Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.09.2019, 15:14   #51
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne znam da li na forumu ima neko smotaniji od mene. Kad sam kupio S770 iscitao sam Casperove doktorate na temu YEMa i sve sto nisam znao pitao ga i covek mi sve uprostio tako da sam ubacio semplove, kasnije sam uz njegova objasnjenja uspeo i da dodam po koji smpl preko bez da se brise sve ono prethodno...sve u svemu super sam skockao klaviajturu i mislio sam sve znam i sad posle pola godine ili vise ja reko da dodam jos nesto sto sam iskonvertovao od Tyros 2 za Tyros 3 a bas dobre harmonike, i da dodam kof mene u set i odma problem. Nit vidi klavijaturu lap top nit ja znam sta treba da radim. Sve sam cele noci citao par puta iz pocetka i verujem da je neka sitnica al vec samse iscoraveo a i mozak vise neradi. lap top je drugi ali i na njemu instaliran YEM, instalirao sam drajvere...napravio i onaj beckup na usb za svaki slucaj i to j to. Ne znam dalje. Iskopiram kao u linku sve na usb i to je u PPI formatu, znaci nece u YEM, a treba da nekako to sto imam na klavijaturi prebacim u YEM i tamo dodam jos nesto. Ili da sve novo spremim,nebitno, da vidim kakvi su novi semplovi posle mogu da vratim ono sa USBa na restart ali ne mogu ni nista novo jer kad ubacim semplove od trojke (Tyros) ne mogu da ih pretvorim u PPI da bi otisli u klavijaturu. Negde nesto stalno preskacem izgleda. Mozda to sto klavijaturu ne vidi YEM. Kad kliknem da nadje uredjaj nema je na slici levo kao sto bi trebalo.
I sad ne bih ni menjao jer zadovoljan sam i sa ovim sto je u klavijaturi ali sve jedno cu d kupim SX u skorije vreme pa opet ista muka, moram tada sve jedno da to uradim.

Promijenjeno od psr (28.09.2019 u 15:15 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 21:36   #52
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vikend je uvijek radni pa ne stignem detaljno. Problem je u dvije stvari, novi laptop u kojem nemas "stari materijal", a druga bitnina stvar se zove ppf. Ne ppi, nego ppf. To je identicna kopija onoga sto si imao u starom laptopu i samo taj format mozes unijeti u Yem. Tek onda na to dodajes novi materijal.
Dakle, treba ti ppf. Nadam se da si to uradio.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 22:31   #53
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I treba ti instrument info, zato ti YEM ne prepoznaje psr. Njega ces "izvadit" ovako kako sam ti linkao video. Izbacis ga na USB, pa USB u PSR i onda tamo u YEM-u na plus i import instrument info. Onda ce ti prepoznat YEM tvoj PSR.

https://youtu.be/bS1e_qr--Bs

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (28.09.2019 u 22:32 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 23:19   #54
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

imam sve u PPF ali i da nemam imam te semplove i dalje i znam im redosled pa bih lako opet sklopio set ali poenta je da kad skinem sa klavijature na USB info sve jedno normalno to je PPI format koji YEM ne vidi a kako onda da vidi sta sam imao u klavijaturi i da preko toga dodam drugo nesto? I tad kad to treba da se uradi meni u YEMu nema moje S770, ne vidi je u opste. Sve sa prekopirao sa starog lap topa i sve imam sto sam i tamo imao a i znam koje sam semplove ubacivao. Ja samo ne znam kako da ubacim nove ili kako da dodam na stare jos neki sempl. Nekako bih morao da iz klavijature dam info kompjuteru sta tamo ima a kad skinem info on je u PPI i YEM ga ne vidi. A na kraju i da sve iz pocetka novo pravim opet ne znam kako. Skroz sam se pogubio. Ali Yamahe moje nigde nema u YEMu
psr je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 23:33   #55
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brkas pojmove. Instrument info nije PPI. Pogledaj video koji sam ti linkao. Instrument info ti se nalazi pod "owner" u tvom PSR-u. Tamo klikni na export instrument info i on ce ti se spremit na USB. Zatim taj USB izvadi iz PSR-a i ubodi ga u svoj kompjuter. Onda pokreni YEM i tamo gdje ti treba bit tvoj PSR u YEM-u klikni na plus. I napisat ce ti import instrument info. Klikni na to i otvori taj info sa svog USB-a. Sve sam ti detaljno opisao.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (28.09.2019 u 23:35 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2019, 23:43   #56
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam da okacim sliku ali sad sam slikao kad sve to odradim meni izadje u PPI info a pored imam beckup u BUP formatu. Evo sad sam odradio sve kao treba i info je PPI
Dodato:
PSR-S770_PackinstallData.ppi
i u produzetku PPI Datei
To meni izadje kad odradim sve kao na linku i posle to normalno nece u YEM.

Promijenjeno od psr (29.09.2019 u 00:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 00:12   #57
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne radis dobro. PPI ti je tvoj pack koji si prije izvezao iz YEM-a i preko USB-a ga ucitao u PSR.
BUP ti je backup koji sa USB-a ucitavas u PSR (ako ti ikad bude trebao)

A instrument info ti ima extenziju .n27 i izgleda ovako.
Uz to vidi gdje moras kliknuti na plus da to ucitas u YEM. Ne opterecuj se sad sa PPI. Zaboravi to. Samo napravi ovako kako ti pisem.









Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od casper (29.09.2019 u 05:07 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 00:44   #58
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovdje pise sve sto ti je potrebno. Mozda pomogne
https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Promijenjeno od casper (29.09.2019 u 00:45 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 10:57   #59
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citao sam sve ovo vise puta i gle probao deset put uvek izadje u PPI a jutros sam stavio drugi USB i info mi je nnormalno izaso onako kako i treba. Sad je sve ok ali sto je bilo onako stvarno ne znam. Osim ako onaj USB nije bio dobar, ali beckup sam uspeo na njemu da uradim. Stvarno ne znam, ali u svakom slucaju sad je sve kako treba. Uf. Hvala vam

Dodato:
Malo sam se igrao danas i uspeo vise puta da upisem novi pack naravno tad se brise stari ali stari sam vec imao kao PPI na USBu i cak i bez beckupa se lako ponovo instalira. Nisam uspeo ono sto sam ranije radio da kad na YEM prebacim info odmah i vidim dole u prozoru za semplove sta sve ima tamo pa da na to dodam jos neki a posto ne znam kako da dodam jos jedan i da imam dva packa za sada ce da ostane ovako ali u svakom slucaju sve je i dalje u klavijaturi i ako zaskripi imam ga na USBu. Moja je greska sto od gomie semplova nisam napravio neki moj pak u PPFu, isti onaj kao sto je u klavijaturi i da sad mogu da ga lako pozovem u YEM i dodam nesto preko, ali eto bar sam ukapirao de sam se zeznuo. Naravno citajuci Caspera, inace nikad ne bih povatao de sta i kako. Naravno hvala i Tihotyrosu

Promijenjeno od casper (29.09.2019 u 20:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2019, 20:12   #60
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cuvaj taj backup (BUP), jer cini mi se da brkas backup i PPI.

BUP = backup user memorije tvog PSR, a i svih postavki, registracije, ritmovi..

PPF = zapravo pravi backup onoga sto imas u YEM-u

PPI = istalacijski fajl kojim instaliras svoj pack iz YEM-a

Znaci PPI nije nikakav backup i zato cuvaj taj BUP, nemoj ga brisat jer ti sad nije trebao, cak stovise, cesto radi novi backup.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, driver, midi povezivanje, programi, računalo, software, usb, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije