Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2009, 04:20   #531
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Precica za laksi izbor boja na PAD-ovima

Evo jednog malog tutorijala kako se lako mogu birati boje preko dinamickih padova na Fantomu G:

1. Ukljucimo LIVE mod (pretpostavka je da iz njega koristimo boje za svirku)

2. Pored dinamickih padova sa leve strane imamo dugme PAD MODE,pritisnemo i navedemo kursor na broj 15 (USER GROUP),zatim pritisnemo SELECT (F8)

3. Sada pritisnemo dugme PAD SETTING i na ekranu nam se sa leve strane pojavljuje mogucnost odabira 4 banke (A B C i D) sa po 16 slobodnih mesta (padova) kojima pomocu komande REGIST (F5) mozemo dodeliti neku boju iz seta...potrebno je u postupku prvo odabrati zeljenu boju pa ici na PAD SETTING i zatim joj dodeliti mesto i to bi bilo to...

Nakon toga jednim pritiskom na padove 1-16 lako dolazimo so zeljene boje a pritiskom na F1 i F2 biramo jednu od 4 banke


Ovim principom imam 64 slobodna mesta za brzi odabir boja u svirci





I jos nesto...prilikom svakog novog paljenja instrumenta potrebno je opet odrediti USER GROUP na PAD MODE...e a da to ne bi stalno radili idemo u MENI/SISTEM/Dynamic PAd i tu pod PAD MODE stavimo USER GROUP i zatim na F7 uraditi SYSTEM WRITE i gotovo

Promijenjeno od Vule (03.12.2009 u 05:25 sati)
  Reply With Quote
Star 03.12.2009, 17:00   #532
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard khm...

To je nešto jako slično kao i "Favorite" samo skraćeno...?
Zašto ja ne dobijem "notifikaciju" ako je netko pisao u temi u kojoj sam sudjelovao?

Potegnuo bih pitanje rama od 1GB ponovo, s obzirom da "nema ga nigdje" osim online narudžbom, košta 99 dolara + poštarina za Europu minimalnih 13 pa naviše dolara, ovisno o roku isporuke. Ima li netko nešto povoljnije?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2009, 17:57   #533
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Rolandinjos
Tutorijal je OK, ali ja koristim u večini slučajeva padove za numeričko biranje i sve radi bez problema, naravno ako znaš gdje šta imaš-na kojem broju koji sound.Radi toga sam napravio čitav set ispočetka i isprogramirao klavijaturu da bude meni korisna.
@amadeusvk
ako je to ta cijena još uvijek je ukupno ispod 100€, a ja nisam našao nigdje ništa jeftinije ma gdje god tražio.Zapravo više se i ne trudim-unutra imam 512Mb i to mi je za sada sasvim dovoljno, jer i ne koristim puno semplove.Radim isključivo internacionalnu plesnu glazbu,a tu fantom ima dosta iskoristivih soundova.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2009, 17:29   #534
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dal netko zna dal se može i kako staviti da gumbovi s1 i s2 (na lijevoj strani klavijature) služe za mjenjanje banke (s1-bank down,s2 bank up),na dynamic pad sam si stavio da mogu mjenjati user group (znači posloženi zvukovi od 1-16 i tako u 4 banke) u live modu, sad mi treba da mogu brže prebacivat banke il moram klasično stisnut bank i onda izaberem koju hoću i dal se to može pomoću pedale i kako?
šana je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2009, 09:21   #535
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbrza i njabolja solucija za to menjanje boja je FAVORITE.On ima 16 banki po 16 boja i za razliku od User groupa moze se postaviti bilo sta (spund,live,studio).Znaci live group ima samo pojedinacno i ima mnogo manje mesta.
Favorite banke se mogu brze menjati tako sto se stisne ROLL.Kad je roll stisnuto onda se biraju BANKE a kad nije nda se biraju FAVORITI iz tih banaka.
AmadeusVK,to je jako popularna cena za memoriju koju inace mogu iskoristiti u potpunosti samo oni ljudi koji koriste STDUIO mode unutar klavijature.Sto znaci da koriste ram za snimanje AUDIO kanala.Ne moguce je potrositi RAM od 1GB na multismeplove zbog ogranicenog prostora za semplove i multisemplove.Tako da je 512 taman shodno mestima.1GB je jako redak RAM.Cak i 512 se pojavio niotkuda u to vreme.A kamoli 1GB.Tako da cena nije nista strasna s obzirom za sta ta memorija sluzi itd..
Sto se tice EMAIL objave da je neko pisao u temi koku pratite mislim da je bilo upozrenje da toga privremeno nece biti zbog svih onih desavanja sa serverom.com.org-om i ostalim.Vax bi znao odgovor pravi.
__________________
bandza je offline   Reply With Quote
Star 30.12.2009, 21:10   #536
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja preko favorita otvaram tekstove pjesama,ako imam neku pjesmu otvorenu u tom slučaju neću moć promjenit zvuk,recimo za kiticu koristim jedan zvuk,a refren drugi,na user grupu znam napamet gdje mi je što i lako mjenjam,dal se to može i u favoritu,s obzirom da mi je tekst otvoren? na user grupu isto samo pritisnem bank i odabirem banku koju hoću,mislio sam da možda ima nešto da mogu samo promjenit up ili down pritiskom na tipku. budem probao složit na favorit,pa da vidim kak će to ić.
šana je offline   Reply With Quote
Star 31.12.2009, 23:12   #537
xhiani1
Početnik forumacije!
 
xhiani1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.11.2007
Mjesto: SRBIJA
Postovi: 21
Downloads: 541
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: sintisajzer korg
Interesi: muzika
xhiani1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pre nedelju dana sam uzeo Fantom G6 i nemam ni jedan set ,semplova,boje nista za njega...ne mogu nigde da nadjem probao sam onaj set u download sekciju ali nema nista posebno (bez vredjanje) i nadam se da neko od vas ce da pomogne i meni i ostalih da postavi dobar set za Fantom G6 ...koristio sam i novu godinu hehe da mozda neko pravi human gest....ili ako neko oce da mi da nesto nek mi posalji pm hvala pozdrav .
Dodato:
Zar nema dobrodusne kolege da mi posalje jedan set za fantom g6 ...ima 2 nedelja jos nemam ni jedan sempel ama bas nistaaa
Dodato:
Moze li mi neko reci jel ima boljih soundova G70 nego Fantom G6 imam jednu opciju da zamenim fantom za G70 uz njegovu doplatu od 500 euro...zato sto sa bass ,gitara soundove nisam zadovoljan sa Fantom G6 ...

Promijenjeno od xhiani1 (05.01.2010 u 14:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
xhiani1 je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2010, 15:13   #538
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav Kolege,evo da se pohvalim,ponovno sam se vratio u Fantom obitelj,ali imam veliki problem,set koji sam imao prije nemogu vise ocitati sa cd-a da ga ubacim na stick i sad sam poludio,molim pomoc.ako netko zeli stavit semplove ili nekakvi set gdje je barem nesto osnovno slozeno,bio bi jako zahvalan,inace cu morat sve ispocetka!!!!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2010, 18:53   #539
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pozdrav!

Od kad sam kupio klav, ubacivao i brisao sam puno samplova i sada se desilo da imam rupe u listi; Npr: sample lista
001,002,003........ pa onda od 090-092 prazno, pa do 180 popunjeno, zatim 180-202 opet prazno... Sad bi htio to nekako premjestit, ali u yase ne vidim načina, osim ako ubacujem novi multisample pa da "popunim rupe".
Općenito mi je ta sample lista u banani, sve pomješano, npr. neka tambura se nalazi od 22-35 i onda još dva tona na 103 i 104 (bubam primjer) al tu nema pomoći...
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2010, 19:19   #540
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da nažalost je tako,to sam i ja primjetio,malo bezveze ali sta je tu je......
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio josipv za ovaj koristan post:
TomyCroSound (15.01.2010)
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije