Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2018, 09:01   #771
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na ovom forumu nećete naći Fantom Yase2 iz razloga što se taj software plaća. Možete ga kupiti za cijenu od oko 50 dolara ili potražiti po torrentima.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2020, 23:35   #772
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pozz ljudi..jedno pitanje oko ram memorije za g6..imam 256, a prosirio bih je na 512mb..pa de mi recite jel to klasicna sdram od 512mb, koja se ranije koristila u racunarima, ili je taj ram pravljen posebno za g6? hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2020, 18:39   #773
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najobicnija sdram koja se koristila u prvim p4 računarima, j sam stavio desetak raznih u fantoma možda samo jedna il dve nisu radile..... Imaš ih po oglasima do 10tak e po komadu, ali najbolje da nadješ u blizini tebe da možeš da isprobaš....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2020, 23:44   #774
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ok hvala za odgovor..jos jedno pitanjce - moze li g6 da cita set od xa? ubacio bih moj stari set od xa da izvucem neke boje..hvala
Dodato:
i jos jedno pitanjce..pokusavam da preko YASE programa imortujem neki patch u klajvu i to ovako..Pokrenem USB storage na fantomu ( usb na kom se nalazi set), i na latopu preko yase programa otvorim set, i sve je ok,sve je tu...sad idem imort patch u YASE, nadjem patch, postavim ga na neko prazno mesto , i zatim importujem multisempl od kog se sastoji patch, i to je ok, i na kraju trebam prebaciti semplovi iz kojih se sastoji multisempl..e sad tu je problem, jer mi YASE ne izlista semplove iz seta koji je u fantomu, da bih znao odakle krecu prazna mesta za semplove, da odatle nadalje ubacim nove semplove za ovaj patch koji importujem..Znaci nema semplova u listi, samo 5 sempla na pocetku i to je to, a trebalo bi da ih ima mnoogo, jer je set 200 mb..pa kazite mi gde je problem, zasto ne ocita listu semplova, a sve ostalo ocita? ovo mi je na fantomu xa radilo kako treba, bez problema...HVala
Dodato:
Prethodno pitano sam resio..Sad me zanima: da lu su u efektima mfx1 i mfx 2 dostupbi jos uvek samo u studio modu? Pa cak i moj stari xa je imao dostupne mfx 1i2 a g6 ne...fakticki me razocarao .

Promijenjeno od Milan$ (31.03.2020 u 12:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2020, 00:24   #775
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kuburim malo s ovim fantomom ali resicu ga elem, zivadio sam iz xa 512 mb memorije i stavio u g6, ali ne radi, a ne kontam zasto, u xa je radila bez greske, i to je ta memorija po specifikacijama koja i odgovara za g6, sdram 512 mb, 133mhz, 168 pina..zasto radi u xa a u g6 nece? trazim sad po oglasima da kupim drugu, ali da ne promasim opet, jel ima jos neka karakteristika oko rama koju treba da ima da bi radila u g6? hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2020, 20:20   #776
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
kuburim malo s ovim fantomom ali resicu ga elem, zivadio sam iz xa 512 mb memorije i stavio u g6, ali ne radi, a ne kontam zasto, u xa je radila bez greske, i to je ta memorija po specifikacijama koja i odgovara za g6, sdram 512 mb, 133mhz, 168 pina..zasto radi u xa a u g6 nece? trazim sad po oglasima da kupim drugu, ali da ne promasim opet, jel ima jos neka karakteristika oko rama koju treba da ima da bi radila u g6? hvala
Da nije problem formatiranje ?
Va-7 je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2020, 01:20   #777
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nije, uzeo sam neku drugi ram od 512mb i radi sve sad ok.
Dodato:
ok ljudi, posto pregledah setove i napravih spisak potrebnih boja, recite jel se mogu preko nekog softera prebacivati boje iz live moda? za patcheve u singlu znam vec, radio sam preko yase programa, ali sad kad prebacim neki patch da ne bih za svaki novi patch koji prebacim podesavao sve sto treba u live modu za neku tercu recimo, jel moguce nekako prebaciti boju iz live moda? i posle joj samo ubacim patcheve koje sam ranije prebacio i gotovo? ili cu ipak morati sve peske,ispocetka sam da radim?
Dodato:
librarian vidim da cita sta ima u live modu, ali cini mi se da ne mogu prebacivati iz jednog seta u drugi?

Promijenjeno od Milan$ (25.04.2020 u 10:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije