Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.10.2008, 19:22   #221
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pazi ovako

To su toliko dobre masine da u sustini da bi uporedio isti sempl ili boju treba uvo kao kuca ili pak da znas sta trazis (Nekome radi isto Triton le i Fantom G)!I doslo je vreme da su klavijature mahom slicne govorim o velikoj trojci koja trenutno vlada na sceni XS-u i M3-ci i naravno G seriji. Toliko sve dobro rade da sam ja stalno na internetu i gledam da se nisam zeznuo pri izboru skidam demo ovaj demo onaj.Ali da ne zalazim u tu temu!G serija ima najkvalitetnije odradjen Converter to je cip ili skupina istih ili cega vec koji je zaduzen za kvalitet tona tj koliko nesto dobro zvuci na ovom ili onom zvucnom sistemu.Da bi se tako nesto gledalo i uporedjivalo potrebno je imati sprave pred sobom i to nije garant da cemo svi da primetimo tu neku razliku mioslim na kvalitet tonske slike!Ti si jedan od retkih koji je u mogucnosti.Ja sam recimo poredio Fantoma G sa PA1X svirao jednu pa drugu iste semplove.I sve u svemu se radi o cistini tona koja se oseca,a posto ti na X-u vec imas cistinu tona onda treba da pogledas koliko nesto mekano izlazi i da pogledas razliku u efektu a to je sve jako opipljivo.Za mene je razlika velika a neko ce opet reci "pa to je samo malo doradjen X".Ali ja uvek kazem da je Fantom G sprava sa velikim potencijalom.Treba sacekati novi O.S,nove boje,nova ARX prosirenja itd.Ja sam vec uspeo da napravim ono sto ova klavijatura nema.Da od fabrickih boja izvucem maksimum. E sad ostaje to koliko se tebi svidjaju nove boje koje su dodate na G za razliku od X-a.Trebao bi da odneses obe na svirku pa da probas jer bi tu trebao G da dodje do izrazaja kad krenu svi u bendu da krljaju sa svojim efektima i frekvencijama.G bi trebao da pokaze svoju pravu snagu tu.O sekvenceru necu da pricam jer ga ne treba komentarisati.Za studio koristim ovu klavijaturu i vrh je prica.G mora biti dosta bolji od X ali to je relativna stvar.Voleo bih ne samo da poredim G i X vec i M3,XS,Extreme itd..Da stanem negde na velko ozvucenje i da idem redom da vidim bas kolika je zaista razlika u svim tim mocnim spravama.
bandza je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2008, 19:27   #222
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Za studio je G puno bolji od X-a...ja sam uglavnom poredjenje pravio sa tačke kafanske svirke i upotrebljivost tu...od rolanda imam ta dva fantoma g70 i sonic cell...pazi kad više ni ne znam šta koja ima od boja a sve su različite na svoj način...
  Reply With Quote
Star 04.10.2008, 20:23   #223
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja nisam imao sempler do sada.Svirao sam na XP30 ,tako da mi G radi fenomenalno.Tako da ja nemogu da sudim o razlici izmedju X i G....
Moj problem je tome sto imam premalo vremena pa nemogu da ga testiram u studiskom delu.....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2008, 23:31   #224
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ma to je u suštini nepotrebna priča,u pitanju su vrhunske sprave...i Sonic Cell nema sempler pa ubija kako radi...nego ja sam pitao Bandžu onako,čisto jer stvarno nisam primetio neku specijalnu razliku...osim u gabaritu...:-)
  Reply With Quote
Star 05.10.2008, 15:54   #225
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard eh

Mislim da je sustina da G bolje radi e sad kako za koga i u kojoj meri.Nisu samo nove boje one koje tu igraju ulogu ima tu od svega po malo i efekti i converter.Ja sam par semplova sto sam koristio na korgu ponovo preradio nastimovao drugacije rasporedio jos bolje loop-ovao ,isekao ih na startu da jos brze izlaze i svasto jos, tako da meni sad ti isti semplovi neuporedivo bolje rade.A to sve zahvaljujuci ovako dobroj klavijaturi jer sve sto mi treba radim u njoj i nemoram vise da setam sempl iz kompa u klavijaturu i opet tako u obratnom smeru i sto puta tamo ovamo ,dok recimo ne nastelujem sve sto treba da sempl radi dobro.To je jedan veliki razlog sto meni mnogo bolje rade semplovi nego na PA1X i PA80.Da ih vratim sad u te dve klavijature isto bi dobro radilo.Jos jedna stvar a znam da je to i na X-u isto tako-Semplovi toliko cisto i ostro izlaze da se cuje sum koji je neko ubacio zajedno sa semplom snimajuci isti.Recimo sum na Bass-u nisam imao u Pa1x a sad imam sto znaci da je jako jasno sve.Znaci da na klavijaturi postoje frekvencije koje ona moze da izbaci napolje za razliku od drugih klavijatura koje sam imao priliku da probam.E sto se toga tice to je imao i X ali mislim da je to ovde jos poboljsano jer je CONVERTER bolji.Bar po onome sto sam procitao G ima kako kazu englezi mozda cu omasiti koje slovo "PRESENCE" to je ta ostrina koja joj daje dzadzu to su inace najvislje frekvencije u zvucnom spektru,e to recimo odradjuje converter jer koliko je on skup i dobar toliko je i sam zvuk odredjene masine dobar ,i tu veliku ulogu igra koliko je BIT-na neka sprava i na koliko khz radi .Recimo moja Nokia 5310 je muzicki telefon i ima manu te nema te visoke frekvencije uopste ,sto mu daje malu mekocu u zvuku.Ali posto za mene G radi jako mekano njemu ni mekoca ni ostrina ne fali.Ja sam za Korga uvek morao da po kanalu dajem visoke i to obicno nisu bili oni koji su mi falili tako da sam morao na centralnom eq-mixete da dodajem one od 16k znaci one skroz desno a to vec nije to.I jos jedna stvar Rolandinjos probaj malo vise da zaviris u G i u njegov potencijal,njegove boje.Nadji recimo najbolji klavir na G (za mene je to Brite NY-Grand)i najbolji klavir na X pa malo uporedi.Isto tako uradi sa ostalim bojama Strings,Bass itd .I uzmi jednu stvar u obzir a to je da su klavijature sa ovako malo rom memorije dostigle vrhunac zvuka tj savrsenstvo.Ako govorimo o ovakvom tipu klavijatura zvuk od modela do modela nece i ne moze biti drasticno bolji i drugaciji,stvar je u nijansama a one nekad cine jako veliku razliku u celokupnoj zvucnoj slici. Sacekajmo svi da vidimo taj ARX da li ce izbaciti kakvo pametno prosirenje.Jer ako ga izbace to ce biti mrak,misliom na neko POP prosirenje koje ce imati razne boje.Za ova dva ARX-a sam cuo da ubijaju i da tu nema dalje.
Pitanje za Rolandinjosa: Jel ima razlike u dirkama makar i najmanje ili su iste ?

Promijenjeno od bandza (05.10.2008 u 15:58 sati)
bandza je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2008, 17:09   #226
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima razlike u tipkama,tipka na X je malo dublja od G,pa je stoga na G
tipka brza,ali meni osobno odgovara i jedna i druga!!!!!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2008, 17:28   #227
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ma ima male razlike...meni je na G malo "toplija" dirka za svirku...ne znam da li me shvataš na šta mislim,lepša mi je na G...e sad X je već prosviran a G nije,ne znam da li je do toga ali meni više prija na G...
  Reply With Quote
Star 06.10.2008, 19:55   #228
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bome se osjeti razilka,još kad sam imo vremena prije 2 tjedna sam u trgovinu (radnju) išao isprobat G6-icu,pošto imam X6 osjeti se razlika u tipki.

Evo da postavim još 1 pitanje.
Ovak isprobavajuć klavijaturu (G6) od ljepote izgleda i zvukova zaboravio sam pogledat mogučnost onih SLIDER-a za pojačavanje,e sad...dal mi neko može reč čemu oni točno služe i koje sve funkcije imaju?

Hvala!
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2008, 22:17   #229
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sluze za Volume ili za sta god hoces drugo mozes da namestis.Ali za Volume je najbolje.Jer imas druge kontrolere za ostale stvari tako da to ne treba dirati!
I kako ti se cini ima li razlike u zvuku?
bandza je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2008, 22:32   #230
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od vingula Pokaži Post
Bome se osjeti razilka,još kad sam imo vremena prije 2 tjedna sam u trgovinu (radnju) išao isprobat G6-icu,pošto imam X6 osjeti se razlika u tipki.

Evo da postavim još 1 pitanje.
Ovak isprobavajuć klavijaturu (G6) od ljepote izgleda i zvukova zaboravio sam pogledat mogučnost onih SLIDER-a za pojačavanje,e sad...dal mi neko može reč čemu oni točno služe i koje sve funkcije imaju?

Hvala!
Ja sam se tripovao da je razlika što je moj X sviran a G nije...e sad ako svi kažete da je razlika velika u dirkama zašto da vam ne verujem...


Slajderi su najviše namenjeni za studio mod...za mikser...ono odrediš part pa svaki "gura" jedan kanal...
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije