Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.12.2013, 22:22   #1
Deeda
Drugar foruma
 
Deeda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2010
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 70
Downloads: 210
Uploads: 15
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: Teretana,Popravka racunara
Deeda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Deeda pošalji poruku preko Skype™ messengera
Beitrag Pomoc oko repertoara za Novu Godinu u diskoteci

Pozdrav svima ljudi,

Evo imam neki nazovi 'problem'..
Nego, dobio sam poziv u jednoj diskoteci u Prijedoru da sviram Novu Godinu. Sve sam dogovorio i sredio, e sada bi mi trebala jos vasa pomoc koliko toliko..

Trebao bih sastaviti neki repertoar, ali mi je mozak malo blokirao (nikad inace nisam svirao u diskoteci pa ce mi ovo biti prvo iskusenje, s obzirom da je diskoteka velikog kapaciteta,frka i zbrka u glavi ).

Znaci koje god pjesme da se sjetite,par pjesmi za pocetak svirke, neke novije ove sto su skoro izasle, mnogo bi mi znacilo i pomoglo,ne trazim sada da mi sastavite repertoar,nego samo mala pomoc oko pjesmi sto idu po diskotekama.

Gazda je inace rekao da ne idu te krajiske hvala Bogu , i juzni vetar slabo,Kemal i to nista..
Ako neko ima iskustva u diskoteci,neka napise ili ako ima repertoar neka postavi pa da nesto iskombinujem..

Trazi ove novije novokomponovane, kafanske, i zabavne, pa eto sta god da napisete bice mi od velike koristi.

Unapred se zahvaljujem.
Deeda je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2013, 22:45   #2
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Noviteti od Tropico Band-a, od Cece, Adil, Aca Lukas (bukvalno svaka), pici Amadeuse, Lexington Band, sto vise disco fazon teraj, moderne rumbice, izaslo je mali milion pesama... Naravno ubacis posle malo Rock 'N' Roll, malo nekih seci vene pesama da preseces ponekad (samo pazi da ne preteras da ne smoris) i tako to. Ne moze niko to tacno da ti kaze, uvek zavisi od atmosfere, uglavnom samo pozitivno i napucaj dobar repertoar.

Imas i snimaka na youtube koliko hoces iz diskoteka, preslusaj, zapisuj, skidaj... To je diskoteka, nema stajanja, samo pozitivna atmosfera i przi.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 00:43   #3
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo brzo i bezveze.....
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 01:43   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve osim teških i sporih narodnjaka,... pa Nova Godina je... Samo rokaj ...znači Rock . Vec ti je kolega odgovorio. Pregledaj i ovde:

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2n1XlwAqI

I dodao bih da Adil nije u modi ( pretukao je ženu) . Šta god da im sviraš neka bude veselo i samo veselo. Što se tiče rock i samo rock, nisam se šalio, nedavno sam i linkovao grupu koju na moju sramotu, nisam do sada čuo. Zovu se Rock Ko Fol.... Ritam gitara, bas gitara i bubnjevi. Sviraju sve, ali sve u rock fazonu. SVE. Njihov repertoar je takodje zanimljiv pa potraži na you tube. Idealna slika kako i prave narodnjake, čak i malo spore okrenuti u jedan žanr i samo vozi......
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije