Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.12.2008, 11:05   #391
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ?

A sto ne bi smelo!? Nema razloga po meni da ne sme ,i ja sam razmisljao o tome samo sto ja nemam lampu i ne znam gde bi je kupio!Gde se to prodaje?!Mada skoro cujem od druga da ima reso za kafu , u stvari to je fora kad skuvas kafu regularno na sporetu onda stavis na taj USB reso koji je odrzava toplom!E sad ako neko ima jos kakve predloge neka kaze. Trebalo bi da tu ima raznih zezancija sa tom USB strujom.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 27.12.2008, 12:03   #392
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Brzina USB Flash-a!

Danas sam testirao 3 razlicita USB Flash-a.Testirao sam brzinu ucitavanja Projecta posto se klavijatura upali.
1.Kingston Data Traveler 100 1GB vreme ucitavanja 4 minuta i 8 sekundi
2.Kingmax U3 2GB vreme ucitavanja 4 minuta i 8 sekundi
3.Kingmax 4GB vreme ucitavanja 4 minuta i 8 sekundi
Inace brzine citanja ovih Flesheva se razlikuju.Najsporiji je Kingston Data Traveler 100 1GB koji ima brzinu otrpilike 12MB/Sec sledeci brzi je Kingmax od 4GB cija je brzina 19,4MB/Sec i njabrzi je Kingmaks U3 2GB (onaj koji ja koristim) 20MB/Sec.
Inace moram da dodam da se ove brzine na Kompu i tekako primecuju izmedju 20MB/Sec i 12MB/Sec.I nije samo rec o napisanoj brzini vec i kako odredjeni flesh odradjuje odredjen tip fajlova.Juce sam kupio ovaj ocajno spor KINGSTON DATA TRAVELER 100 1GB i mislio sam da je pokvaren kad sam pokusao da kopiram Project sa njega i na njega,cekao sam citavu vecnost.Znaci sto se tice kompa ima razlike velike.I cifre i ne govore mnogo toga.Tako da se vise necu zaludjivati sa ovom temom.Jedino cu da dodam da bi mozda u nekom slucaju kupovina neke SD RAM memorije koja ima dobru brzinu dala rezultate.E sad ako nesto neko zna o ovome neka kaze svoje misljenje.A evo mog predloga za kupovinu Flasha:

http://techreport.com/discussions.x/12606

Ovakav model ima od 4GB koji nije GT i nije previse skup,brz je i izdrzljiv(moze 200m pod vodu,samo da klavijaturu oblozimo celofanom i moze i pod vodom da se svira).Samo sto nema u Srbiji da se kupi ,to je mana za ljude koji ovde zive.
P.S. Konacno mi je snimilo i semlpove zajedno sa PROJECTOM na USB Flash veci od 2 GB tacnije KINGMAX 4 GB.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2008, 13:09   #393
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

Ponavljam već pisani problem; u Single modu ne radi portamento, dok u live radi.
Drugi problem, Fant G editor "unable to read/writte" ... neće napravit vezu s klavijaturom... (nekad je radio)

edit; na g editor midi roland g trebalo je odabrat... to je riješeno.

edit; al se sa portamentom zezam cijeli dan i nikako... Učitam jedan drugi set u klav, i sve normalno radi, a kada učitam svoj set, neće. Uslikam sve parametre u tuđem setu i kopiram na svoj (čak se i ne razlikuje) i ne radi.
Zatim sam pokušao svašta; na control SW2 sam stavio CC65, Portamento Switch i na taj način u single modu aktivirao portament, a na Knob 4 stavio Porta time podešavanje, i tu namjestio bzvz na 30. Proradio portament, al nije to to. Upalim, ugasim klav i maknem te opcije sa SW2 i knob4, i portamento radi; ali ne reagira na podešavanja brzine u parametrima patcha, niti sada na patchu mogu isključit portamento, čak i poly zvukovi imaju portament u single modu. To sad postaje problem. Znam ja kako ću isklučit port. al onda opet neće radit nikako.
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (28.12.2008 u 18:38 sati)
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 09:58   #394
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard khm....

Probaj to shvatiti ovako!Ti jednostavno nemas problem sa parametrima!Nego imas problem sto si kupio losu klavijaturu.Znaci nemoj uopste juriti parametre (osim sto mozes da probas da u svoj set ucitas druge parametre tako sto ucitas fangsys.svd ((kopiraj taj fajl u svoj set iz seta koji radi pa probaj da ucitas svoj set sa tim tudjinom (((tudjim fajlom fangsys.svd))) )) ).Tako da parametre nemoj juriti nego probaj sad kad si na dobrom putu da palis i gasis portamento tj. da mu smanjis portamento pa recimo da iskljucis to sto si nastelovao na Knob 4 i tako redom pali gasi dok ne dobijes to sto hoces.A potrudi se da dodjes u stadijum da ti na POLY bojama nema portamenta a na mono gde je inace nastelovan portamento ima ali u vecoj kolicini nego sto bi trebalo (zbog Knob 4 upaljene funkcije)e tad ces mozda uspeti da ukljucivanjem i isklucivanjem kolicine portamenta na Knob-u 4 dobijes default varijantu.Ako ti je za utehu ponovicu ti jos jednom da sam ja za stelovanje kolicine portamenta jednom prilikom odredio D BEAM i cim sam ga prvi put mrdnuo tu vise nije bilo spasa.Cela klavijatura je imala los portamento.Jedva sam povratio klavijaturu.Od tad ne palim D BEAM niti bilo gde stelujem portamento osim u patch editu i naravno sve radi vrh.Da si blize sredili bi to.Glupo je da sad ja upropascavam svoju klavijaturu da bi otkrio kako sam je porpravio pa da ti javljam(jer se bojim da necu moci da je vratim a kod mene je portamento kljucni faktor u sviranju odredjenih stilova muzike)!Ali mogu mozda da ti pomognem tako sto ces mi poslati set pa da ja ucitam u svoju klavijaturu pa da ti popravim portamento i da ti tako popravljen set SAVE AS-ujem i vratim.Jedino ti tako mogu pomoci!Ili ako hoces da ti postavim pitanje na Roland Clan Forumu posto vidim da ti je engleski problem jer si se par puta na istom mestu zalio.Mozda ti neko odande pomogne mada ne bih rekao da je iko imao taj isti problem,ti i ja smo jedinstveni slucajevi!Mada ja sam imao slicnih problema sa Korgom Pa1x s tim sto nije bio u pitanju portamento.Tu imaju neke fore sa katancima i slicno ide sve po principu sta je starije kokoska ili jaje!Tako da znas da je u tvom slucaju starije jaje umesto sto bi trebala biti kokoska ili je mozda obrnuto nisam ni ja siguran ali sam siguran jedno.Da bi vratio klavijaturu na default stanje moras da se vracas istim putem kojim si se i uvalio u problem.A samo ti znas kako si do toga dosao.Znaci moras ubiti jaje ako mislis da ti se ne pojavi malo pile,ili da ubjes kokosku ako ne zelis da jedes jaja.
P.S. Jesi ti menjao O.S u O.S. 1.20?
Mozda bi mogao da mi posaljes Project bez semplova da ih obrises pa da kad ti ja vratim set da ih IMPORTUJES na IMPORT AUDIO i da snimis na SAVE ALL pa SAVE AS tako mi ne bi slao ceo set!(lakse je za slanje preko mail-a,manje je)a sve bi ti na posletku radilo!
bandza je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 11:17   #395
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm

ima još ovakvih slučajeva i na yumidi... ma i ja sam čačkao po d-beam i stavljao tamo svašta... ne sviđa mi se ideja da importujem cijeli audio tj samplove preko importa, jedino ako bi mogao samo ubacit folder samplova možda očita... a obrisao sam onaj drugi project i sad ne mogu probat zamjenit ono što si rekao...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 12:22   #396
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

HEEELP??!
....riješim jedan dođe drugi problem;

upalio klav bez sticka, spremio project, iz tog projecta (default) izvadio "fangsys" i zamjenio s mojim na stiku gdje je moj set. Potamento radi bez greške.
ALI, ne znam zašto ni kako, svi patchevi su spušteni oktavu niže nego što je bilo kod mene. (Live normalno radi). Sada su se svi patchevi vratili na tvorničke postavke, tako da i moji samplovi sada sviraju oktavu višlje nego bi trebali. (Live bez promjene). Pokušao sam patch spustiti za oktavu i kao takvog ga spremiti, ali, naravno, u Live ode dolje - neprihvatljivo. I, šta je sad?
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (02.01.2009 u 01:54 sati)
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 14:49   #397
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard khm...

imas na
1.MENU
2.SYSTEM
3.SOUND
Master key shift pa steluj oktavu kako ti odgovara i obavezno sys write posle toga da ti upamti!

Probaj da uradis Factory restore pa taj project snimi pa iz njega izvadi fangsys.svd!
bandza je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 14:59   #398
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovak...vidim da vas dosta muči taj portamento,na svojoj X-ici...D Beam zaboravljam jel mi uopšte netreba,a za portamento nisam stavljao nikakav prečas (SW) da ga palim i gasim,več sam u svakoj boji koju koristim za solažu usnimio portamento u boju,pa zato i imamte 512 user mjesta (ja na X imam 256),jel mislim da tim što riktate portamento na Knob-ove samo zbunjujete klavijaturu...ako me shvačate na šta mislim.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2008, 16:08   #399
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

Sve to stoji, ja sam samo testirao fore sa d beam.
A Badza, provjerio sam, po defaultu taj parametar u sistemu stoji na 0, baš kao i kod mene u setu, ali je ipak sve za oktavu drugačije...

Probao sam! Sve mi spušta onda, i live set za oktavu...
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (29.12.2008 u 16:10 sati)
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 04.01.2009, 20:58   #400
robertos
Početnik forumacije!
 
robertos's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.12.2008
Postovi: 49
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
robertos befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dali ima netko složen set za gaže svadbe trebam,kupil sam fantom,i ne kužim ga a gusto mi je za multisemplove,nudim u zamjenu semplove za druge klavijature,,,hvala

]znaći,neznam ga složit,i bio bi zahvalan ako mi neko može pomoć oko toga.

*********************
Imate 1 crveni karton!Procitajte PRAVILNIK

Citat:
Originalno postovano od bandza Pokaži Post
Evo jedan mali skroman pokloncic za kolege -fantom forumashe!
http://www.yu-midi.com/forum/downloa...o=file&id=3095
Radi se se o par vrlo kvalitetnih wallpapera za Fantoma.
zanima me koja je procedura ubacivanja slika u fantom g,evo skinuo sam ove,sve su u bmp formatu,i 800x600,ali ih neznam ubacit??
robertos je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije