Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.12.2012, 11:17   #1
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland Fantom Xa load-ovanje seta

Pozdrav svima.

Ovo je moje prvo pisanje na Vašem stvarno korisnom forumu iz razloga što ima tak puno kolega i poznavalaca..... Od nedavno imam Fantom Xa. DObio sam par setova i stvarno neznam kako da ih učitam. Do sada se nisam susretao sa solo klavijaturama. Zamolio bih nekog ko ima živaca da mi pojednostavljeno objasni kako da učitam set, a ja ću Vam reć šta zapravo imam od seta.

Dobio sam set koji ima dve stvari. Jedna je ,,Internal" (Roland i TMP) a druga je ,,Card" ( takođe Roland i TMP)

,,Internal" sam ubacio u memoriju klavijature a ,,Card" na memoriju kartice.

Da li je moguće da imam samo 64 user boje i to je to. Nešto kad klikam izbaci mi i drugu banku ,,Card" ali tu su neke boje katastrofa....?
Da li mi je potreban backup sa nečije klavijature ( video sam ovde na download backup ali na žalost ja nemam mogućnosti da download-ujem)?
Da li je potrebno još nešto učitat sa tog seta ili je jednostavno to to?

Naomenuću da je taj set što imam osiromašen i da je skoro toliko loš da ga je sramotno i svirat (kako mi je sam kolega rekao ali to je sve što ima)... ali hvala mu i na tome. Pitam se samo da li sam ja nešto propustio u učitavanju seta.

Molim Vas da mi izdetaljišete ukoliko mi objašnjavate učitavanje jer mi je sve na njoj strano. Čini mi se da neznam ni boje da izabiram....

Ukoliko mi je potreban neki backup da li bi mi neko od Vas pomogao da dobijem neki jednostavan set samo da mogu radit. Kada učita da jednostavno mogu svirat ( i da mi objasni kako se to učitava)...

Hvala Vam svima još jednom. Lijep pozdrav
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2012, 01:20   #2
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav...Ja imam Xa nekih mesec dana i sto ti mogu pomoci pomoci cu ti...Prvo da razjasnimo Xa ima PATCH i PERF banke sa bojama.I PATCH i PERF banke poseduju USER,CARD i PRESET(fabricke boje)...USER boje su u klavijaturi,CARD boje cita direktno sa kartice a preset banke koliko ja znam ne mozes puno da editujes ili ne mozes nikako(ni ja nisam jos probao).
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2013, 23:59   #3
dakidrajf
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: nemacka,kiel
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamahav50,roland fantomXA
Interesi: muzika,pecanje,ljubav
dakidrajf ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Pozdrav svima.

Ovo je moje prvo pisanje na Vašem stvarno korisnom forumu iz razloga što ima tak puno kolega i poznavalaca..... Od nedavno imam Fantom Xa. DObio sam par setova i stvarno neznam kako da ih učitam. Do sada se nisam susretao sa solo klavijaturama. Zamolio bih nekog ko ima živaca da mi pojednostavljeno objasni kako da učitam set, a ja ću Vam reć šta zapravo imam od seta.

Dobio sam set koji ima dve stvari. Jedna je ,,Internal" (Roland i TMP) a druga je ,,Card" ( takođe Roland i TMP)

,,Internal" sam ubacio u memoriju klavijature a ,,Card" na memoriju kartice.

Da li je moguće da imam samo 64 user boje i to je to. Nešto kad klikam izbaci mi i drugu banku ,,Card" ali tu su neke boje katastrofa....?
Da li mi je potreban backup sa nečije klavijature ( video sam ovde na download backup ali na žalost ja nemam mogućnosti da download-ujem)?
Da li je potrebno još nešto učitat sa tog seta ili je jednostavno to to?

Naomenuću da je taj set što imam osiromašen i da je skoro toliko loš da ga je sramotno i svirat (kako mi je sam kolega rekao ali to je sve što ima)... ali hvala mu i na tome. Pitam se samo da li sam ja nešto propustio u učitavanju seta.

Molim Vas da mi izdetaljišete ukoliko mi objašnjavate učitavanje jer mi je sve na njoj strano. Čini mi se da neznam ni boje da izabiram....

Ukoliko mi je potreban neki backup da li bi mi neko od Vas pomogao da dobijem neki jednostavan set samo da mogu radit. Kada učita da jednostavno mogu svirat ( i da mi objasni kako se to učitava)...

Hvala Vam svima još jednom. Lijep pozdrav
imamo isti problem,poludecu!!!!
dakidrajf je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2015, 06:10   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pozdrav drugari...da ne otvaram novu temu,ako neko moze da mi pojasni par stvari oko fantoma xa...Najpre sta su PATCH banke a PEERFORMANCE banke?pise da i patch i perf banke imaju i user i card i pres boje...kako sam ja skontao, user boje su boje mesane od nekoliko card boja i pres boja, znaci one boje koje sami pravimo uklajvi ili gresim? a card boje su semplovi koje klajva cita direktno sa kartice? to su ustvari svi semplovi koji su u klajvi? pres boje su fabricke boje od kojih mozes da pravis druge boje? jesum li ja ovo skontao kako treba il negde gresim? zasto ima samo 64 user mesta? jel je to prosirivo? i razlika izmedju PATCH I PERF banka? hvala
Dodato:
I jos jedno pitanjce...da bi prebacio nesto na karticu, moram li da imam ovaj "PCMCIA to Compact Flash adapter, ili mogu klajvu da povezem preko onog usb-a nazad, i preko njega da prebacim set na karticu? hvala

Dodato:
Osvanuh s ovim fantomom vrlo konfuzno izradjen OS, u odnosu na korg solo klavijature...ali zvucno vrlo napredno

Promijenjeno od Milan$ (02.12.2015 u 07:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2015, 07:01   #5
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da i ja pitam nesto.
Znam kako se ucitava backup, Internal u memoriju klavijature, Card na karticu, to sve funkcionise. Problem je u tome sto pojedini setovi imaju samo "ROLAND" i "TMP". To ocigledno ide samo na karticu jer su tu semplovi. Kada klavijatura to ucita, dostupne su samo boje koje su na kartici, a ovih drugih nema nigde (sto je i logicno jer nema sta da se ubaci u memoriju klavijature).
Zanima me da li se iz takvih setova moze izvuci nesto sto ce da se ubaci u memoriju klavijature i da funkcionise normalno?
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom xa, problem, učitavanje seta

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije