Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2020, 02:34   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zivot muzicara u aktuelnoj situaciji...

Evo drustvo postavio sam ovu temu, nesto razmisljam, stigla su neka teska vremena za celu planetu, a posebno za profesionalne muzicare (mislim na ljude kojima je to primarni posao i koji zive od toga) a i za sve nas koji smo manje ili vise u muzickim vodama, koji imaju prihod od muzike glavni ili dodatni nebitno, pa bih voleo da diskutujemo malo kako ste se vi snasli u novonastaloj situaciji, da li radite jos negde dok posao sa muzikom stoji, ili su vam firme zatvorene, i kako ispunjavate ovaj iznenadni period slobodnog vremena koji nas je sve zadesio. Meni licno je firma zatvorena do utorka, imao sam lepe dve nedelje slobodnog, malo se odmorio, a sledece nedelje prelazim na model skracenog radnog vremena od 3 dana u nedelji koji ce potrajati do jula. Ovde gde zivim, u Austriji nema policijskog casa, niti nekih velikih restrikcija tako da je za zivot ok, s malom dozom dosade posto trzni centri ne rade... srecom pa su prodavnice, pekare itd.otvorene pa sa te strane nema problena. Sviruckam malo, i uzivam ako bi se tako moglo reci. Sto se tice primanja, firma mi placa nekih 85% od plate pa se ne zalim, a zena dobijs skoro punu platu, pa nemam nekih vecih briga. Kakva je situacija kod vas, kako zivite, sa cim ispunjavate vreme, i najvaznije da li uspevate da istrajete u ovom ludom vremenu? Zivi i zdravi mi bili!!!

Promijenjeno od yamahapassion (11.04.2020 u 02:37 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2020, 18:22   #2
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zivi se pomalo, ali dosada je. Ja radim u ZG u glavnoj bolnici u HR, malo smo doma malo radimo i tako nas rotiraju, za sada je receno da cemo imati punu placu, a dokle ce ovo trajati neznamo jos. Sto se tice svirki, sve svadbe za 4 i 5 mj su otkazane, i sve svirke opcenito, nista nema, svi restorani i kafici zatvoreni, kazu da bi valjda trebali od 6 mj poceti normalno raditi i sve, ali opet tko to zna sta nas ceka...
makl je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2020, 19:56   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To je to... otprilike vecina ljudi su u nekoj formi skracenog radnog vremena i svirke nula, sto je i logicno. Ako nista bar ostaje vreme da se štogod navezba 😀😀
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2020, 14:44   #4
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

a vidjet cemo dokle ce to sve trajati, ali mislim da nam je ova sezona lagano gotova, a upitno je kakva ce biti i sljedeca, jer se bojim da ce ljudi ostati bez para sada...
makl je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2020, 18:20   #5
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne brigaj, ima puno onih koji imaju para ali trenutno ne mogu da ih trose. Em imamo zabranu kretanja [Beograd] em i da ih cak i puste nema gde da se izadje jer nista ne radi.
A svadbe i ostala veselja su stornirana mada je moje misljenje je da ce sve da se skocka brzo kad ovo prodje.
Ko je resio da pravi svadbu pravice je sigurno samo ce je odloziti
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2020, 21:08   #6
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od cleaner Pokaži Post
Ne brigaj, ima puno onih koji imaju para ali trenutno ne mogu da ih trose. Em imamo zabranu kretanja [Beograd] em i da ih cak i puste nema gde da se izadje jer nista ne radi.
A svadbe i ostala veselja su stornirana mada je moje misljenje je da ce sve da se skocka brzo kad ovo prodje.
Ko je resio da pravi svadbu pravice je sigurno samo ce je odloziti
Svadbe i sve proslave nisi otkazane, samo su ponerene za neki drugi datum. Jedino sto smo u gubitku su klubovi ili kafici sto smo radili.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2020, 13:48   #7
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod nas su se neke vec otkazale potpuno, ljudi ce napraviti za najuzu rodbinu veceru i to je to, mada vecina planira odgodu na sljedecu godinu ili na jesen/zimu...
makl je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2020, 00:57   #8
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Blinzeln

Ako se do sledece godine ne razvedu .....salim se malo naravno, ma bice 90 % tezgi koje su planirane, videcete.....
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2020, 21:40   #9
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se bavim samo muzikom i živim samo od nje, bukvalno da nije ovih mesec dana primila taj njen minimalac ne znam kako bi,
sad i njoj visi o koncu, nije da sam pesimista ali ko živi samo od muzike crno nam se pise.....

Nije to samo hrana, svi mi zbog svega imamo neke troškove preklapanja, a računi stižu, kablovske, interneti multimedije telefoni samo to ide do 100e mesečno ne pitaju imas li.... Pa registracije automobila koja mi se blizi a necu moci da to priustim sebi ako se ovako nastavi.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2020, 22:30   #10
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Rotes Gesicht

Ja ne zivim od muzike konkretno tako da guram nekako.....
Zadnjih dana se uobicajeno cujem sa kolegama sa kojima sam blizak, svi su na izmaku snaga a par njih mi je trazilo pare. Nemaju da prehrane porodicu a o komunalijama ni ne razmisljaju.
Pre 5-6 dana je kolega nudio Korg pa600 za 400 eura, kao treba mu pare da ulozi u neki biznis.......ma kakav crni biznis sad za vreme ove pandemije nego sigurno nema za hranu. Mogao sam da uzmem taj pa600 i za 300 eura ali nisam mogao da ga ucenjujem jer me je zaduzio. Menjao me je par puta besplatno kada sam imao tezge i nije hteo ni za gorivo da uzme.
Ja mislim da ce biti i posla i tezgi kad sve ovo prodje. Dosta ljudi ima pare a nema gde da trosi. I da mu das propusnicu da moze da skita gde ce da ide kad ne rade ni trafike a kamoli restorani.
Kad sve ovo prodje mislim da ce svi restorani biti puni i sve baste. I ja licno jedva cekam da izadjem negde na vrucu prasetinu
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije