Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2010, 22:31   #551
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dal netko ima ili zna gdje bi se mogli skinuti dobri samplovi ili ako je netko uspio od tvorničkih zvukova napraviti dobar hammond za pop i rock...ja već duže vrijeme to pokušavam al mi nikak ne uspijeva,sve mi zvuči daleko od onog kak hammond inače zvuči... trebao bi jedan bez leslija i jedan sa...
šana je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2010, 23:36   #552
playlife012
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
playlife012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav ekipa!
pregledao sam cijelu temu i nisam nasao odgovor na ono sto mi treba iako sam vidio da je vec netko pitao istu stvar...
kad sa sticka ubacujem samplove u fantoma onda mi nakon neke kolicine javi da je user memorija (50 mb) puna pa me zanima da li se to da 'usmjeriti' nekako na onu sample memoriju koje imam 544 mb i za koju sam i mislio da sluzi za ubacivanje samplova?
playlife012 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2010, 00:22   #553
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Naravno da da.
Samo ne znam kako

Kako ubacuješ samplove, u wave obliku ? Pa ćeš slagat multisample? Ako je, dal je to sve jedan zvuk ili ih ima više, u tih 50mb?

Mislim da je problem u tome što si vjerovatno upalio klav bez projekta, tj njen default projekt i pretpostavljam da zato ne sprema samplove na memoriju koju bi trebao. Probaj sačuvati projekt na stik, i uz taj projekt u import folder ubacit wave fileove i nakon što učitaš taj prj pokušaj importirat te samplove.
Iako mi to nema logike za import bi trebalo radit, ovo može bit problem samo kod spremanja ja mislim. Dobro sam rekao na početku da ne znam kako :-)
Ajd provjeri stanje memorije u sistemu piše li 544?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2010, 00:30   #554
playlife012
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
playlife012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da,da..samplovi su u wave formatu,od njih cu slagati multisamplove,ima vise samplova od kojih to slazem..pojma nemam sto se tocno nakrcalo u tih 50 mb user memorije
spremio sam project i back-up na stick i vratio to i izvukao samplove iz import foldera
u sample memoriji pise 544 mb,od toga mi je slobodnih 512 mb......nemam pojma zasto sprema u user memoriju,mislio sam da ta sluzi samo za songove koji su unutra vec,a da se samplovi spremaju na ram..
fora je sto u user manualu ne pise gotovo nista o tome jer su opciju multisamplinga uveli naknadno...ahhh...
playlife012 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2010, 00:50   #555
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

joj nemam pojma možda on prvo popunjava user pa onda ostalo slaže na ovaj ram, ne znam, nije mi ni klav sad tu da malo pročačkam...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2010, 05:31   #556
playlife012
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
playlife012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo,nakon cjelonocnog kopanja po netu i experimentiranju sa fantomom sam dosao do odgovora...
znaci postoje 3 'vrste' memorije...sample,user i usb...samplove iz kompa prebacujes na usb u import folder,stick u klavijaturu,import audio,mark sve sto treba ubaciti...e sad,on te samplove ubacuje u sample memoriju...ima sad jos jedan korak,sejvati te audio samplove,ali onda ih iz sample memorije prebacujemo u user memoriju sto mi se cini da nije pametno jer zauzimas tu njegovu memoriju internu...znaci,ucitati audio samplove,ali NE sejvati na user memoriju nego ostaviti u sample memoriji i onda normalno slagati multisample i nakon toga svega samo sejvati project na usb...fora je jedino u tome sto klavijaturu treba paliti sa usb stickom unutra i onda povuce automatski sve samplove opet u sample memoriju (RAM) jer ako se pali bez usb-a onda nece biti nista od multisamplova...
eto...mozda sam otkrio toplu vodu,ali da sam to znao prije ne bi izgubio 2 noci,hahahaha...
pozdrav...
playlife012 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2010, 22:07   #557
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

al nakon što poslažeš tj napraviš multisamplove, zadnje što radiš je da markiraš samplove u sample listi i sačuvaš (ili jednostavno ideš na save all) i on sve je onda spremljeno na sticku, nema potrebe za spremanjem cjelog projekta ponovo na stick(što sam ja prije radio). Ovo je naravno pod uvjetom da je učitan projekt sa sticka i tek onda ubacivani samplovi.
I pade mi na pamet, jesi ubacio fw 1.31
Dodato:
Čitao sam još jednom što si napisao pa da pojasnim;
na stick na kojemu je project već sačuvan u import folder staviš wave fileove, stick u klav, upališ, čekaš :-) import audio, napraviš multisamplove, spremiš patcheve i onda (obavezno) ideš na sample listu i save all (tj samplove koje si koristio u multisamplingu) i tad je to sačuvano na stick. Ugasiš klav. Kad ponovo upališ, sve će bit tu kao i kad si ugasio..
jer ovo mi ne drži vodu baš
" sad,on te samplove ubacuje u sample memoriju...ima sad jos jedan korak,sejvati te audio samplove,ali onda ih iz sample memorije prebacujemo u user memoriju"
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (09.04.2010 u 22:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 00:58   #558
playlife012
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2010
Postovi: 7
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
playlife012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisam 100% siguran u ovo sto pisem jer jos experimentiram,ali mi se cini da je to to...znaci ako markiras samplove u sample listi i spremis ih onda se oni spremaju u user memoriju,a ne na stick...a cilj je (ako imas vise od 50 mb samplova za ubaciti) da se oni spreme na stick,a ne u user memoriju...znaci ne sejvati te samplove nego kad sve napravis samo spremiti project na stick i onda se on sprema u sample memoriju i u nju se sa sticka sve to ucitava nakon paljenja ispravi me ako grijesim jer sam jos u experimentalnoj fazi,hehe...
uppp,nisam ubacio 1.31,jos sam na 1.20...koje novitete ima 1.31?nisam jos stigao viditi...
btw,jel zna tko mozda kako se moze preimenovati ime sample filea (wave)?jer mi u klavijaturi pisu neki blabla nazivi samplova nakon ucitavanja,razliciti od onih koje sam imenovao na kompu i ubacio u import folder...
playlife012 je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 21:20   #559
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja citam ove vase postove i nista mi nije jasno,kakvo markiranje semplova,nista nekuzim?

Ja cu vam sad opisat postupak na koji ja radim isve funkcionira bez ikakvih problema!!

1.Ubacim wave semplove u IMPORT FOLDER,ocitam ih u klavijaturi ijednog po jedog editiram,znaci ako treba loop,gain pojacat,smanjit,kad ih sve tak editiram(da imaju bijelu ikonu pored svakog mjesto crvene) idem na pravljanje multisempla,slozim multisempl,dam mu ime i na WRITE,udem u patch inadem taj multisempl koji sam slozio i ponovo mu dam ime i stavljam ga na user mjesto koje hocu i ponovo Write,nakon toga u LIVE si slozim kombinaciju i toje to,i kad ponovo upalim klavij.sve je gore bez ikakvog SAVE AS ili Back-up,sve radi!!!!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 21:30   #560
basalski
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.07.2007
Mjesto: Holandije
Godina: 33
Postovi: 73
Downloads: 3183
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA-800
Interesi: Volim sve sto me zanima :)
basalski ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobar je Roland G6, netreba ti cubase nista , sve vec to u njega, i ja mislim taj da uzem, samo sto kako ja znam nemozes da sviras uzivo sa ritam machinu
basalski je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije