Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.12.2008, 19:37   #1
ramko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Postovi: 48
Downloads: 438
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ramko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard baterija dx 21

Dali neko zna gde mogu da kupim bateriju za Yamahu dx 21 u Beogradu i koliko kosta otprilike?
ramko je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2008, 21:18   #2
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju te baterije možeš da kupiš svugdje gje se prodaju elektro materijali i slične stvari ili kod sajdžije ili na pijaci.
Veličine su kao 1 € ili tako nešto zneš li da mjenjanjem baterije gubiš sve boje koje imaš pa ako možeš pospremi ih nekako da ih možeš ponovo imati i još nešto ako nisi baš majstor za takve stvari daj nekome da ti to uradi davno je to bilo ali mislim da se moraju lemiti.
martinez je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2008, 01:04   #3
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 765
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko znam na dx 11 boje se ne obrišu ako držiš sint na naponu ( u utičnici ) i dok mijenjaš bateriju, možda je tako i kod dx 21.
dominik je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2008, 01:27   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za mjenjanje baterije ti treba sledeće...

1.VRLO VAŽNO---Iskusan elestrotehničar koji će ti je zamjeniti dok je sinth pod naponom
2.Podnožje za 3V baterije (ja sam svoje skino sa stare matične od kompjutera)
3. 3V Li-Ion bateriju oznake CR2032 ili CR2016 ili CR2025--Sve 3 pašu

Originalna baterija je toliko glupo napravljena i zalemljena na matičnu pa će trebati dok je sinth pod naponom,odlemiti je,staviti podnožje i staviti bateriju...jednom kad imaš podnožje na matičnoj,sistem mjenjanja baterije je jednostavan---Izvadiš je i staviš novu...A sam rok trajanja nove baterije u dx-seriji je najmanje 10-15 godina,ovisi u kakvim vremenskim uslovima je izpostavljena...nače imaš još 2 opcije da ne mora biti sinth po dnaponom...Prva je da sve boje preko MIDI-ja preneseš na pc,zamjeniš bateriju i vratiš nazad,kod DX11 staviš jednostavno na RAM Cartridge,a kod dx21 staviš na Cassete Memory-al je to obična glupost...Zato batke nađi nekog poznanika koji će ti to napraviti ko što sam ti napiso i ne sikiraj se,NEMOJ SAM DA TO RADIŠ kad je sinth pod naponom da nebi na kraju šta bilo i drugi govorili "Pa Alix mu je reko da se tako mjenja"...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
baterija


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije