Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2010, 14:20   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Par pitanja za poznavaoce yamahe...

Evo ljudi opet moram da vam se obratim posto imam neke nedoumice u vezi sredjivanja klavijature. prvo me interesuje da mi neko napise jos jednom kako se zove onaj program sa kojim mogu menjati brzine tempa u varijacijama u jednom ritmu? Znaci npr da mi rumba ide 115 bps, a dvojka npr. 95 bps. Znam da je to vec pisano ali ubih se tu na forumu i ne mogu da nadjem. Bas specijalan program za tempo za yamahu.
Sledece sto me zanima ako bi neko znao da mi kaze kako da obrisem celu varijaciju u ritmu koja mi ne treba. naprimer, sredjujem neki postojeci ritam i trebaju mi samo dve varijacije, kako da ove druge dve obrisem koje su mi nepotrebne? Pretpostavljam da se to radi u style recoorder, ali ne mogu da provalim kako... Unapred hvala!

P.S.: Umalo da zaboravih. Jos jedno pitanje. Da li bi mogao iskoristiti neki multi pad da mi bude kao jedna traka u ritmu? npr. imam neki bubanj odsviran u multi padu, i sad kako mogu zameniti jednu traku bubnja u ritmu sa tim multi padom (da svira mesto tog bubnja u traci). I da li je to uopste moguce? Hvala jos jednom unapred!
Dodato:
evo da se ponovo javim, za tempo sam nasao program. Zove se style tempo editor. Nisam dovoljno pazljivo propratio teme na forumu i omaklo mi se. Izvinjavam se moderatorima. Vidim da je neko vec pisao takodje u vezi lepljenja padova u ritam (doduse za tyros) pa je dobio odgovor da to ne moze. E sad, ako na tyrosu ne moze, ne verujem da ce ni na psr moci, ali opet, ako neko ima neku informaciju neka se javi. Znaci sledeca dva pitanja jos uvek ostaju. Pozz

Promijenjeno od yamahapassion (20.03.2010 u 14:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2010, 17:31   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Možeš da pobrišeš sve kanale u varijaciji koja ti ne treba, a možeš i da napraviš novi prazan ritam i u njega kopiraš samo varijacije koje ti trebaju
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2010, 19:28   #3
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poz kolega, evo mer malo nkon duljeg vremena. Idi u digital recordin, style, i onda sa delete obriši sve elemente neke varijacije, i sve sejvaš. Onda možeš ostaviti samo jednu ili niti jednu varijaciju, i sa copy paste ubacivati iz drugih ritmova sve po želji, ako šta nije jasno napiši mi pp pa ću ti pokušat objasniti, pozdrav
Dodato:
Idi u digital recording, style, i onda sa delete obriši sve elemente neke varijacije, i sve sejvaš. Onda možeš ostaviti samo jednu ili niti jednu varijaciju, i sa copy paste ubacivati iz drugih ritmova sve po želji,

Promijenjeno od Vihor (14.04.2010 u 19:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Vihor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije