Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.09.2014, 22:24   #1
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Predavanja i obuke rada na aranžeru

Ne zanm gde da postavim temu,pa sam je postavio ovde a isto tako ne znam kako bih joj dao naslov u nadi da ce neko od moderatora koji su iskusniji na foromu uspeti da nadje adekvatan naslov.
Naime,vec dugo imam problema sa raznim desavanjima oko klavijature,kako ovo kako ono,da li je moguce uraditi nesto sa rimovima sa bojama i slicno...
Problem je sto jako puno treba da prodje da bi dosao do odgovora,a jos nisam dosao do svih odgovora koji mi trebaju,sto me kosta zivaca.
Konkretno se radi o samom pakovanju aranzera klavijature,povezivanja iste,nivelisanja jacine ritmova,pravljenje ritmova,o efektima i slicno...
Moj predlog je da ako moze da se organizuju strucni ljudi u segmentu rada na softverskom delu klavijatura(a ima ih ovde na forumu) kako bi pomogli nama nestrucnima kojih mislim da ima dosta.
Tacnije da preko yu-midija organizujemo neki seminar koji ce moci na licu mesta da otkloni sve te nedoumice.Gde ce dodci ljudi koji se bave studijskim radom ,pakovanjem aranzera i sl.
Moze da se odredi i neka cena seminara gde bi se skupile pare za te ljude koji bi pomogli,za sam yu-midi sajt,poplave i sl...
Ne znam kako bi to moglo da se organizuje,da li bi moglo aili bi voleo da cujem ostale forumase...
energy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 17:04   #2
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nije mi jasan smisao teme al ajde.Stvar je prosta ,,pakovanje,nivelisanje,sredjivanje aranzera,, niko ti to nece uraditi do tebe.Lepo odvojis doooosta vremena,povezes opremu na kojoj radis i sredjujes,style jedan po jedan,efekte,semplove....nema tu filozofije,niko ti ne moze nametnuti nesto svoje,nema nista dok ti sam ne uradis po svom ukusu.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 17:34   #3
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Šta li si to sanjao kolega?

Šalim se naravno, ali imaš barem 1000 problema koji te sprečavaju da tu genijalnu ideju sprovedeš u delo. Evo ti samo par njih i shvatićeš:

1. Jako su retki ljudi koji žele da podele znanje oko toga pa makar mu i dao pare da se pojavi na "seminaru" da objasni drugima, sujeta muzičara, to je barem svima nama jako dobro poznato.

2. Svako ima neki svoj način na koji sredjuje klavijaturu i kao za garderobu recimo, svako ima svoj ukus.

3. Novac! Na forumu su ljudi iz raznih krajeva, a dosta njih je predaleko i jako bi skupo koštalo da se tako nešto ostvari i po tom pitanju.

4. Uslovi! Gde, kada, pod kojim uslovima, sa kakvom opremom bi se to realizovalo, uvek će se naći neko kome će zasmetati nešto pa makar to bila i sitnica.

Da ne navodim dalje, dosta stvari mi pada na pamet i svaku prati problem pod brojem 1! Ideja je super, ali vrati se u realnost, druži se sa klavijaturom i sredjuj je onako kako se tebi svidja. Ako negde zapne naći će se neko da ti pomogne sigurno.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 17:55   #4
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja i jesam za to da svako sredjuje klavijaturu po svom ukusu,ali je najveci problem sto neke stvari ne znas "kako"i "da li je moguce" to uopste ostvariti na aranzeru...Zvog toga bi voleo da savladam sve sto me interesuje a ima dosta toga,ali ne znam kako...Ovde na forumu postavis pitanje,uglavnom se dobije odgovor ali se i dosta puta ne dobije ili dugo ceka.a vreme prolazi...
Dosta puta ne znam ni kako bi preformulisao pitanje pa da ga napisem,tj. lakse mi je uzivo da objasnim sta me interesuje.Iz tog razloga sam predlozio tako nesto pa mozda uspe da saznam sve sto me interesuje ...
A mislim da ima dosta ljudi na forumu koji imaju gomilu raznih pitanja
energy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 18:44   #5
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sto si ti opisao bi bila kao neka korisnicka podrska, slicno onome sto mobilni operatei imaju, samo jos da je u obliku seminara. Nije ti to bas realno, trebas uzet u obzir da svi ovi ljudi, ili barem vecina njih, radi, ili se skoluju, i nemaju vremena za takve stvari. Da bi ti netko moga odgovoriti odmah cim postavis pitanje, trebalo bi biti nekoliko timova u smjenama, od po 7-8 h, a to je onda prakticki kao posao, tj. nemoguce...Ipak je vecini ovo ili hobi, ili tek sekundarni izvor zarade (barem mislim)...
makl je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 19:01   #6
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard webinar...

Kolega je mislio na "webinar" ili ti web-based seminar, koji je organizovan tako sto se u odredjeno vreme organizuje web prezentacija, seminar, predavanje, pri cemu ucesnici isti prati preko odgovarajucih video conferencing software-a. Na zalost, za pripremanje prezentacije treba odvojih vreme, treba imati interesa (zarada), a treba i da ima dovoljan broj njih koji su zainteresovani da plate za ovako nesto kako bi prezenter imao interes sa to radi... Kao sto neko rece gore, veliki broj kolega ovde su studenti-muzicki entuzijasti, pa i nemaju puno vremena da se time bave, a opet veliki broj profesionalaca nije raspolozen da podeli ovakve stvari sa drugima, tako da je mala verovatnoca da se ovako nesto organizuje. Uglavnom, materijala ima dosta, pogotovu ovde na formumu i sve sto treba da uradis je da odvojis malo vremena da napravis sebi dobar summary... i to je to.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2014, 19:13   #7
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ti nesto za pocetak:

Part 1

Part 2

Part 3

...Uzgred to bi isto bilo kao kada bi zamolio kolege na forumu da mi pomognu da naučim nemački jezik koji ne znam da beknem, a akcenat nije bitan... Samo da ga naučim... Uzmeš rečnik i polako kreneš prvo osnovne stvari... Znači manual... Više ti od manuala ne treba. Očekuješ da ti neko otkrije ,,tajne" sredjivanja klavijature, od toga nema ništa. Tajni nema, jedino poznavanje muzičke sfere i zvuka uopšte, koje iskusni primenjuju na klavijaturama. Misliš da je čoveku bilo lako da recimo DMX pravi za Tyros, pa za Korg, Pa za ko zna koju još klavijaturu. Nije se rodio sa njima, jednostavno, svoje znanje i iskustvo polako je primenio na klavijaturi. Znao je šta želi da dobije. Dakle to ne očekuj da te iko nauči... A osnovne stvari i složenije naravno imaš u manualu. Ako negde zapne , ti pitaj nije problem... Ali reći ,,nauči me sve" ,.. pa kako ?
Pozz
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (27.09.2014 u 19:18 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2014, 00:18   #8
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da bi dobio odgovore na neka svoja pitanja vezano za klavijaturu i sređivanje seta najbolje bi ti bilo da:

1.skineš, nabaviš, pročitaš manual klavijature (za prijevod imaš google translator)
2.večinu stvari - seminara, tutorijala imaš na YouTube
3.što nebude jasno pitaš ovdje na forumu
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2014, 12:40   #9
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U svakom slucaju hvala
energy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije