Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.03.2008, 06:43   #61
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zato treba da postoji samo jedan set za balkansky muziky , a ne da ginemo ovde, kao sto to nama dolikuje , i svi da imajy isto kao kadasy kinezi nosili isto odelo i znalose koje kinez , ovde se svi hvale znas ja ovo ono , ima puno prevaranata pazitese ljudi .
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2008, 06:46   #62
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od al bundy Pokaži Post
ali nema toga...dok ga sam ne bocnes...
Tako i nikako drugacije, niti ce ikada biti toga...
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2008, 11:18   #63
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

teško je standardizirati set za balkansku muziku. Po tom pitanju svak bi od nas imao različit prijedlog. Za sada koliko sam ih ja pregledao najkompaktniji SET koji sve sadrži i koji se dosta kopira na nove Pa800 aranžere je set od DIESEL banda. Ne reklamiram sad nikoga i nije mi namjera isticati, ali to je vrlo solidno napravljen set koji ti omogučava da ga upucaš u synth i možeš komotno odradit gažu/tezgu s njime. Nije nešto extra specijalan, ali nije nit loš. Uz male dorade od njega će si svak napravit extra dobar set. Da se razumijemo ovo se odnosi samo na stylove. Boje i samplove nemože nit dragi Bog standardizirat na ovim prostorima, a još terce koje večina vas traži i koristi je još teže.
No da i idemo u izgradnju standardiziranog Balkanskog seta što nam treba. Uzet čemo mekakav prosjek pošto večina nema babaroge tipa Pa800, Pa1X pro, Pa2X, a dosta još svira na i 30 i Pa50/60. Znači neka zlatna sredina je Pa80 makar je po mom mišljenju i on prestar.
Na raspolaganju nam je 48 user mjesta. Ja bih to proširio no svaki Pa50 nema HDD pa da koristi SET-ove na 123.SET, 456.SET i 789.SET.
Ali vratimo se osnovnim user mjestima.
U bank1 treba stavit ritmove za stare narodnjake (dvojke, estame, sirtaki, rumbe, begine ...). U user bank 2 treba stavit turbo-folk ritmove tj disko-rumbe, disko-dvojke itd. Treču banku treba ostavit za zahebane zabavne ritmove i standardne svjetske tradicionalne ritmove koji večinom trebaju za starogradske pjesme (valceri i sl.).
E, sad se javlja problem, a gdje da smjestim namjenske pjesme ???
Ja sam osobno većunu tvorničkih ritmova (od kojih nije bilo nit ima ikakve koristi za repertoar koji sviram) izbriso i preko njih prekuco namjenske ritmove ili super stylove, no sad sam skužio da sam napravio veliku grešku i da to moram pod hitno promjenit. Ritmove iz user banaka treba prekucat preko tvorničkih, a user mjesta rezervirat za namjenske pjesme. Zašto ??? Zato jer većina pjesama živi od danas do sutra tj danas se sluša, a sutra je već zaboravljena. Ritam je vječan. I dvojka, rumba, sirtaki, begin, sa-sa će mi uvjek trebati i njih trebam uvjek imati na dohvat ruke bez obzira o kojem setu da se radi. I to treba staviti najjednostavnije uzorke u memoriju, a u performancama je došminkavaš bojama, semplovima kako hočeš.

Zanimaju me i vaši prijedlozi i kako bi ste vi to posložili.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2008, 11:37   #64
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Reden

Pozdrav

Ja mislim da bi se to poredalo ovako:
Uzmes rolanda g70 ili e80 i imas beskonacno usera i performancea tako da nemoras prekucavat fabricke ritmove.
maricm je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2008, 13:43   #65
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard .

...vidis.dobra ti ova...nisam ni znao da se fabricki mogu brisat..
a sto se tice slaganja..poceo sam pogresno,pa sam sad i ostavio tako...mogu se snac ali polako prepravljam...
meni su svi ritmovi sto mi trebaju skupa sa perf.
primjerrva perf imam rumbu,dvojku,begin....znaci standardno
a na svakoj je programiran sts za boju koja mi treba u pocetku..
na ostalima su ritmovi po pjesmama....isto sa sts...
zadnje tri perf koristim za boje,a donje perf za terce...malo je komplicirano,ali stvar navike...
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2008, 11:09   #66
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ maricm

Opet ti pilu naopako
Kakav G70 ili E80 ?
Ko ima novca za njih prije će uzet Pa800, Pa1X Pro Elite ili Pa2X Pro (barem večina naših članova).
Govorim o nekakvom srednjem razredu (prosjek svih nas) i o standardiziranju balkanskih setova na trenutno najzastupljenijoj marki što je bez ikakve reklame i zamjerke trenutno KORG.
Trenutno su Roland i Yamaha manjina ne samo na našem forumu već uopće na našim prostorima. Druga stvar je Europa i svijet.
Kad se i ako se standardizira BALKAN.SET za KORG-a tada će se standardizirati i za druge marke.
A savjet što da uzmem, ipak prepusti meni. Mislim da nakon toliko godina sviranja i aranžera i workstationa što su mi prošli kroz ruke sam najbolje znam što mi odgovara i što je najbolje za mene.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2008, 11:25   #67
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Rolan i Yamaha nisu nista vise popularniji ni na zapadnjem svetu,
KORG je zakon gde god se okrenes, nema sta da se tu prica.
Na sve nase forume znam 4-5 sa T2 a jos 4000-5000 sa neki KORG.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2008, 11:26   #68
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako je kreso rekao , bas i ja slazem ovih dana te ritmove , imam hd na korgu, i stavio sam na 1,2,3 - na to sam stavio te ritmove za narodnu sto uvijek trebaju, begin, rumba, sa sa, 7/8, 9/8, sirtaki...
na 4,5,6 stavljam namjenske ritmove od juznog vetra sto imam, i sto radim, 7,8,9, stavit cu na 7 par ritmova za novije narodne a na ova dva za zabavne.

MA NAJBOLJE BI BILO BUBNJARA DOBROG IMATI, I NE ZAJEBAVAT SE DZABA SA SVIME OVIM, JER PATIMO SE I OPET NE ZVUCI KAKO TREBA, NEMA TU DOK SE BUBANJ I BASS NE SVIRA BILO NA KLAVJETURAMA IL NA GITARI...

gogspa80, nemoj bezpotrebno pisat velikim slovima. Ispada da galamiš, a svi te dobro "čujemo" ;-)

Necu vise nikad D

Promijenjeno od gogspa80 (12.03.2008 u 22:10 sati)
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2008, 21:22   #69
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gogspa80 Pokaži Post
Kako je kreso rekao , bas i ja slazem ovih dana te ritmove , imam hd na korgu, i stavio sam na 1,2,3 - na to sam stavio te ritmove za narodnu sto uvijek trebaju, begin, rumba, sa sa, 7/8, 9/8, sirtaki...
na 4,5,6 stavljam namjenske ritmove od juznog vetra sto imam, i sto radim, 7,8,9, stavit cu na 7 par ritmova za novije narodne a na ova dva za zabavne.

MA NAJBOLJE BI BILO BUBNJARA DOBROG IMATI, I NE ZAJEBAVAT SE DZABA SA SVIME OVIM, JER PATIMO SE I OPET NE ZVUCI KAKO TREBA, NEMA TU DOK SE BUBANJ I BASS NE SVIRA BILO NA KLAVJETURAMA IL NA GITARI...

gogspa80, nemoj bezpotrebno pisat velikim slovima. Ispada da galamiš, a svi te dobro "čujemo" ;-)
ma bre sta vali hoces bubnjar dati pomera mozak , ovoje sprava odlicna , znajy bubnjari dase odrese , kodace sve da pobijy imam to iskustvo, bre za nasy dvojky i netreba toliko bubanj , moze za ove juznjake nista vise.
dugmic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
800, boga, korg, molim, pomozite, set, vas

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije