Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.09.2015, 04:14   #81
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cini se da keyboards nagovara druge muzicare da ne kupuju novi Korg da bi on bio ekskluziva
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 06:47   #82
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ipak odlucio zadrzati PA3X, jer ovaj novi jos nisam ni vidio ocima a kamo li probao.
To sto je u njemu "novo" mogu lepo da okace macku o rep.
Najverovatnije cu ovom pa3 dodati Kronos x sto je daleko mocnija kombinacija za live i studijski rad, koji je neko spominjao ranije


Sent from my iPhone using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 10:20   #83
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@keyboards - čitam ja ove tvoje kalkulacije ... meni se čini kao da si se malo zaletio s kupovinom pa sad sam sebe tješiš

Matematički gledano, zar ne bi bilo bolje da si za razliku u cijeni za oba modela samo kupio PA4x 74key bez prodaje starih Pa3x? Za iste pare bi imao 3 klavijature i vrijeme za prilagodbu/prebacivanje materijala. I istovremeno, ako ima potrebe, na svirci bi se mogao pohvaliti s novim modelom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 12:52   #84
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E izgleda da se drustvo na forumo promjenilo. Izgeda da se mi nerazumijemo. A, sta je tu je. Ja vas pozdravljm. Dovodjenja drustvo staro. Dovidjenja forumi i zivi mi bili.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
Cini se da keyboards nagovara druge muzicare da ne kupuju novi Korg da bi on bio ekskluziva
Sa ovakim se nema sta konstruktivno pricati
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
@keyboards - čitam ja ove tvoje kalkulacije ... meni se čini kao da si se malo zaletio s kupovinom pa sad sam sebe tješiš

Matematički gledano, zar ne bi bilo bolje da si za razliku u cijeni za oba modela samo kupio PA4x 74key bez prodaje starih Pa3x? Za iste pare bi imao 3 klavijature i vrijeme za prilagodbu/prebacivanje materijala. I istovremeno, ako ima potrebe, na svirci bi se mogao pohvaliti s novim modelom.
Ovaj je izgleda jos u osnovnoj skoli
Dodato:
Ja pricam o faktima i iskustvima i razmisljanja a oni se zezaju. Stvarno nema vise potrebe da sam ja ovdje. Uz sve zelje isvima i postovanje forumu kojem zelim iskreno sve najbolje zelje ja se oprastam od foruma. Red je se pozdraviti sa dobrim ljudima sa kojim se drugovolao.

Promijenjeno od keyboards (27.09.2015 u 13:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 13:37   #85
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 465
Uploads: 17
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

odlična ali skupa sprava za naš tanki budžet,, za sve koji se bave profesionalno glazbom i svirkom ,, je za preporuku ..... ipak on sebe isplaćuje
i moj savjet ipak malo pričekati te vidjeti koliko je moćan s live svirkom na našemu području ......
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 14:26   #86
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
E izgleda da se drustvo na forumo promjenilo. Izgeda da se mi nerazumijemo. A, sta je tu je. Ja vas pozdravljm. Dovodjenja drustvo staro. Dovidjenja forumi i zivi mi bili.
Dodato:


Sa ovakim se nema sta konstruktivno pricati
Dodato:

Ovaj je izgleda jos u osnovnoj skoli
Dodato:
Ja pricam o faktima i iskustvima i razmisljanja a oni se zezaju. Stvarno nema vise potrebe da sam ja ovdje. Uz sve zelje isvima i postovanje forumu kojem zelim iskreno sve najbolje zelje ja se oprastam od foruma. Red je se pozdraviti sa dobrim ljudima sa kojim se drugovolao.

No hard feelings, kolega. Vani si, pokupio si dio njihovog potrošačkog mentaliteta, i to je ok. Tako se to radi. A mi smo tu gdje jesmo, mali pametni balkanci. Teško razumijemo kalkulacije s takvim brojevima pa onda teško nalazimo 'zajednički jezik'. Neke stvari koje su tebi normalne, nama su znanstvena fantastika i to je tako kako je. Kalkulacije su ti ok, nisi ništa pogriješio, imaš super spravu, i ako možeš, zašto ne. Ljudi kupuju aute po 100,000 eura koje razbiju pa kupe drugi. Samo ti tu fino ostani, nabavi neki sempl, postavi ga na download da i mi 'smrtnici' malo omastimo brk. Nemoj ništa zamjeriti.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 15:28   #87
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo je Nedim imao vise instrumenata od keyboardsa ali to ne znaci da je i pametniji i bolji muzicar (da se podsjetimo i tog specijalca). Ti caspere zavrsavaj tu osnovnu i iz dispeta upisi nesto oko ekonomije pa onda uradi kalkulaciju kak' spada, ukalkulisi kamatnjake, transfere i rentu, reprezentaciju i amortizaciju, devalvaciju i inflaciju, porast vodostaja na Savskom mostu, sve.

Keyboarde, vrati se i ne dozvoli da te nekoliko ljubomornih isprovocira i otjera sa foruma. Btw. zar nisi mogao isposlovati i neki popust na tolike instrumente,
nisi im valjda dao i neki baksis

Casper je ljubomoran jer svira na instrumentu koji je tek na drugoj poziciji.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2015, 15:41   #88
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Prelazak sa PA3 Na PA4
Svakako jedan od pozetnih momenata u razmisljanju je kalkulacija sta dobijamo prelaskom i dali se isplati preci na PA4 sa PA3.
Kanadska Kalkulacija
PA4 61k -$4999 +13% taksa = $5648.87
PA4 76k $5299 + taksa =$5987.87
Oba kostaju $11636.74
Sta se moze dobiti za PA3 u najboljem slucaju prilikom privatne prodaje
61key $3000/ vec 3 sedmice cekam na musteriju ali nedam nize /$2400 maksimalno se moze dobiti u zamjenu u trgovini ako pristanu da uzmu klavijaturu
76ke $3400 privatno / $2600 u trampi u prodavnici Znaci u najboljem slucaju recimo za
61 key zamjenu placas. $2948.87 nadoplate a 76key $ $2987.87 nadoplate.

U zadnjoj rečenici jasno piše koliko treba nadoplatiti.
2948 $ i 2987 $ = 5935 $

Doduše, nedostaje još 53 $ za 76key.

Iskreno, rado bih ponovo u osnovnu školu ali na žalost, ne žele me primiti :-)



Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2015, 01:23   #89
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Rudiiiii, ne znam čemu ovako pisanje Casperu, naročito uzevši u obzir da ste stariji član foruma (po registraciji).
Od vas sam očekivao puno ozbiljniji pristup temi, a ne komentare baš na razini osnovne škole u koju upućujete kolegu Caspera.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2015, 01:50   #90
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jbg Dell, bilo bi dobro da si pregledao zadnje stranice, vidio bi ko je koga svrstao u osnovce Plus sto je keyboards davno iznio tabelu koja je firma prva, koja druga itd ... posto Zaratustra ne grijesi tu raprave nema, Casper svira instrument koji je tek na drugom mjestu, a posto ga je keyboards svrstao u osnovce sta drugo reci nego da to zavrsi vec jednom
Dodato:
Dell zaboravih reci, ako mozes da se zalozis da se keyboards vrati na forum, zamisli tu tragicnu situaciju kad izadje Korg PA15 i nikog ne bude bilo da nam izlozi mane i prednosti i kalkulacije

Promijenjeno od Rudiiiii (28.09.2015 u 02:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije