Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2007, 23:58   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

A mora i pepeljaru pored sebe, ne zaboravi ko i JA jedno 3-4 stolice rezerva.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 05:14   #12
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nedim
A mora i pepeljaru pored sebe, ne zaboravi ko i JA jedno 3-4 stolice rezerva.
Pa mozda nije covjek pusac pa mu ne treba pepeljera tu ustedi nama :!: meni je u obaveznoj opremi takođe pepeljera i kutija nikotina pored :twisted:

Alix- sto se tice to sto ti ne ide u glavu, ja mogu samo reci da sam vidijo da radi postepeno, sam slaze u cubase od "0" pa dalje posto je meni nesto pokazivo a i skontavali smo nesto skupa tako da 100 ljudi 100 cudi 100 zena 200 SISA :roll: svak ima svoj ukus i svoj rad ja cjenim svaciji pogotovo ako se mi dopada sto nije taj rad COPY-PASTE! Pozdrav!!!
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 11:00   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma to je mukotrpan poso...Dakle stvarno treba živaca,volje i znanja...Ja sam znao ponekad do jutra staviti slušalice na PA1X pa raditi na njemu ko blesav a ujutru samo pod tuš pa u školu...Ali opet kad vidim šta ima SEIKO PASOVSKI ili drugi jači muzičari upitam za kojeg vraga sam ja sjedio i mučio se kad se te stvari mogu kupiti...Dakle nekad čovjek dođe do pitanja isplatil se mučiti i kilaviti a nije kvalitet ko kad ga ciga napravi...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 16:05   #14
meko
Drugar foruma
 
meko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.07.2006
Mjesto: Njemacka
Postovi: 86
Downloads: 2638
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Interesi: muzika
meko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
meko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

[quote="Alix"]

Sasvim si u pravu.Nije svako sposoban da bi mogao sve da uradi i to u najboljem kvalitetu.Nekazem da se netreba potruditi da se nesto ostvari ali za neke stvari moras jednostavno biti rodjen.Nekom idu od ruke ritmovi,nekom pak tehnika sviranja ili pravljenja midija a nekom pak pravlenja boja.Isti ti je slucaj samnom,jer ja sam znao da zapalim stolicu grijajuci je ali mi na kraju ipak nije boja koju sam pravijo kako bi trebalo, a vec potrosijo puno vremena.Zato je ponekad pametnije da covjek sebi kupi ono sto mu je potrebno negoli da trosi zivce i vrjeme uzalud.Meni jednostavno ne ide pravlenje boja pa kada bi ostavijo godinu u tome.Ali ipak cu ih i dalje praviti pa mozda slucajno naleti koja dobra .Nikad se nezna.Pozdrav.
meko je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 16:23   #15
meko
Drugar foruma
 
meko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.07.2006
Mjesto: Njemacka
Postovi: 86
Downloads: 2638
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Interesi: muzika
meko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
meko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Umalo da zaboravim.Jedno pitanje za sve vas a to je: Dali je moguce da se boje skidaju sa MIDI`ja jer sam nailazijo na dosta midija sa vrlo dobrih boja i kako se to radi ako je vec to moguce.
meko je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 17:12   #16
Edis85
Drugar foruma
 
Edis85's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2006
Mjesto: Slovenia
Godina: 38
Postovi: 75
Downloads: 611
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800 & Korg Triton Classic
Interesi: SvAsTaRa
Edis85 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Edis85 pošalji poruku preko ICQ messengera Edis85 pošalji poruku preko AIM messengera Edis85 pošalji poruku preko MSN messengera Edis85 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od meko
Umalo da zaboravim.Jedno pitanje za sve vas a to je: Dali je moguce da se boje skidaju sa MIDI`ja jer sam nailazijo na dosta midija sa vrlo dobrih boja i kako se to radi ako je vec to moguce.
Hm... bar kako ja znam se to ne da ako grijesim nek me ko popravi, jedino ako bi odvojijo samo solo boju nekako od midi playera i onda ton po ton sejviro po *.waw pa sa awawe pretvorijo u kmp file i onda preko semplera na klavjeturu poredo i napravijo multi sempal. Samo to prvo kako bi prebacijo iz konkretno sa midija neznam kako bi uradijo mozda se i da ko zna : :!: :idea:
__________________
Triton je moja droga!
Edis85 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 17:32   #17
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cuj boje skidati sa fajla ehehe..
Pa to sto svira na fajlu vec imas u klavijaturi,
jer kad fajl se pravi i sacuva svi zvukovi koji ti
sviraju onda na PC svirat ce i na klavijaturi, jer
to vec imas u njoj. Nemoze u midi fajlu da svira
sample nikakav, kapish..

A sto se tice da ritam se skida u PA1X PRO od midi,
nemoze ali moze se lakse napraviti nego to.
blusa je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 18:28   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"MEKO"

Ako puštaš fajl u Van Bascu,sam ćeš vidjeti više Track-ova (Drum,Strings,Saxophone,Tromphet,itd....)Dakle tu su ti jarane te boje...E sad zapamtiš koji se zvukovi pojavljivaju (imaš plavu tipku da povećaš pojedinačnu traku da se čuje glasnije od drugih),i te iste instrumente pomješaš u sinthu...E sad zavisi na kojem je sinthu bio pravljen fajl...Uglavnom na kratko rečeno meni se još nikad nije sviđo ni kvalitet Midi fajlova,ni Ritam Midi Fajlova,ni Boja Midi Fajlova nego buraz pustiš ritam mašinu pa slaži fošpile i improvizaciju...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 19:13   #19
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imas ti na sintu te boje, ali se desava da su na nekoj boji (koju vec imas u sintu) u midiju podeseni parametri da zvuci drugacije. I ti kada nadjes tu boju u sintu moras da doradjujes da dobijes tu boju.
A odgovor na tvoje pitanje glasi DA !!! Mozes koliko sam upucen u to, da uvuces fajl u cubase, i da negde (ne znam tacno gde) procitas vrednosti svih parametara, i posle samo nadjes boju na sintu i upises ih i dobio si je.
Ali kod nase voljene (svi znate sta cu reci Yamahe ima jedan program u koji ucitas midi, i samo selektujes boju i exportujes je, i zatim tom fajlu promenis extenziju u yamahinu, i dobijem boju sa vec podesenim parametrima. Samo sto je bez reverba, ali to dodas sam i imas tu boju. Probacu da nadjem taj program, mislim da ga jos uvek negde imam, pa cu ga postaviti ovde, za yamahomane
marco je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2007, 19:19   #20
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto ti je Blusa napisao sve sto ti svira u jednom midi fajla ti vec imas na sintu sad je samo sve dali su koristeni u tom fajlu GM ili XG instrumenti .Sa van basco neces napraviti nista nit ce ti taj program sta pomoci osim da vidis koji instrument ti svira na toj traki .Za kakav god bilo jaci edit midi fajla treba ti i neki ozbiljniji program i kad od tog instrumenta parametre prepises na svoj sint zvucati ce jednako ili bolje od tog na midi fajlu .Pokusaj sa cubase ili Xg works programima videces da se nekad od midi fajla napravi cudo a i za instrument ces dobiti informaciju kako sta podesiti.Ali najbolje da ti Nedim da konkretne podatke gde i sta ipak je to njegov teritorij EDIT MUZIKE.
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fajla, kako, korgu, moze, pa1x, pro, ritam, skida

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije