Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.06.2010, 16:59   #271
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

dobra tema, ali dal je ovako nesto moguce za pa1x, ja imam hdd ali ako moze da se uradi da cita usb na pa50 trebalo bi onda i na pa1x???
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2010, 10:16   #272
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

djdado. Ja sam u Americi i ja sam nasao sve te dijelove. Ali vjeruj mi da ih nikad nisam ubacio bas iz razloga sto su svi maleni. Jedan sam morao naruciti iz Kine tako da znas ali sam ga dobio za sedmicu dana.
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2010, 22:01   #273
Mirka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2009
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Mirka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dajte ljudi kakva Kina kakvi pusti dolari pa sve to ima u Njemackoj za Pa 50 komplet dijelovi (cijeli set) kosta oko 2-3 eura i cijela ugradnja sto se tice dijelova ukljucujucu i hard disc ne kosta vise od 20-25 Eura.Istina neki se orig. dijelovi teze nadju ali ako je majstor dobar moze se i improvizirati.Ja ugradio prosle godine i radi bezprijekorno.
Mirka je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2010, 20:41   #274
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ugradnja je moguca to sam vec nekom objasnio posto nisam siguran vise dali smijem da stavljam linkove nazalost nemogu da ti postavim link kako se to radi ali javi mi se privatnim porukama ja cu ti pokusati da to detaljnije objasnim ako nisi strucnjak da lemis i ako se nerazumijes bas žnista u elektroniku nebi ti preporucio da se bavis sa tim jer da nekom to placasa izace te mnogo skupo nesto oko 100 EUR i u toj varijanti bolje ti je da ides na neku bolju klavijaturu ali ako mislis da se razumijes u elektroniku javi se objasnicu ti kako to da radis i kostace te oko 20 eur u tom slucaju ovo se isplati uraditi
STUDIOSOS je offline   Reply With Quote
Star 14.09.2010, 17:08   #275
Mirka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2009
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Mirka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gospodin KORGX5D je pocevsi negdje od 18 strane ove teme sve lijepo do u detalje objasnio ugradnju HD-a u Pa50 i ako se budete toga drzali uspjeh je zagarantiran.Da je to tako ja vam mogu posvjedociti jer sam i sam ugradio HD od 6,5 giga u svoj Pa50 jos prije godinu i pol i to bas po njegovim uputstvima i sve radi super.
Mirka je offline   Reply With Quote
Star 26.11.2010, 22:12   #276
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i ja da osvezim temu, tj da se zahvalim kolegi KORGUX5D, konacno sam i ja ugradio HDD u pa 50, naravno sa njegovom pomoci, i ovoga puta javno hvala, i hvala Bogu da postoje ovakve kolege koji hoce da nesebicno pomazu drugima.
Hvala brate KORGX5D!!!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2010, 22:03   #277
asmir90
Ovaj baš voli da kuca
 
asmir90's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2010
Mjesto: Srebrenik
Postovi: 304
Downloads: 679
Uploads: 12
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg PA900
asmir90 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolega slazem se s tobom i ja imam pa50 i imao sam strasnu volju da ugradim HD,jer razumijem se oko racunara i mislio sam da ce i ovo biti jednostavnije al sad kad vidim koje su ove ploce i mali dijelovi i sve nesto treba lemiti vidim da je to pretesko za mene pa tako da odustajem od ugradnje HD jedino sto cu probati da ugradim SD umjesto FD..pozz
asmir90 je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2010, 22:18   #278
dekipa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.03.2007
Postovi: 194
Downloads: 487
Uploads: 19
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 21 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
dekipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dekipa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja mislim da nece moderatori da se naljute sto je ova tema opet "iskopana", ali moram da odgovorim.Vidis kolega Asmir90, i ja sam odustajao kao ti, ja nisam elektronicar po struci, tako da samo lemim kablove, naravno i jos po nesto sto mi je potrebno, a ipak sam se usudio na taj korak, rasturio klavijaturu, lepo gledao i gledao, uporedjivao postove sto je pisao nas kolega Korgx5d, njega kontaktirao nekoliko puta, i brate ugradio uspesno.Ja sam imao drugi problem, nisam mogao nikako naci delove, samo sam nasao originalne cipove, i to ti trebaju samo 2, kasnije mi je to objasnio kolega korgx5d.Pa ima tu jos jedna caka ako ne nadjes, jos neke delcice, moze se i drugacije odraditi,Ja sam trazio delove, cak sam i ja sam nalazio linkove po inostranstvu, ja mislim da ova prodavnica preko koje sam narucio, da su poslali iz Engleske delove, ali u svakom slucaju resio sam ga uspesno i bez problema.ako resis, i predomislis se javi se na PP da pomognemo koliko mozemo, ali prvenstveno kolegu korgx5d, posto covek hoce da pomogne i svaka mu cast, pa posle nas koji smo ugradili po njegovim instrukcijama.
Pozdrav i sve najbolje!
dekipa je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2011, 20:45   #279
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard floppy emulator

Da i ja osvezim temu... narucio sam preko ebay-a, (tj. preko jedne firme iz Beograda koja kupuje umesto vas sa stranih sajtova, uz proviziju), ovaj usb floppy emulator, vidim cena je bas velika, a original proizvodjac se nalazi u kini, ovi ostali su samo "resellers" ili po naski, preprodavci, pa evo da vidite racunicu koji sam dobio koliko ce da me izadje...
cena proizvoda je 30 usd (1 usd = 80 rsd)
provizija 5,00 $
pdv na proviziju 0,90 $
FD Transport+taksa sajta 2,20 $
___________________________
UKUPNO 29,00 $


cenu koju ja onda placam njima je 3.076,28 dinara,

Prilikom preuzimanja imate dodatne troskove koje placate spediteru, tj. firmi koja ovo radi za vas,
carina (10%)___________ 245,00 dinara
pdv (18%)___________ 485,00 dinara
takse ________________ 650,00 dinara


ukupno oko 1380 dinara.... ili negde oko 12 tak evra troskova, tako da sve ovo ukupno oko 50 evra, mozda i manje, jer ovo sam stavio teoretski za cenu predmeta od 30 dolara na ebay, a ova firma nalazi najbolju ponudu tamo, a vidim da ih ima vec od 17 dolara...

Ja sam racunao da mi izadje do 50 evra, sutra mi javljaju konkretne detalje iz ove firme iz Bg pa vam javljam sta kupujem, i naravno cim stigne predmet jel radi ili ne...
p.s. nadam se da necu prekrsiti nikakvo pravilo hocu da stavim link do ebay aukcija za ovaj emulator nek vide nasi forumasi koliko se tamo krecu cene, ako je neko van ex-yu verovatno moze da kupi pre mene...
molim vas, ako je protivno pravilima foruma da izbrisete ovaj link koji cu da postavim.... pozdrav svima

************obrisan link*************
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 22:57   #280
stari692002
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2009
Postovi: 1
Downloads: 181
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
stari692002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i ja ugradih HD u PA50 ali to ne bi mogao da uradim bez naseg kolege KORGX5D koji mi je poslao delove iz Nemacke i detaljno upustvo a jos to nikako nije hteo ni da naplati.Pomogao je koliko vidim jos nekolicini ljudi ovde na grupi i ja mu se od srca zahvaljujem.Sto se tice samog procesa ugradnje hard diska u PA50 nuje bilo problema, osim sto je sve jako sitno i stvarno treba pazljivo lemiti a potrebno je sve uraditi po upustvu koje je dao kolega KORGX5D i nema nikakvih problema.
Eto , pozdrav od mene i nadam se da ce jos neko ugraditi hard u svoj PA50
stari692002 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije