Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.01.2013, 02:06   #1
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Klub ljubitelja Yamahe

Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Druže,ti znaš da sam ja zakleti Yamahaman,ali,mislim da je Korg PA 600 izmislio Sve u odnosu na Yamaha PSR s 950....
Pa i nije bas sve tako... Korg ima odlican korisnicki interfejs, veoma je zgodan za rukovanje (po meni najzgodniji od svih brendova), svakako da mu je velika prednost pomenuti sempler, ali ima i jednu ogrooomnu manu, a to je ZVUK!!! Na njemu je sve dobro osim zvuka koji izlazi iz klavijature! Korg zvuci pored Yamahe kao da si zvucnik prekrio nekom krpom! Pricam iz licnog iskustva jer sam godinama svirao Korg aranzere i relativno nedavno sam presao na Yamahu i razlika je OGROMNA!!! Nedavno sam slusao kolegu koji svira Pa3x i ima sredjen set, odlicne semplovane boje bubnja, basa, gitare i svega ostalog samo... sve to nekako ne izlazi kako bi trebalo! Pre Nove godine sam imao svirku na kojoj sam svirao zajedno sa kolegom koji svira PA800 i kad ukljucimo isti sempl harmonike njegov zvuci losije, mutnije, ne znam ni sam kako bih to opisao ali prosto ne izlazi isto kao na Yamahi na kojoj se odlicno cuje! Jednostavno, Korgu je "ustinut" zvuk na izlazu iz klavijature! Negde sam procitao poredjenje sa zamagljenim naocarima kad se udje iz hladnog u toplu prostoriju... e, tako nekako bi najpriblizniji opis bio - Korg zvuci zamagljeno!!!
Zato bih ja pre uzeo Psr950 nego Pa600! Pogotovo sa Balkan Pack-om se relativizira cela prica oko potrebnih semplova. Toliko od mene, raspisah se nasiroko a nisam planirao!

Promijenjeno od Akordeonista (12.01.2013 u 02:09 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 02:55   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate mili i ja isto mislim sve ko i ti, samo sto neki ljudi "kolju" za to sto si napisao i ne daju se uvjerit drugacije. Nek ti je sretno na odgovorima ostalih kolega...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 03:47   #3
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Pre Nove godine sam imao svirku na kojoj sam svirao zajedno sa kolegom koji svira PA800 i kad ukljucimo isti sempl harmonike njegov zvuci losije, mutnije, ne znam ni sam kako bih to opisao ali prosto ne izlazi isto kao na Yamahi na kojoj se odlicno cuje!
Mislim isto kao i ti...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
rustemi (06.06.2014)
Star 12.01.2013, 10:28   #4
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje za Yamahiste!Svidja mi se (vrlo)Balakan pak na novim Yamahama,e sad,puno sam vremena ulozio u sredjivanje moje psr3000(verujte mi da mnogim korgovcima zastane dah kad je cuju uzivo,"jel'moguce da to sr....e tako zvuci?"),i smatram da bi bila prava steta da prelazim na korga,kad imam maltene sve ritmove koji mi trebaju i ovko i onako srredjene i doterane.
Prvo pitanjea li ja sad ,recimo uzmem moj USB sa mojim setom,'ubodem' u sve posle psr3000,znaci s900.... i u T2 i T3i svira,(znam da su kompatibilni,ali dali je bukvalno tako)?
Pitanje dva,da li u moje postojece ritmove kad ubacim usb u psr s950 mogu kopirati-ubaciti instrumente koji su u Balkan paku,znaci da li se oni mogu stavljati na OTS i u sam ritam kao solo instrument u intru.
Eto za sada toliko pitanja,pa vas molim ko zna da to lepo iobjasni i meni a i drugima koji su u nedoumici.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
jmikulc5 (05.02.2014)
Star 12.01.2013, 14:14   #5
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@akordeoniste
potpuno se slažem, sviram zabavnjake, ponekad narodne, sve osim turbo folka... i iskreno jako mi je osjetljiv sluh na "zvukove" jer bavio sam se produkcijon...e sad korg mi uvik ima nekako nazovimo čudan zvuk naspram Yamaha, meni zvuci kao da zuji..ne doslovno, ali kao da ima neki efekt gušenja
..dok Yamaha puno toplije zvuči.....imao sam priliku svirati pa800 misec dana... i tu se naviknem na zvuk korga ali kad predem na yamahu... po zvuku djeluje puno ozbiljnije o ugodnije... ne znači da sam u pravu ali to je moje mišljenje, pogotovo za ovo što ja sviram. lp, Božo
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 14:54   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slusanje je nesto sto se uci od malih nogu i isto kao i sve drugo i slusanje se moze nauciti pogresno
Moja prva profesionalna klavijatura je bila Korg PA50 i naravno bio sam odusevljen zvukom, a planovi tada za sljedecu profesionalnu klavijaturu je bila PA800 ili PA2X, medjutim nas admin Vaxter mi je rekao da nije samo Korg jedini konj za trku, nego da malo poslusam kako zvuce Yamahe.
Apsolutno sve isto kako je rekao Akordeonista i Arter se manifestira i kod mene. Jednostavno Korg mi ima neki metalni i kantasti zvuk sto se tice bubnjeva. Realno, na Korgu PA3x nista nisam cuo sto mi se svidja, pocevsi od ritmova pa do boja. I isto tako sto kaze Akordeonista, svaki sampl ubacen na Yamahu mi se jednostavno vise svidja nego Korgu, jedan isti sampl dodje kao 2 razlicita na Yamahi i Korgu.
E sad da ne ispadne da je Yamaha vrh, jer sto se tice ritam sekcije, narocito bubnja, meni je ipak Roland sa srg i srx prosirenjem apsolutni vrh sto se tice bubnja! Dakle, nije sve onako kako nam ljudi pricaju i serviraju. Ono sto radi vecina cesto nije ono sto valja i sto je u redu. Bas mi je drago da ima ljudi na forumu koji isto misle
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 15:31   #7
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Pa i nije bas sve tako... Korg ima odlican korisnicki interfejs, veoma je zgodan za rukovanje (po meni najzgodniji od svih brendova), svakako da mu je velika prednost pomenuti sempler, ali ima i jednu ogrooomnu manu, a to je ZVUK!!! Na njemu je sve dobro osim zvuka koji izlazi iz klavijature! Korg zvuci pored Yamahe kao da si zvucnik prekrio nekom krpom! Pricam iz licnog iskustva jer sam godinama svirao Korg aranzere i relativno nedavno sam presao na Yamahu i razlika je OGROMNA!!! Nedavno sam slusao kolegu koji svira Pa3x i ima sredjen set, odlicne semplovane boje bubnja, basa, gitare i svega ostalog samo... sve to nekako ne izlazi kako bi trebalo! Pre Nove godine sam imao svirku na kojoj sam svirao zajedno sa kolegom koji svira PA800 i kad ukljucimo isti sempl harmonike njegov zvuci losije, mutnije, ne znam ni sam kako bih to opisao ali prosto ne izlazi isto kao na Yamahi na kojoj se odlicno cuje! Jednostavno, Korgu je "ustinut" zvuk na izlazu iz klavijature! Negde sam procitao poredjenje sa zamagljenim naocarima kad se udje iz hladnog u toplu prostoriju... e, tako nekako bi najpriblizniji opis bio - Korg zvuci zamagljeno!!!
Zato bih ja pre uzeo Psr950 nego Pa600! Pogotovo sa Balkan Pack-om se relativizira cela prica oko potrebnih semplova. Toliko od mene, raspisah se nasiroko a nisam planirao!
Druže,ako je iko na ovom forumu ljubitelj Yamahinog zvuka,onda sam to ja.
Govorio sam o tehničkim karakteristikama i omjeru cjene i kvaliteta..I dalje mislim da je Yamaha PSR s 950 bezobrazno skupa za ono što nudi..
To što kažeš za za kvalitet zvuka Korga i Yamahe,evo jedna istinita anegdota iz mog ličnog iskustva...Svirao ja koncert Halida Muslimovića,Vesne Zmijanac i Šemse Suljaković sa Halidovim klavijaturistom Damirom,mojim dobrim drugarom..On svirao Korg PA 2 x,extra sređen,a ja Yamaha Tyros 3(znači,aranžeri iste klase)..Kaže meni Damir:˝Makso,jarane,kad ja pustim ritam na PA 2 x poslije tvog Tyrosa zvuči kao praćka(tanko,usko).˝To najbolje govori o soundu između ova dva branda.Naravno,ovim nisam želio izazivati nikakvu polemiku,jednostavno sam ispričao dogodovštinu sa svirke.Pozdrav svima!!!
Izvinjavam se za off topic.
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 15:33   #8
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell,da li se terce u T3 mogu srediti da i memorisati kao na TR(korgu), i da li se mogu pojedincno memorisati na OTS.
Pitanje je vise za temu T3 i pitanja,ali kad si vec tu.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 17:14   #9
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozes raditi sa tercama i na ots i u registracijama .
Imas par tema o tercama za tyros ,ali evo par rijeci opcenito.
Imas terce preko midi file,njih koristis u registracijama,
A imas i "semplirane" ,njih mozes koristiti i u ots i registracijama
Ove sa midi file ces brzo nabaviti,a semplirane ces vjerovatno
morati sam napraviti,sto je u stvari i bolje.
U principu kad unosis pojedinacne vawe u tyros,
tada i slazes odredjenu skalu za tercu...
Tako sam ja shvatio logiku sempliranih terci.
Iskreno,nisam probao ali to bi trebalo biti to...
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (12.01.2013)
Star 12.01.2013, 22:03   #10
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U tercama se ogleda jedan od rijetkih nedostataka yamahe naspram korga, a to su performance kojih nema na yamahi. Ja ne koristim terce preko midia, jer mi nisu bogzna sto, koristim terce posebno kao sampl. Npr. E-mol gornja terca harmonika je zaseban sampl i na tonu e je recimo ton g i dalje kako odgovara, e sad uzmes u upper1 neku harmoniku ili neki drugi sampl, a u upper2 ubacis tu recimo E-mol tercu, sto je malo kompliciranije nego na korgu. Postoji vjerojatno varijanta preko registracija sa freezom, ali nisam jos odvojio vremena da proucim prakticnu primjenu freeza.
E sad, vjerojatno postoje i samplirane terce da je u jednom samplu i osnovni ton i terca, ali nisam ih do sada jos nalazio.
Nego moracemo otvorit temu nas yamahovaca, ako vec postoji obnovicemo, ako nema, pravicemo
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije