Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.01.2013, 17:12   #31
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam PSR1100,Pa PSR710,Sad imam Korg PA500,a cekam da mi dodje PA600.Kao sto se vidi kupujem aranzere srednje klase jer sam hoby muzicar(poneka zabava tu I tamo),I svaki je kostao oko 1000$.
Dell ti si uzeo poslije PA50 Tyrosa3 I normalno da je to neuporedivo,a sta mislis da si uzeo Korgovu PA3 garantujem da bi drugacije pricao.
PS.Ja recimo kod Kolega VEXa I MARKA7 necujem nigdje serpe I loncice u ritmuSamo bez ljutnje Pozdrav
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 17:46   #32
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako sam imao budzet za Tyros3 (platio 2500 eura) plus carine, to znaci da sam mogao nadodat za PA3X. Probao sam i PA3x i Tyros3. I na PA3X sam cuo kantice i serpice i tu, a i kod onih koji su ga dobro sredili.
Prema tome ne pricam o kiselom grozdju, jer ja prvo probam pa onda pricam, sve najbolje
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 17:58   #33
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da se nadovezem,T3 bi trebalo da je generacijski i rangovno sz PA2x,ili se varam,a za PA3x ostaje nam T4.I uopste Yamaha ima 5 top modela psr9000,psr9000 pro i T2,T3,T4,zbilja vrhunske i u svetu priznate klavijatura,od kojih prva dva iako vec u poodmaklim godinama,rame uz rame stoje sa korgovim top modelima.Uzmite IS seriju korga i prve dve Yamahe!!???
Tyrosa 1 nisam namerno nabrojao jer nema sempler(nikakd mi nece biti jasno-zasto) ali je i bez njega vrhunska spravaA sta dalje reci!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (13.01.2013 u 18:01 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 18:03   #34
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nista onda to je to.Meni je recimo srednja klasa,(jer ove skuplje nisam imao prilke probati)Neuporediva u korist KORGA
Sve najbolje
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 18:03   #35
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nateracete me da predjem sa pa2 na tyrosa 3...svirao 2 rolandova aranzera,pa 2 korgova.pa je sad red da probam i yamahu,i znacu na kraju sta je za mene.....dobra je sprava korg,treba se malo potruditi oko njega i daje rezultate...nadam se da su yamahini rezultati bolji,posto sam joj se nameracio..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 18:21   #36
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa kolega Milan,nema druge
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 18:33   #37
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da se razumijemo, nema na yamahi, narocito na tyrosu udji na download sekciju, skini set i pici na svirku. Nije ni na Korgu tako, ali puuuuuno puno je lakse i ima recimo kod nas na stranici bezbroj setova i samplova za Korg, a za yamahu 4-5 stranica samplova. Puno vise ima da se radi na Yamahi da se utegne, ali kad se to uradi po meni Korg ne moze da mu pridje. Svaki sampl mora jedan po jedan da se loada, a ako su konvertirani sa korga ili nekog drugog aranzera, mora obavezno da se doradjuje, da se smanjuje release time, doda hall i dsp.
Sto se tice Korgove prevlasti u aranzerima srednje klase, po meni Yamaha nema aranzere srednje klase, nego bas pro masine, PSR9000, PSR3000, T2, 3 i 4, a ostalo su po meni vise amaterske masine. Jer na PSR S serijama koliko sam vidio uglavnom se ne moze editirat fabricki drum kit sto recimo moze PA50, a i boje su im tanke. Ali u pro klavijaturama barem meni Yamaha odnosi pobjedu u zvuku, a Korg apsolutno u mogucnostima, ali cemu mogucnosti kad zvuk nije to...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 19:55   #38
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege iz jednog banda gdje ponekad mijenjam klavijaturistu su mi prodali PSR 3000 uz objasnjenje da im ne treba i da je njihov PA 800 bolji. Tad a i sad sam smatrao da je tako ali brate zvuk je tako jeftin i plastican naspram dosta "losije" Yamahe. Kad sam ju uzeo,poslozio i doso na neke probe s njima,na licima sam i vidio zaljenje a pogotovo kad su s pola para koje sam im dao platili popravak rama na Korgu. Ovo mi je treca Yamaha. PSR 6300 jako davno,pa igracka DGX 200 koja je takva kanta a opet se bolje i toplije cuje,pa sad PSR 3000 koja je zvukom televizor u boji naspram eto PA 800 koji sam svirao. Dvaput prdnuo RAM,pali se pola sata,funkcijske tipke sve redom imaju lufta i zvekecu u kucistu,sugav zvuk ritmova,dirke ostavljaju jeftin dojam,diodice kod tipki neke rade a neke ne itd... Ne pljujem bezveze,ovo sam dozivio a dve iljade eura su dali za nju...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 21:03   #39
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A ja opet imam drugaciji dojam. Ja sam npr. dugo svirao psr s700 koja je u rangu psr 3000 (samo joj fali vocal procesor). znaci ima i mega voice sounde i sve kao psr3000. Kad je jedan moj kolega upalio korg pa800, ova moja yamaha je zvucala kao decija igracka naspram njega. tacno su mi ritmovi zvucali toplije i celokupni sound na korgu (o desnoj ruci da ni ne pricam). pricam sada za srednju seriju yamahinih aranzera tj. psr, tyros je druga prica. Veliki nedostatak yamahinih aranzera srednje klase je to sto ne mogu da se useri ucitavaju kao elementi ritma, sto nema edit bubnja, i sto je desna ruka jako siromasna. Meni je ovaj pa600 kojeg sada sviram fantazija naspram ove psr s700 koju sam imao, a tu su negde u rangu cena... Primera radi, sredjujem boju neku na yamahi i hocu da dodam delay, odaberem ga za 5 sekundi posto ima 5 vrsta delaya u vr glave, kad sam to pokusao na korgu i otvorio efekte, zavrtelo mi se u glavi kad je izbacio spisak vrsti delaya. navodim to kao najprostiji primer. Jedino mi sa yamahe fale registracije ovo drugo sve, ama bas sve ide u prilog korgu. A i yamaha psr s 750 meni nista bolje ne zvuci od ove s700, mozda ju malo vadi taj balkan pack, ali ako se ja pitam radije cu ubaciti ono sto ja hocu u sample memoriju na pa600, nego da dajem 150e vise za s 750 i imam samo iskljucivo ono sto mi yamaha ponudi u tom pack-u. Da s 750 ima sempler, onda bi bila drugacija prica.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 21:56   #40
djukapfc
Drugar foruma
 
djukapfc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.03.2010
Mjesto: Beograd
Godina: 33
Postovi: 71
Downloads: 218
Uploads: 4
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 3000
djukapfc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milism da tema nije otvorena za uporedjivanje al kad smo vec zalutali, ne mozes nikako da poredis prs3000/s700 sa pa600. Psr je izasao 2004 god. a pa600 kod nas jos nema ni da se kupi i ja sam uprodedjivao moj psr sa pa1x i sa pa2x i moja je klavijatura bolje radila, ali to je samo zato sto neko drugi nece/ ne zna da sedne i sredi svoj instrument. tvoj pa600 bi mogao da uporedis recimo sa psr750.
djukapfc je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije