Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.01.2011, 10:04   #651
srkiboj_zr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2007
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 43
Postovi: 140
Downloads: 720
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA4x
Interesi: Niente importante
srkiboj_zr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

znaci kad ubacim semplove sa USB stika moram da vratim Stick na kom je projekat?? to je to?
Dodato:
gle ovako..ucitao sam projekat sa stika..izvadio stik stavio drugi stik za IMPORT folderom..loadovao semplove i nije hteo da ih snimi..onda mi ja palo nesto na pamet!!! kao sto je rekao kolega u gore postu roland G se zabuni kad izvadis originalni stik sa projektom..tako da kad ubacis drugi stik i vratis originalni on ne moze da snimi sempl ...tako da sam na stiku gde je moj projekat to jest set sa semplovima napravio IMPORT folder i ubacio semplove upalio klavijaturu i automatski ucitao moj set..loadovao semplove u AIff formatu i uspesno snimio..bez MEMORY FULL poruke..znaci to je glupa caka! u AIFF formatu pamti LOOP ako sempl ima tako da mi je to mnogo ustedelo posla cak i loopovi dobro rade bez pucketanja i prekida..tako da ako nekome moze ovo da pomogne super! pozz

Promijenjeno od srkiboj_zr (09.01.2011 u 10:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
srkiboj_zr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio srkiboj_zr za ovaj koristan post:
zekicejn (16.03.2011)
Star 09.01.2011, 11:20   #652
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@srkiboj zr
Izgleda da si ipak shvatio neke stvari-istina na malo teži način-ali tko radi taj i greši.No ipak samo da napomenem jednu činjenicu-kada staviš u Fantom USB stick više ga ne vadiš!Nema potrebe!Ako ubacuješ u klavijaturu semplove ili bilo šta drugo jednostavno spojiš klavijaturu sa kompom i to je to.I još jedna stvar-kad USB stick kojeg koristiš u Fantomu za projekte formatiraš u Fantomu on ti napravi sve potrebne foldere pa isto tako i folder IMPORT.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Zlatek za ovaj koristan post:
srkiboj_zr (09.01.2011)
Star 09.01.2011, 11:58   #653
srkiboj_zr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2007
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 43
Postovi: 140
Downloads: 720
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA4x
Interesi: Niente importante
srkiboj_zr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da skontao sam/..ali bas je glupo//nema veze//kako se gasi dinamika na klavijaturi???
srkiboj_zr je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2011, 13:15   #654
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne, to nije glupo, nego je jako pametno. I povrh toga je logično. Ako primjerice na računalu radiš u wordu i pišeš neki tekst, a otvorio si word dokument koji je na usb stiku, onda je logično da će word program sejvati sve promjene natrag na usb stik a ne negdje drugdje.

Ti u svakom trenutku možeš na fantomu učitati neki drugi projekt koji imaš bilo u internoj ili u usb memoriji. I onda će fantom raditi u tom projektu i sve spremati tamo gdje se taj projekt nalazi.
Već sam spomenuo da to ima svojih velikih prednosti. Svaku promjenu koju napraviš u nekom zvuku, svaki live setup u kojem si slažeš svoje zvukove ili splitiraš klavijaturu, sve kad pritisneš save, to se automatski sejva na tvoj projekt na usb stiku i više ne moraš o ničemu razmišljati.
Kad primjerice na Korgu ili Yamahi nešto sejvaš, sve se sejva u internu memoriju na samoj klavijaturi. Ako onda kojim slučajem učitaš zvukove od nekog prijatelja, a nisi prethodno napravio kopiju svojeg rada na usb stick, sve si izgubio.
Na korgu, čim učitaš jedan novi sempl, moraš SVE sejvati ponovo na usb stick, pa ti ne da sejvati pod istim imenom, moraš stalno izmišljati nova imena da bi sejvao ili prvo staro izbrisati sa stika da bi novo mogao sejvati pod istim imenom.
Ja sam se toga naradio to je jedna sporedna stvar koja zna uzet užasno puno nepotrebnog vremena.
Na fantomu se sve sejva u onaj projekt koji se kod paljenja klavijature učita. Ako je to tvoj vlastiti projekt, onda će on uvijek kod paljenja učitati taj projekt, samo što usb stick treba biti u utoru.

Još jedna stvar:
semplovi se na fantomu ne učitavaju tako da se izvadi usb stik sa vlastitim semplovima, da bi se ubacio drugi usb stick. Niti se usb stik šeće između računala i klavijature. To se zapravo i ne smije raditi.
Fantoma prije nego što ga se upali, treba spojiti usb kablom na računalo. I onda kad se žele učitati neki novi semplovi, treba klavijaturu prijaviti računalu. (prethodno moraju biti instalirani drajveri koji dolaze sa fantomom g i koji se mogu skinuti s rolandove stranice).
Pritisneš Menu ispod ekrana pa F3 (usb memory). Nakon toga, Fantom se prijavljuje računalu i ti možeš izravno na računalu vidjeti sadržaj usb stika koji je umetnut u fantom. I izravno na računalu možeš kopirati sve semplove u Import folder koji je na usb sticku koji se na računalu prikazuje kao Fantom G. To je zapravo kao da je tvoj usb stick umetnut izravno u računalo, a nije. Klavijatura ga prijavljuje računalu preko usb kabla.
Nakon što si sve svoje semplove prebacio na računalu u import direktorij na usb sticku "fantom g", ti u windowsima normalno odjaviš usb stik (safe remove) kao što to i inače činiš, a na Fantomu G pritisneš Exit (F8) dva puta.
I sad možeš na fantomu normalnom procedurom učitavati te semplove u njegov ram, obraditi ih i sejvati. On će opet sve to automatski sejvati u tvoj projekt.

I to je jedna vrlo dobra stvar na fantomu. Nema potrebe stalno vaditi i šetati usb stik između klavijature i računala. Spoji se s računalom preko usb kabla i kad god ti treba, samo aktiviraš konekciju i šetaš datoteke između računala i klavijature.

Dinamika se ne gasi. Možeš za cijelu klavijaturu (za sve zvukove) ili za pojedinačne zvukove postaviti konstantnu dinamiku.
Pritisneš Menu pa ćeš vidjeti lijevi stupac s različitim grupama. Odeš kursorom na keyboard (F2 - group down) i imaš parametar "keyboard velocity". On je postavljen na real. Ako vrtiš dial, onda će se pored real pojavljivati brojke. Postaviš na 127 i svi zvukovi će biti maksimalno glasni.
To po meni nema nikakvog smisla (pogotovo ne za klavire i masu drugih zvukova). Ali eto, tko želi, može.
Bolje je po potrebi prilagođavati dinamiku za pojedini zvuk (patch, single mode). Tamo treba potražiti parametre pod nazivom velocity i igrati se s njima (vidi uputstva). Sve ovisi od koliko se semplova pojedini patch (boja) sastoji.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
srkiboj_zr (09.01.2011)
Star 09.01.2011, 17:44   #655
srkiboj_zr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2007
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 43
Postovi: 140
Downloads: 720
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA4x
Interesi: Niente importante
srkiboj_zr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vidi prijatelju ja sam narodnjak..sviram harmonike saxofone klarinete i ostala cuda..jos povrh svega sam dugmetarac..tako da meni dinamika ne igra nikakvu ulogu u svirci..ali da za klavir ne gasim dinamika naravno,,, hvala na informacijama !!!!
Dodato:
jos jedno pitanjce...jel zna neko kako se menja tonalitet terci..da li ova klav uopste ima user scale???15 godina sam koristio korga znam ga napamet ali ovo jos nisam provalio...prvi roland u zivotu

Promijenjeno od srkiboj_zr (09.01.2011 u 17:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
srkiboj_zr je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2011, 00:05   #656
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretraži malo ovu temu, ili odaberi pretragu na forumu i potraži terce na fantomu g. Netko je izvrsno opisao kako se to radi.
Fantom ne samo da ima user scale, nego to možeš napraviti za svaki live setup - u kojem radiš kombinacije - posebno!
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2011, 02:37   #657
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sve mozes na fantomu ,samo malo prelistaj forum i user manual!!!!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2011, 17:38   #658
Allbert
Početnik forumacije!
 
Allbert's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.02.2010
Mjesto: Crna gora
Postovi: 31
Downloads: 319
Uploads: 7
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA2Xpro & Roland Fantom G6
Allbert befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze malo kasnim sa odgovorom,moze sve da se napravi ima fantom sve sto treba ali nema bas sad sve efekte kao korg ja volim isto te moss boje neke sam licno semplovao a ovaj sax imam odavno nista posebno ovaj saxophon sam imao sam jos i na pa800,,na korg od fabrickuh boja oni napravi slicno kao moss onda moras je semplovati ako je semplovana samo je exportujes i ubacis u fantoma onda samo tvoje stelovanje kako tebi odgovara poramento dinamiku i te zajebancije pozz...
Allbert je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2011, 12:23   #659
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da li je moguće (kako) slati midi signal kroz usb sa Dynamic Pad ?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2011, 12:43   #660
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni to ne treba pa nisam nikada isprobavao. Trebalo bi vidjeti što se događa kada se npr. ti padovi koriste za triganje nekog sample seta. Kao što znaš, sample set se sastoji od 16 semplova koji su raspoređeni na fiksnom mjestu unutar tastature (mislim da počinju negdje oko tona/tipke B3).
E sad, trebalo bi vidjeti, da li se taj midi signal s padova prosljeđuje i na midi out (svejedno da li preko din ili usb konektora).
Ima li neki posebni razlog zašto ih želiš koristiti? Meni se oni baš i ne čine nešto posebno korisnima jer su skroz pretvrdi i gotovo pa neupotrebljivi za dinamičko triganje.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije