Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.12.2016, 02:09   #131
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ovo s pohranama postavki mixera je prilično "pojmovno razgranato" pa lako dođe do konfuzije.
Možemo raditi pohranu na više razina. Od najniže, recimo jednog efekta (*.efx), pa onda jednog cijelog kanala (*.chn) sve do sveukupne postave mixera u tkz. Scenu (*.scn). Ove se postavke spremaju na računalo/tablet i to je osnovna razlika u odnosu na SNAPSHOTS.
SNAPSHOTS je identičan kao SCENA samo što se njeni podaci spremaju u sami uređaj, tj. box. Možemo napraviti takvih 64 SNAPSHOTS.

Još je preostao SHOW kao pojam. On služi da bismo u njega mogli pohraniti više scena. Dakle, on je viša razina od SCENE i evo primjera kako ga iskoristiti. Recimo da se s istim ozvučenjem tijekom večeri radi više bendova. Za svaki bend kreiramo po jedan "SHOW BAND1" i u njega pohranjujemo više scena koje su nam potrebne za svaki bend pojedinačno. Kada se bend promijeni, pozovemo njihov "SHOW BAND2" i opet imamo nove scene prilagođene tom bendu.

He he he, sad će si netko misliti, što su ga tako iskomplicirali. Mogli su to i jednostavnije. Jesu, kako da nisu. Mogli su staviti samo jednu scenu koja će se pokretati prilikom paljenja i da se zove 5-55.

Pita me neki dan prijatelj da mu objasnim kako da podesi X-air da mu radi dobro. Nema za to čarobne formule. Toliko je sitnih detalja u igri i svaki potez koji se radi nasumce i bez znanja čemu stvarno služi, gotovo sigurno dovodi do problema i lošijeg sounda od onog što očekujemo.

Drago mi je da se @dmmacak ponovio s mixerom i još mi je draže da mu se sviđa ono što je njime dobio. Mislim da odlučujuću ulogu u tome ima i razina znanja koju macak ima, a koja ja neophodna da se iz ove male i moćne spravice izvuče maximum.

E da, ako ponekad koristiš i mobilnu varijantu za kontrolu mixera, pored oficijelnog softwarea probaj i "Mixing Station X Air" aplikaciju. Postoji testna varijanta koja je free, a za punu trba nadoplatiti nešto manje od 10 eura. Meni je mngo bolja i preglednija, prvenstveno zbog toga jer se rotira u odnosu na položaj ekrana pa dobivamo mnogo duže potenciometre.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (21.12.2016)
Star 21.12.2016, 12:50   #132
Tonči
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Mjesto: Krk,Hr
Postovi: 58
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Tyros3,Kurzweil sp4-8
Tonči ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam znao čemu služi snapshots...ja sve sejvam kao scene,a dobro je i da se pohrani u uređaju.
Casper,jeli dovoljna ta testna varijanta "mixing station" ili treba uzeti punu?
Tonči je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 17:47   #133
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod kuće podešavam sve na windowsu jer je on mnogo pregledniji, pogotovo što se tiče podešavanja efekta. Tu pospremim više varijanti i onda na svirci po potrebi biram što mi odgovara. Svirku odrađujem s tabletom (android), a samo onako iz fore se konektam s mobitelom. Za to je sasvim dovoljna ova free varijanta.
Mislim da bi kontrola mixera preko malog ekrana na mobitelu mogla poslužiti samo kao "prva pomoć".
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 18:01   #134
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mixer je ne stvaran za ove pare. Oduvek ono sto sam zele sad imam sve na jednom mestu. Ja jos nisam imao prilike da ga isprobam na svirci. Jedva cekam petak. Ja planiram da ga koristim sa malim.lap topom kojeg vec posedujem. Ako bas bude problema sa vezom ponecu i Lan kabal pa dako da nema zime. A sa telefonom cu dopunjavati. Sta kazete na ovu kombinacju efekata sto su postavljeni kao osnovni. Prvi Hall i delay? Meni u kucnim uslovima rade savrseno. Da li koristite neke druge efekte?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 18:49   #135
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ideš s laptopom, odmah koristi lan kabl. Iz jednostavnog razloga da se time ne opterećuješ i da se malo ispraksiraš. Iako mislim da je laptop na živoj svirci lošija varijanata od tableta jer komande moraš odrađivati s mišem. Mnogo je brže i lakše prstom potegnuti po ekranu nego uzimati miš u ruke.

Efekti su priča za sebe. Testiranje u maloj sobi može poslužiti ali na svirci je potpuno druga situacija. Koristim na 1 i 2 reverb, na 3 je echo u vrlo maloj količini, a na 4 prema MAIN OUTu postavim Multicompresor kao insert. Sve ovisi o tome kakve kutije koristiš i kakav sound želiš. Ja recimo na AUX pošaljem signal prema bas kutijama dok satelite spajam na MAIN. Tako mogu kontrolirati jačinu signala odvojeno i s mixera ali dobivam i za svaki izlaz posebni 31 bend EQ. U odnosu na stare analogne mixere ova digitalija je savršenstvo, a u moru mogućnosti i kombinacija treba samo znati kako iskoristiti ono što nam je potrebno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 18:55   #136
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja planiram Glavne izlaze spojiti sa snagasem a 1 Aux Aktivna kutija 2 Aux bas bin. I po prvi put mogu imati EQ posebno za aktivnu kutiju posebno za main.
Javicu u petak-subotu utiske

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 20:11   #137
Tonči
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Mjesto: Krk,Hr
Postovi: 58
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Tyros3,Kurzweil sp4-8
Tonči ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja također koristim reverb i delay na prva dva mjesta.Nakon toga koristim wave designer za kick i snare kada koristimo živi bubanj a na main isto multiband kompresor(combinator)...Sprava je predobra za te pare
Tonči je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2016, 01:05   #138
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li se moze preko tableta koristiti mixer i u isto vreme pretrazivati neki tekst? Dal je neko probao?

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2016, 01:49   #139
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ne mozes u isto vreme stelovati mikser i traziti tekst...?

Ali ne vidim zasto bi bio problem da koristis bilo koju funkciju na tabletu posle nekog rada ili podesavanja sa mixerom...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (22.12.2016 u 01:51 sati)
splendid je offline   Reply With Quote
Star 22.12.2016, 02:24   #140
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nisam ni mislio bukvalno u isto vreme. Ali recimo nadjem tekst i pocnem pesmu ali mi treba da nesto na brzaka podesim na mixeru. Da li mogu kao na windowsu samo promenim prozore tj. aplikacije

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije