Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.10.2006, 01:01   #1
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg X5D

Pregledah download sekciju i nadjoh boje za X5D ali su u syx formatu.
Pitaje je da li mogu te boje da se pregledaju i posalju u klavijaturu preko X5D editora ili mora neki drugi program.
Ako neko zna na koji nacin ovo odraditi nadam se da ce pomoci. :
toyo je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 03:23   #2
salenis
Vredan član društva
 
salenis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.01.2006
Mjesto: Nis
Postovi: 123
Downloads: 8
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
salenis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas u download sekciji program Wsysex povezi klavijaturu i komp midi kablom ali trebalo bi da cackas po x5d-u i da ukljucis ili iskljucis neke opcije ne znam sta jer nemam tu klavijaturu.A milsim i da ne mozes cuti boje preko kompa nego tek kad ih prebacis u klavijaturu.
salenis je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2006, 23:46   #3
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

skinuo sam program i povezao sa klavijaturom podesio sve ok.
Uspeo sam samo da posaljem boje iz X5D-a u komp ali nikako iz kompa u X5D,a i ne vidoh opciju za podesavanje da bih primio boje?
ima li neko resenje....help 8O
toyo je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2006, 11:47   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jarane najbolje je tebi sjedni za klaviaturu dobro zagrij guzicu i stolicu pa počni sebi da praviš boje...Dakle sjedni ko čovjek uzmi manual u ruke i polako počni da moduliraš zvukove....Jer boje što su napravljene to je već neko pravio po svom ukusu a ne mora da znači da će se svakome dopasti....Dakle svaki muzičar ima u glavi zvukove i boje s kojima će doći do izražaja i s kojima će uživati da svira...E sad imjesto da se zezaš s kompjuterom uzmi brate taj X5D pa ga dotjeraj da se puši iz njega...Ja sam ga lično imo al mi nikad nije bio dobar sintisajzer ali dobro je samo to što je mali...Eto nemoj se ljutiti ali mislim da bi ti sam mogo uraditi bolje boje nego što bi ih dobio od drugih...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2006, 00:12   #5
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e moj jarane, kad je grejanje guzice u pitanju mislim da ova moja je trebala i da se istopi od sedenja za klavijaturom i pravljenja ritmova i boja pocev od is50, kawai K1, technicks KN800, X5D, Yamaha DX11, DX2 IID, pa 60, triton ...... mnogo je da ne navodim bas sve :roll: cak je i malo poveci broj mojih ritmova i boja koja kruze na netu...ali ajd da se ne falim mnogo
8)
nego vec mi se smucilo da sednem za klavijaturom kuci i ponovo nesto izsprobavam i pravim , proslo je vreme za to a i nisam jedini a nisam ni najbolji
Zasto se jednostavno kao i svi ostali ne bih posluzio necim sto je potpuno besplatno i postavljeno za slobodno koriscenje - pa ako odgovara samo na "write" jako prosto zar ne.
A i stuzu mlad potencijali koji ce da nastave ovaj nas mukotrpan rad vezano za aranzer i solo klavijaturu

Ne bih voleo da ovo sto sam napisao shvatis u negativnom smislu u vidu neke rasprave jer mi nije to namera.
toyo je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2006, 00:13   #6
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e moj jarane, kad je grejanje guzice u pitanju mislim da ova moja je trebala i da se istopi od sedenja za klavijaturom i pravljenja ritmova i boja pocev od is50, kawai K1, technicks KN800, X5D, Yamaha DX11, DX2 IID, pa 60, triton ...... mnogo je da ne navodim bas sve :roll: cak je i malo poveci broj mojih ritmova i boja koja kruze na netu...ali ajd da se ne falim mnogo
8)
nego vec mi se smucilo da sednem za klavijaturom kuci i ponovo nesto izsprobavam i pravim , proslo je vreme za to a i nisam jedini a nisam ni najbolji
Zasto se jednostavno kao i svi ostali ne bih posluzio necim sto je potpuno besplatno i postavljeno za slobodno koriscenje - pa ako odgovara samo na "write" jako prosto zar ne.
A i stuzu mlad potencijali koji ce da nastave ovaj nas mukotrpan rad vezano za aranzer i solo klavijaturu

Ne bih voleo da ovo sto sam napisao shvatis u negativnom smislu u vidu neke rasprave jer mi nije to namera.
toyo je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2006, 10:09   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E sad si me pošteno razljutio da znaš... ---Ma šalim se jarane ja te potpuno razumijem...I ja sam nekada ko budala sjedio za Rolandom D-10 koji ima Pattern ritam mašinu pa sam jedan ritam znao da pravim skoro pola dana...Pa naveče kad nisam mogo spavati stavim slišalice i pravim a meni otac dođe u sobu pa mi isklopi kabal iz struje...i sve izbriše jer nisam memoriso...Iako sam star samo 21 godinu dosta sam živaca i muke potrošio oko sintova i potpuno te razumijem...Ali ipak mislim prijatelju da smo mi previše ljeni da bi napravili neki jaki set na PA-seriju...Ja koliko sam opazio većina ljudi prave ritmove preko PC-ja i znaju da rade s tim...Doduše ja sam na svoju G-800 i 1000 potrošio npr pola dana dok sam snimio Drum,bass,strings,i druge trackove i na kraju ustanovim da je onaj ritam koji sam dobio za 50% bolji od onog što sam ga ja pravio ko budala...U pitanju je drugi drum set,strings,itd...I tako dođem do zaklučka da se nema vremena...Ali na ovaj PA1X ima da ga il da ga razbijem il će on mene al moram sebi da dokažem da mogu ponovo nešto korisno da napravim...I zato ako imaš kakav jak aranžer radi na njemu i napravi mrak od klaviature pa da drugi vide koliko si sposoban...Ja doduše volim da djelim stvari samo sa muzičarima koji naprave nešto voje a ne kradu tuđe djelo ali šta mi pomaže kad pola Slovenije koristi moj set sa PA80 kojeg sam prodo a ne znam kako da im ubijem u glavu da je to moj poso i moja muka?...Nepravda jaro sa svih strana...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2006, 23:51   #8
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci jarane i ti spadas u "mladi potencijal" sa samo 21 god. nemoj da posustajes nego nastavi sa pravljenjem ritmova i boja.
Ja sa 35 stvarno nemam nameru, mogu samo da korigujem po svojoj volji i to ne vise od 10 minuta jer posle toga mogu da dodjem i u situaciju da se razvedem sa zenom koliko pobesnim - jebiga godine - zivci sve posustaje :evil:
toyo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, x5d

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije