Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2009, 09:11   #41
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Jazo

Vidi ovako,kada učitavaš neki ritam u kljavu bilo sa ZIP-a ili sa FLOPPY diskete,on ide na mesto D88....kada ga učitaš ostaje ti da tom ritmu odrediš tempo,boje u desnoj ruci i uradiš WRITE PERF MEMORY,odrediš mesto gde ćeš ga zabeležiti i gotovo,nakon toga samo pritisneš taj performans i on će biti automatski učitan,to je to...tako poslažeš sve potrebne ritmove u kljavu i cepaj...
Svaki sledeći ritam kljava će učitavati na mesto D88 dok ti ne odrediš da to bude na nekom drugom mestu,načinom koji sam ti objasnio...D88 je PRIVREMENA pozicija gde kljava uvek učitava nov ritam...



Druga bitna stvar je to da znaš da em2000 ima 16 mesta za ritmove koje možeš učitati i oni će uvek biti u sintu i kad pališ gasiš oni će ostati u memoriji...to se zove CUSTOM SET...do njega dolaziš pomoću komande LOAD,zatim pritisneš SHIFT,otvoriće ti se nova slika i tu ćeš videti tačno kako se pravi taj set i učitava...tu ćeš odrediti 16 "dežurnih" ritmova koje ćeš uvek imati pri ruci nezavisno od onih memorisanih u performansima...

Moram ti reći još da ipak moraš malo prostudirati uputstvo ili naći nekoga ko poznaje sint da ti malo pojasni princip rada...sve je to jako jednostavno kada se pravilno skapira...


Ja se izvinjavam ako sam nešto promašio oko objašnjavanja,sve pišem po sećanju iz glave...davno sam svirao g1000...
  Reply With Quote
Star 09.03.2009, 12:45   #42
jazo1981
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: wien
Postovi: 31
Downloads: 110
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: em 2000
Interesi: sviranje
jazo1981 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ljudi,problem rijesen.disketa je losa bila...
deru ritmovi ko da su novi...hehehe
hvala svima koji su se ubacili u diskusiju da mi pomognu,narocito ti rolandinjos,puno si mi pomogao,narocito u daljnjem radu,dok jos kupim zip,nadam se da necu i na njemu zastekat nesto,al dosta si mi napiso i u mojoj tem,pa cu se valjda snaci...
ok,budite svi zdravi,veseli,i debeli,
pozdrav
jazo1981 je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2009, 13:52   #43
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam i ja problem sa Roland Em 2000 skino sam ove ritmove od Virus benda i oni su u Sth formatu al u moj roland ide samo Stl format jel to zavisi od klavijature ili sta treba da promenim na klavijaturi da bi mi citao Sth formate posto su ritmovi stavljeni u sekciju za G1000 i roland Em2000 da se skidaju unapred hvala najbolji ste.....
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 21:14   #44
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi ja se izvinjavam sto upadam, imam jedno kratko pitanjce, vidim da se ovde vodi razgowor o em 2000 i o zip-u. E sad, da li zip koji ide u em 2000, isti onaj koji su imali stari kompjuteri, da li to neko zna ...
calevh je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2010, 13:41   #45
jazo1981
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: wien
Postovi: 31
Downloads: 110
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: em 2000
Interesi: sviranje
jazo1981 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

haj
sto se tice seta od virus benda,isti problem sam imao i ja..
takodjer mi sa floppya ne cita .sth.
probavao sam sve i svasta,mjenjao u ,stl rucno,ali bez pomoci..
problem je taj da bi ga trebalo nekako prebaciti na zip,ali posto na floppy ne vidi nista,neznam kako da to izvedem..
poslao sam pp i branoyu ali mi nije odgovorio..
kolega rolandinjos mi je reko da je problem najvjerojatnije u tome,da je taj format za zip..a i vjerovatno je da se to moze prebacit sa jednim od programa za muziku.
ako je tko uspio iskoristit set od branoy-a,na em 2000 i g1000,da nam olaksa muke,bili bi mu zahvalni mi,koji imamo problem sa njime..
hvala unaprijed

calevh
ako mislis na staru 5,25 inchnu disketu,onda si u velikoj zabludi..
to nije ni slicno zipu od 100mb

Promijenjeno od jazo1981 (12.01.2010 u 13:44 sati)
jazo1981 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
2000, pocetak, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije