Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.10.2008, 00:14   #201
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard e

Malo cu da se izlupetam ali nema veze.
Probaj da ides uvek back up na usb umesto sto ides na save as.BACK UP je keva.Ja nikad ne idem na SAVE AS.
Pa vidi ima li razlike.Meni na Save as nije hteo da snimi semplove i to zato sto mi je 4 Gb Stick.
A sto se tice portamenta ja sam jednom zeznuo stvar kad sam na D BEAM stavio da mi kontrolise portamento.Onda mi je svudge bilo na 127 a ne kako sam namestio na 8.Jedva sam vratio kako treba da bude.
Pogledaj da li nisi na neki od kontrolera stavio da ti regulise portamento kao na primer D BEAM ili neki od slidera itd...
bandza je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 00:57   #202
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm..

ah, sooo¨!
pa i nije mi bilo logike taj save as.. pa promjeni ime pa save i tako svaki put.
A taj backup skoro nisam ni vidio kad na kompu ga ne koristim pa onda...
a koja je razlika između save as, save i backup?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 01:13   #203
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm...premišljam se dal da i ja uzmem Fantom G seriju,pucam na G7,al vidim bome ste se dosta raspisali o toj klavijaturi (G serija),vidim da ima dosta problema,e sad dal se prvi put susrećete uopšte sa Fantom serijom (bilo to Xa,S,X,G serija) ili ste i ranije svirali na Fantomu.
Trenutno imam Fantom X6,svi kolege koje su ga pregledavali i probavali za sve je bio SVEMIRSKI BROD,a ja sam u skoro mjesec i pol dana znao cjelu klavijaturu napamet,svidio mi se Fan. G i koliko sam mu pregledavao OS i funkcije...ne čini mi se puno težim od X serije.
Šta vi mislite?
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 01:23   #204
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

Ja ne mislim ništa.
Ne poznam tako dobro ostale fantome, tj. ne poznam ih nikako.
Na G seriji ima tih caka koje vjerujem da će popravit idućim updateom (bar se nadam). Te "cake" tj. greške koje mene živciraju zapravo su sitnice.. Da sam ju kupio polovnu od nekog za jedno 2-3 god, ne bi mi tako teško palo, već ovako kupiš, platiš, doneseš i kao 1. odma moraš ubacivat te drivere nove...
Ona stvar s efektima (ako tvornička boja na sebi nema npr. hall, ti na nju u live setu ne možeš stavit hall. Prvo tu boju moraš editirat i spremit u user patch, tek onda možeš.) ali u jednu ruku je to ok. Npr. na X3 (kojeg sam do sad svirao ) ako izaberem zvuk iz prog, npr. gitaru dist. i ubacim u live, tj. combi, ta gitara više ne liči na sebe jer nije povukla svoj efekat. E, sad...
Realno gledajući, KVALITETNI bendovi, tj klavijaturisti (hebeno kvalitetni) mislim da ne bi ni treebali koristit efekte na npr. klaviru ili el pianu, jer taj istrument ga zapravo ni nema. Dakle, sint emitira druge instrumente kakvi su oni u stvarnom svijetu i mislim da je Roland to imao na umu..
Al sam ga nasro sad..
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 10:36   #205
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Al dobro...ni na mom Fantomu X6 se tvornički zvukovi nisu mogli preuređivat, mogli su... al se nisu mogli tako usnimit, osim u USER PATCH, tako se može.

Vidim da ima dosta problema oko snimanja projekta,naime i na X6 me to malo zezalo jel kad mi padne ideja onda sve snimam u Patch Mode pa onda ubacivanjem novih traka sve razhebem inače bi sve trebao radit u MIX MODU (ili na G seriji u STUDIO MODU) tako da su te cake skoro iste na svim Fantom serijama.

Još me muči to kad pričate da nakon par dana upalite klavijaturu i da se semplovi ne učitaju....,dal je to zbog USB FLASH memorije ili je to što niste skužili baratanje sa njegovim OS-om...jel i na Fantom X... je bilo malo pizdarije sa usnimavanjem semplova.

I još jedno pitanje...recimo ja puno koristim FAVORITE SOUND grupu,a vidim da G serija ima cjeli pregled od 16 boja,pa dal se može namjestit (da ne vrtim onaj krug) da se odabere preko PAD tipke željena boja?
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 11:16   #206
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm..

Ne to se radi na screentouch...
Hahahahahaha!
Naravno da može na padove, al ja to ne koristim baš...
Samplovi se meni uvijek učitaju u klav, ali znalo se dešavat da ne budu spremljeni tj. posloženi po tipkama tj. tonovima nego se razbacaju. to se dešava ako spremim patch a ne spremim project iza toga.
Čuj, ako imaš mogućnost prodat x i malo nadoplatit za g, onda kupuj, a ovako mislim da nema neke drastične razlike. Tj. nemam ja pojma kad nisam svirao x i ne znam tvorničke boje...

I da! Tek jučer sam skužio da g ima samo 128 slobodnih mjesta za multisamplove radit, a ukupno 512 user patcheva.. jbg, mislio sam da je svih 512 za samplove
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 11:17   #207
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od vingula Pokaži Post
Al dobro...ni na mom Fantomu X6 se tvornički zvukovi nisu mogli preuređivat
jel to znači da se sad mogu?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 11:33   #208
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Možež ga preuredit pa ga snimit u USER PATCH,bar ja tako radim na X seriji.

A ovo što se semplovi razbacaju,fora je u tome čim ti nešto šarafiš po semplu moraš ga svaki put tako usnimavat...inače kad pališ klav. i uzmeš taj multisempl...nebu sviral onak kak si ga složil...prvo moraš svaki sempl snimit posebno,zatim key zone ponovo usnimit,pa na kraju snimiš PATCH.
Onda 100% sve radi kako treba,to je ista zajebancija i na mom X6!!!
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 13:16   #209
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ehe evo ga jos jedan.

Amadeusvk.Samo snimaj na BACK UP i nista ne pitaj.Razlika je u tome sto na backup uvek sve radi. I ako ti nesto nije jasno oko boja i pravljenja efekata lepo pitaj ja cu ti odgovoriti ako niko drugi to ne uradi.
Veruj mi sve ovo sto ti pises tj ono sto kao navodno ne moze na Fantomu G6 ima svoj razlog zasto.A i za mnoge stvari ima i nacin kako moze.Tako da pitaj konkretno sta te zanima ja cu odgovoriti.
VINGULA-kupi Fantom G6 ako ti se svidja X6 ti ces onda da odlepis na G seriju.Inace mozes na padovima da biras favorite,i imas i numericko biranje boja za razliku od X.Padovi su mu uradjeni do bola imas odatle svu kontrolu klavijature mnogo bolje nego na x6.Ako je za tebe X6 spravetina onda ti nemas drugog izbora. A sto se tice semplova ,efekata,fabrickih mesta za snimanje mislim da je to sve isto kao na X-u mislim na zafrkanciju oko toga tog se ne udje u stos a ti vec sve to znas.Sto se projekta tice ako napravis multisemplove i snimis i napravis patch i snimis itd i to sve snimis kao backup nista ga ne moze poremetiti. Nema to da nesto nema i nece.Drugo imas transpose izvucen na klavijaturi.Mozes da transponujes terce sto znaci napravis tercu za neku pesmu i poredjas boje za tu pesmu i to ti je recimo c mol i na svirci neko hoce da peva iz bilo kog drugog tonaliteta tu pesmu i ti za sekund transponujes tercu gde god hoces!Naravno da su slicne X i G ali nikako nisu iste.G dosta bolje izlazi na Zvucnike samim tim sto ima bolji Converter (i jos mnogo toga).Sto se tice Fantoma G ja sam prezadovoljan i to je najbolja klavijatura koju sam imao ,ne bi je menjao ni za dve druge.Ja sam na ovu odlepio iz jednog prostog razloga ,jos nisam naisao da nesto na njoj nece ili ne moze ,bilo cega sto se tice.Jedina mana je sto isto kao i na X-u malo duze traje ubacivanje semplova tj. pravljenje multisemplova
za razliku od Korga recimo gde samo pritisnes jedno dugme, ali to tebe ne dotice kad si to vec radio na X-u.Ovde je to jos lakse pretpostavljam zbog same preglednosti ekrana. I drugo Vingula ti citas ovaj forum i jos po neki gde ljudi uglavnom iznose svoje probleme i pitanja u vezi neke klavijature retko ko kaze da je srecan pored cinjenice da poseduje mozda i najbolju klavijaturu trenutno .Ova tema se zove Pitanja Fantom G.Ne verujem da ce ti iko reci cak i onaj koji ima silne probleme kako i zasto nije zadovoljan sa klavijaturom. I operativni sistem je OK.Meni ima samo jedan bug a to je kad udjem u studio mod i vratim se nazad u patch tj singl pojaca mi reverb send pa me to malo nervira moram da je ugasim ako imam nameru da nesto stelujem oko efekata ozbiljno.
Mislim da sam posle ovakvog hvalospeva zaboravio da kazem da nista sa zvog X-a neces moci da prebacis na G.Jedino semplove i za njih ces morati ponovo da radis multisemplove.Jedino ako nabavis novi JASE pa onda nekako....
Znaci sve ponovo radis iz pocetka.Efekti,terce,boje.I sto je najveca fora ja sam na Korgu imao recimo 30 mb semplova ovde imam 20 mb jer sam provalio da od fabrickih boja mozes da napravis dosta toga za sta si pre koristio semplove.Pa zato nisam ni ubacivao neke od njih pa mi je to samo skratilo vreme prividno.Zato mi je trebalo mnogo vise vremena da od fabrickih napravim ono sto hocu.Ali sam prezadovoljan u svakom slucaju, jer ne volim semplove bas toliko.

Promijenjeno od bandza (03.10.2008 u 13:29 sati)
bandza je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 14:41   #210
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Khm...

Upravo danas sam napravio backup: u tom folderu nema ni samplova ni baš ničeg! 5 il 7 MB je bio taj backup folder! A kad radim save project, tu su mi i samplovi i sve... mislim da čak nije ni potrebno ništa od tog radit, samo npr samplove ručno SAVE i normalno patch write i ništa se ne miče.. e sad, ako bi učito neki drugi projekt, pa ponovo svoj, onda ne znam dal bi sve bilo ok, možda jedino onda ić na save project
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije