Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.06.2012, 16:09   #1
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard set za pa800 na roland-u exr

Gledao sam skoro na youtube-u klip gde lik povezao lap-top i svoj roland exr-5 i cuju se ritmovi iz poznatog seta za pa800 i semplovi na desnoj strani kad je svirao.. stavio bih link klipa ali ga je obrisao.. da li neko zna kako je to moguce? koji program koristi?
pozz

Promijenjeno od kosmajac1 (11.06.2012 u 16:10 sati)
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2012, 23:40   #2
roccodx
Početnik forumacije!
 
roccodx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.10.2008
Postovi: 17
Downloads: 1140
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
roccodx befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

naravno da je sve moguce i to sam vidio kako funkcionise,evo sad cu da va m objasnim da ce uskoro biti u prodaji softver koji je napravi moj drug,odnosno njegov brat koji studira informaiku vani,i napravio je demo program koji ima mogucnost da cita sve farbe sa svih klavijatura cak i mos semplove i performanse preko bilo koje klavijature,sve ide preko laptopa ali malo jaci laptop sa minimalno 2 ,3 gb rama memorije ,kada se upali laptop i spojis sa naprimjer korg pa 800 program automatski prepoznaje klavijaturu i kako ti nastimas na klavijaturi na kojem mjestu ti je koja farba i kad izaberes na pa 800 on automatski poziva farbu sa laptopa koji si ti stavio na to mjesto,moze citati i farbe sa extrema mos ,dx,cz,tritone sve on to sada koristi kao solo a svira na pa 800....nadam se da sam uspio objasniti na koji fazon radi,orginal verzija tog softvera ce biti u prodaji nece se moci kopirati jer ce trazii key kad se instalira i samo se jednom instalira na jedan racunar odnosno na jednu ip adresu,ukoliko zelite na drugi onda se placa drugi key...itd otprilike je tako ali vidjecemo kada uraadi softver do kraja pozzz...
roccodx je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2012, 11:27   #3
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve to moze uz softwer koji vec postoji . Vsampler, Kontakt. Jedino je potrebno poznavanje sistema rada, sto za neke osnovne potrebe nije muka da se upozna.
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2012, 14:10   #4
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ja sam sviram preko lap-topa i imam ubacen Vasampler 3 sve boje sa tritona sam ubacio i to funkcionise super.. ali ja sam mislio na ritmove taj lik sto sam gledao klip ubacio je semplovani set.. ne znam kako to radi..
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 11:33   #5
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da bi se tako nesto postiglo treba dosta da se radi. Ja sam tako nesto pokusavao i donekle sam uspeo. Imam midi klavijaturu i preko OMB-a i Kontakt-a teram ritmove. E sad problem je sto ne mogu sve soundove iz seta da izvucem. Mogu eventualno neke loopove ukoliko imaju smislen naziv kad se ekstraktuju ,pa da mogu da sastavim taj sound koji ide za odredjeni ritam. Sto znaci da ukoliko su ritmovi sa fabrickim zvukovima i nije neki problem. Problem je kad su sa semplovima i loop-ovima i onda treba da se naprave zvuci koji su kao i u klavijaturi. To bi bio laksi posao kada bi imao bas tu klavijaturu i onda iz nje vadio zvukove. Nadam se da si me razumeo.
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 13:42   #6
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam pokusavo preko Vsamplera za ritmove ali nikako nisam uspevao da napravim bubanj kako treba.. najveci problem je kako izvuci lupove iz seta i kako konvertovati ritam...
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2012, 18:07   #7
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Loopove izvuces preko Korg media extractor , a ritmove konvertujes preko styleworks-a
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2012, 03:27   #8
kosmajac1
Početnik forumacije!
 
kosmajac1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2010
Mjesto: Nis
Postovi: 31
Downloads: 0
Uploads: 15
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kosmajac1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno.. znaci konvertujem ritam preko style works-a u formatu za moju klavijaturu i preko ovog programa mogu da idu ritmovi preko midi kabla? pozz
kosmajac1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije