, 22:10   #1
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Problem sa tritonom LE pomoc hitno

Kako da prebacim boju iz programa u kombinaciju a da mi ostanu iste, da ostanu isti parametri i da ostane sve isto
primer:kada prebacim harmoniku iz programa u kombinaciju ne zvuci isto kao u programu.
ako je neko odlican poznavalac tritona LE neka mi ostavi broj telefona na vularenga@yahoo.com pa da se cujemo zanima me jos par sitnica.npr:sta koja oznakla u meniju znaci ako ima neko program za slaganje boja
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2007, 23:07   #2
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam bas odlican poznavalac korg-lea ali imam ga dugo i znam nekih stvari oko njega. Tvoj problem kada prebacis boju iz programa u combinacije je u tome sto trebas u combinaciji gdje preneses boju iz programa da podesis parametre efekata sve isto kao sto ti je u programu na toj boji. Za primjer uzmes u programu harmoniku i onda ides na MENI otvorice ti se meni i vidjet ces desno ti stoji jedno ispod drugog IFX-MFX e otvoris i jedno i drugo pogledas kako stoje efekti i koji su posebno u MFX i ekvilajzer zapisi na papir e onda preneses tu harmoniku u combinacije na neko mjesto i opet ides ns MENI i opet imas IFX I MFX i sve sto ti je na papiru postavi tako. Pozdrav
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2007, 23:47   #3
Roso
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Mjesto: Njemacka, Herten
Godina: 36
Postovi: 114
Downloads: 327
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA1x pro, Korg Triton LE
Interesi: Sport, Muzika
Roso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Roso pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

i ja sviram tr 61 i ista je ko le u tim stvarima!
tako kako ti je svirac 007 reko ti je najbolje jerbo kako ja poznajem ovu klavijaturu nije moguce kopirat boju iz banke programa u combination s istim parametrima itd.
i ja sam imo najvise s jacinom od boje problem.
uvijek sam ganjo da mi budu sve boje i combinacije u istoj jacini dok nisam skuzio da je u combinaciji islkjucen ifx efekat bio. hehe

a jedna stvar i meni smeta to je isto u combinaciji:
kad tako napravim kombinaciju da mi je na ljevoj strani gitara a na desnoj gajde i jos koja druga boja imam veliki problem s efktom.
otidjem pod meni i namjestim ifx efekat chorus.i tako ga sredim da ide na gitaru. to je sve uredu dok mi netreba drugi efekat za harmoniku a drugi ifx efekat u jednoj kombinaciji nije moguce. samo se moze isti ifx upotrebljavat. a de vi meni recite kako se cuje harmonika s chorusom heheheh. jednu stvar sam probo a to moze isto samo kad su 2 boje. sredio sam mfx za harmoniku a ifx za gitaru to moze samo jedna stvar nevalja gitara sto je namjestna s ifx efektom uzma automatski equlizer od mfx efekta i to nevalja. znaci kad su vise od dvi boje u obziru mozda nece moc da se sto posto namjesti boja ko u programm. ali uvijek se nekako malo nesto sredi da bude skoro ista.
Roso je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2007, 23:50   #4
Roso
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Mjesto: Njemacka, Herten
Godina: 36
Postovi: 114
Downloads: 327
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA1x pro, Korg Triton LE
Interesi: Sport, Muzika
Roso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Roso pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sta sam zaboravio ako slucajno gresim onda mi molim vas recite ako je moguce za svaku boju u kombinaciji drugi ifx efekat. skako bih u zrak.
Roso je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 13:54   #5
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i ja imam problema sa jacinom kad iz programa prebacim boju u kombinaciju slabije se cuje
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 18:53   #6
Roso
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Mjesto: Njemacka, Herten
Godina: 36
Postovi: 114
Downloads: 327
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA1x pro, Korg Triton LE
Interesi: Sport, Muzika
Roso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Roso pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ako je samo upitanju jacina a nista drugo, e onda bi ti preporucio da stavis ifx efekat broj 2. to bi trebalo da bude St. Compressor. ovaj efekat ti ostavlja boju kakva i je, samo je malo pojaca. a kad otvoris meni ifx onda ima stranica bas se zove ifx (dugme F4 u Tr 61.) tu mozes taj efekat sto namjestis sebi napravit kako tebi odgovora znaci sensivity, attack, level i imas equlizer. za samu jacinu ja mislim bi trebalo ovo bit dosta da se dotjera kako treba.

pozdrav
Roso
Roso je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2007, 17:26   #7
beginner
Banovan!
 
beginner's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Cro
Godina: 36
Postovi: 12
Downloads: 67
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland Fantom G6 Korg Triton Le Korg PA50 M-Audio Prokeys88
Interesi: Hobiranje hobija
beginner befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj nadimak opravdava moje znanje o glazbi, kao i znanje o rukovanju klavijaturama :roll: ali ipak cu pokusati pomoci.
Koliko znam parametre efekata kada ih zelimo kopirati sa nekog PROGRAM mjesta na neki COMBI nemora se pisati na papire moze se jednostavno napraviti copy effects na sljedeci nacin:
Nalazimo se npr. na broju 000 (COMBI), na lijevoj strani imamo npr. bass, na desnoj strani imamo harmoniku.(Harmonika nam se u PROGRAM modu nalazi npr. na 000-tom mjestu).
Otvorimo izbornik MENI=>MFX=>UTILITY=>Copy Master Effects=>OK
otvori se izbornik u kojem mozemo odabrati s kojeg mjesta (iz PROGRAM moda) zelimo kopirati efekat na neku kombinaciju (COMBI).
Kada smo izabrali koji od efekata zelimo kopirati, potvrdimo sa OK. Meni je do sada bilo najoptimalnije staviti kvacicu na "All" tako da mi se svi MFX-evi kopiraju
Ako vam nakon ovoga boja ne zvuci u COMBI modu kao i u PROGRAM modu, pokusati iskopirati i IFX: MENI=>IFX=>UTILITY=>Copy Insert Effects.
Kao i kod izbornika MFX-a imamo mogucnost odabira lokacije s koje cemo kopirati IFX. Naravno, IFX kopirati sa iste boje kao i MFX.
Tu dolazi do problema, ako nismo razdvojili bass (koji sam uzeo za primjer)preko nekog drugog kanala, tada se ti kopirani efekti odnose i na bass.


Nadam se da ce ovo nekom pomoci!


Pozdrav!
beginner je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2007, 21:01   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja mislim da i LE moze kao i EXTREME, dok ste u COMBI mode mozete na MENU
da nadjete gde vam pise IMPORT FROM PROGRAM, onda on sam povuce citavi
program onako kako jeste.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2007, 17:29   #9
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kosto je reko Nedim, ja sam imo Leja tako da prebaci boju i kopiraj MASTER EFFECT, IFX MFX sve se da kopirat znaci pod kombinacijom menu-edit inssert effect i copy from ili je import from i imaces isto :!: :!: :!:
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
hitno, pomoc, problem, tritonom

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije