Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Gitare

Gitare Bas, ritam, solo... Gitare su gitare...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.12.2009, 01:26   #21
dado123
Vredan član društva
 
dado123's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.02.2008
Mjesto: vitez
Postovi: 117
Downloads: 1172
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijatura/gitara
Interesi: muzika!!!
dado123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dado123 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

aleksandar hvala ti puno,to je moj kolega koji ima tu gitaru nekad je njegov stari svirao prije tridesetak godina i u zeo je tu gitaru a čovjek ima para pa mu nije problem dat činimi se rreče oko 500eura za boss gt 10,možda če nam trebati pomoć oko boja pošto ja neznam ništa oko toga a i on nije baš nešto strućan pa kad pazari javim se hvala još jedanpu,da ima i vox pojaćalo na njemu je dosad svirao i ima dobar zvuk e sad kad kupi taj procesor jeli bolje odmah u mikser iz procesora ili možda u pojaćalo procesor pa onda mikrofonom malo se slabije oko toga razumijem!!
dado123 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2009, 02:54   #22
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Oko podesavanja nije problem,kad kupite javite se,sredicemo procesor.Ja bi vam dao (95%) svojih preseta ali sa ogledom da sa BOSSom koristim gitaru sa sasvim drugom PU kombinaciju,nece vam biti puno od pomoci.

Ja sam tako podesio GT10 da mi odlicno radi direktno u Pult.Idem balansirano u Mikser,zasebno koristim direkt out i idem na monitoring i sound je odlican.Redka su pojacala koja dobro rade za balkanski stil sviranja.Do sad pojacala koja su me zadovoljila su MESA BOOGIE Studio 22 i Fender The Twin,sound priblzno dobar kao u Line modu.Zao mi je sto sam ih prodao
Da ne budem pogresno shvacen,taj Gibson,BossGT i Vox.....kulminacija!
Ali za drugi pravac muzike!Ja bi licno BOSSa spajao paraleno(send-return) i koristiti samo FX blok bez njegovih Preampa,predpojacalo bi koristio od VOXa.
VOX Ac30 je jedno od najboljih pojacala koje sam svirao,ali to je druga prica i dimenzija.
Mozda je kompromisno resenje levi kanal procesora koristiti direktno u razglas a desnim kanalom ici u pojacalo.
Sve je stvar ukusa....
Pozz

P.S.koji je to model VOXa?
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 15.12.2011, 04:58   #23
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jel bi mogao neko da mi objasni jednu moju nedoumicu?relativno sam mlad gitarista, posebno sto se ktice procesora... do sada sam koristio samo zoom 707 koji i sada koristim... polako skupljam neke parice za novi procesor, i kako suma raste tako me sve vise muci jedno pitanje...
KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU BOSOVE SERIJE ME I GT? INTERESUJU ME PREDNOSTI I MANE JEDNE I DRUGE SERIJE...

UNAPRED HVALA!!!
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2019, 15:03   #24
savalukic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
savalukic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pomoc oko procesora

Pozdrav svima!Imam jedan ako to tako mogu da nazovem "problemcic" koji me muci vec duze vreme.Gitaru sviram skoro pa 8 godina isao sam 6 godina u muzicku skolu i 2 godine privatno.Medjutim,moj nastavnik gitare mi nikad nije spominjao te efekte i procesore a ja kad god da sam gledao nekog gitaristu da svira(klub,kafana,svadba,rodjendani....)uvek je imao nesto na podu sto je "pritiskao"nogama.Ja sam pre godinu dana imao srece da dobijem jednu Epiphone Les Paul Standard gitaru i jedno Roland CUBE Street pojacalo.
U medjuvremenu sam sa svojim drugarima oformio jedan narodnjacki bend(klavijatura,2 harmonike,vokal,i ja gitara)ali i dalje nisam kupio nikakav procesor jer nzm sta je dobro za pocetnike(procesor do 200e)a vidim da mi treba.
Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan.
Hvala unapred.
savalukic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije