Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2017, 21:52   #1
xpurple
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2017
Postovi: 2
Downloads: 405
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
xpurple ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg Pa50 Program

Pozz, jel moguce unlockat ugrađene boje iz korg pa50, pa da zamjenim svojim? za ritmove znam da mogu.
xpurple je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 10:00   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To nekako nema puno smisla, a zašto?
Zato što su "tvoje", odnosno user boje zapravo napravljene od internih fabričkih boja. Npr. neka harmonika koju imaš u useru je napravljena od neke fabričke harmonike, samo su joj drugačije podešeni efekti, EQ i druge stvari. Većina zujalica su ti npr. napravljene od fabričkih lead-ova.
Tako da ne bi imalo smisla da pilaš granu na kojoj sjediš, a jako sumnjam da je to moguće.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 14:47   #3
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemoguća misija.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 18:21   #4
xpurple
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.10.2017
Postovi: 2
Downloads: 405
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
xpurple ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
To nekako nema puno smisla, a zašto?
Zato što su "tvoje", odnosno user boje zapravo napravljene od internih fabričkih boja. Npr. neka harmonika koju imaš u useru je napravljena od neke fabričke harmonike, samo su joj drugačije podešeni efekti, EQ i druge stvari. Većina zujalica su ti npr. napravljene od fabričkih lead-ova.
Tako da ne bi imalo smisla da pilaš granu na kojoj sjediš, a jako sumnjam da je to moguće.
Da upravu si, ali problem mi je što kad ucitam set, ali zelim ostavit samo par boja, onda se nadjem sa 128 razlicitih boja pod Program tj. user1 i user2.. i onda ne znam sta smijem obrisat, pa sam zato htjeo unlockat neke fabricke koje znam da ne trebaju

Također iz nekog razloga kada pokusavam ubacit sa diskete jednu boju od mape "programs", ponudi mi tamo "user1, user2", stisnem load, i pita me dali hocu pod user1 ili 2, ali user1 mi izbacuje po defaultu boje, kao da ja pod user1 nemam nista svoje, i nakon tog odem po "program, user1" i vidim sve moje tu.. a kad loadam sa diskete, cita mi kao da je user1 po defaultu..

Previše sam se natipkao da bi itko razumio haha, takodjer ne mogu pristupit User2 iz nekog razloga, stiscem ko kreten, menu ne zeli izbacit user2 fajlove...
Hvala na brzom odgovoru

Promijenjeno od xpurple (06.12.2017 u 18:22 sati)
xpurple je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2017, 19:42   #5
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 50 dilema

@XPURPLE

Postovani kolega, situacija sa USER bojama je takva da su oni kombinacija isfiltriranih fabrickih boja iz ROM-a (koga nije lako menjati osim ako nisi ekspert za elektroniku i programiranje ). Tako je bar za PA50.
Ima jos jedan problem - ti bi prakticno svaku "user" boju morao pazljivo proveriti , tj. videti da li "vuce" neku od fabrickih boja koju bi (kad bi to bilo lako izvodljivo)ti zamenio drugom. Lako bi moglo greskom da se desi izmena na "user" bojama koje bi sacuvao i koje su potrebne.
Kod ovih aranzera je veliki problem sto dosta "user" boja zavisi od ROM boja. Styles zavisi i od ROM i od USER boja , a performance se oslanja na sva tri ponekad
Sve je povezano kao crevca.
Ima jos jedna stvar - fabricki styles na klavijaturi koji (barem meni) znace za svirku bi "ocekivali" boje na svojim numerisanim (fabrickim) program mestima.
Npr. ako je u STYLE traka ACC1 bila klavir (prva banka , prva pozicija) a mi "grunemo" neku zurlu.. Probaj staviti u Ballad Style zurle umesto klavira, efekat je sjajan, ali treba dosta vinjaka za to
Znaci jasno je da STYLES "vuku" boje iskljucivo iz numerisanih pozicija u PROGRAM bankama a ne na osnovu imena ili sl. Velika glavobolja

Zato i ne predlazem igranje sa fabrickim bojama , ja ih uvek ostavim onakve kakve jesu.
Naravno, ovo je moje skromno misljenje. Ako neki iskusniji kolega ima nesto da doda - svaka ideja je dobro dosla.

PoZZ svima
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sleepwalkerbg1 za ovaj koristan post:
dolovo (27.12.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije