Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.09.2010, 11:11   #51
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Zabac86

Ne širite dezinformacije!!!

Na sajtu Privredne Komore Srbije postoji spisak zemalja koje su potpisnice ATA protokola i na njemu se nalazi i Hrvatska.Postoji i tačna informacija koja oprema podleže privremenom izvozu. Sami kažete da ATA karnet ne treba za opremu manje vrednosti od 500 evra što je tačno a posle pišete da za instrumente i razglas ne treba ATA karnet. Pa čija oprema u kompletu vredi manje od 500 evra?!

Ovo što ste napisali nije tačno a ako ste vi uspevali da prodjete bez toga na nekom malograničnom prelazu ili na sreću to je druga stvar,ova tema je otvorena da bi se dobila informacija a ne da se ide na rizik.

Molim vas da ubuduće ne pišete nepreoverene i netačne informacije!!!
  Reply With Quote
Star 24.09.2010, 11:39   #52
spasoje88
Vredan član društva
 
spasoje88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 35
Postovi: 223
Downloads: 461
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x-pro
spasoje88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spasoje88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja cu samo reci moj slucaj prelaska preko granice sa instrumentima... Ovako je to bilo: Troja kola puna opreme na Srpskoj granici puste i tu uradimo samo popis opreme i overimo na carini a kod bosanaca je bilo nekih cudnih pogleda i komentar carinika: "mogli ste nesto zadjenut".. Medjutim posle toga je rekao danas sam raspolozen, aj bezite...
E sad u povratku, pola 6 ujutro Bosanac meni na granici kaze : "vi nemate dozvolu za rad, ja vas ne mogu da pustim u Srbiju. Morate da idete 60km natrag da to izvadite pa dodjite!" He,he... U pola 6 da se vracam... Ma nepada mi na pamet... Izvadim 20e i resim stvar na licu mesta...
E to je bio moj slucaj, tako da mi taj ATA nisu trazili...
__________________
spasoje88 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 13:14   #53
bokibg8
Početnik forumacije!
 
bokibg8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Postovi: 10
Downloads: 422
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bokibg8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam izvadio pocetkom god. ATA za klvaijaturu i stalak, takodje sam putovao za hrvacku i sloveniju par puta i svaki put mi je trebao... cena je sledeca, ATA 4000din plus 8 listova po 100din (varijanta za hrvacku da imas 2 izvoza i 2 uvoza) u slucaju da sviras u sloveniji treba ti jos dva papira za tranzit kroz hrvacku, sledece imas osiguranje instrumenata ono zavisi od vrednosti instrumenata koje sam prijavis (ja sam moj t2 prijavio 700e i stalak 50e) za to me je izaslo osiguranje 1050din znaci ukupno 5850 i to je to... e sad obzirom da svaki sledeci put kad budes negde putovao treba da kupujes nove listove.. ps. ATA obavezno moras da vratis na kraju godine i svaki pecat moras da imas u njemu... poz
bokibg8 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 15:36   #54
zabac86
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2008
Postovi: 52
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
zabac86 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vule Pokaži Post
@ Zabac86

Ne širite dezinformacije!!!

Na sajtu Privredne Komore Srbije postoji spisak zemalja koje su potpisnice ATA protokola i na njemu se nalazi i Hrvatska.Postoji i tačna informacija koja oprema podleže privremenom izvozu. Sami kažete da ATA karnet ne treba za opremu manje vrednosti od 500 evra što je tačno a posle pišete da za instrumente i razglas ne treba ATA karnet. Pa čija oprema u kompletu vredi manje od 500 evra?!

Ovo što ste napisali nije tačno a ako ste vi uspevali da prodjete bez toga na nekom malograničnom prelazu ili na sreću to je druga stvar,ova tema je otvorena da bi se dobila informacija a ne da se ide na rizik.

Molim vas da ubuduće ne pišete nepreoverene i netačne informacije!!!
to nije dezinformacija...ja sam zaista tako prelazio. ata karnet treba ali ga nece traziti za 2 sintisajzera! ja sve sto kazem je tacno i moj post je od velike koristi.
imam puno ljudii rodbine koji rade na batrovcima, a backa palanka je drugi po velicini prelaz.
to je istina i nista osim istine.
nikako ali nikako se NE ISPLATI davati stotine evra za ata karnet koji vam nece ni traziti, pogotovo ako vam je to pola dnevnice.
ukoliko traze, PK je 40km odatle i isplati se vratiti.
imam iskustva molim vas poslusajte me i nemojte me ipsravljati, jer znam dobro o cemu govorim!
oprema je preko 500 e ali je to zanemarljivo u odnosu na predmete za koje je potreban AK

Promijenjeno od zabac86 (24.09.2010 u 15:39 sati)
zabac86 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2010, 16:03   #55
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Zabac86

Tvoje privatne kombinacije ovde nikoga ne zanimaju,čovek je pitao za cenu ATA karneta i za pravila pod kojima se vadi,više od toga ništa a ti mi pričaš o Batrovcima i varijantama vraćanja 40 km itd...a i ta boldovana slova,to ti nije baš po pravilima
  Reply With Quote
Star 24.09.2010, 22:21   #56
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@spasoje88 na granici BiH i Srbije ti nisu tražili ATA Kartnet zato što BiH nije potpisnik tog ugovora tako da još uvijek tih 20-ak evrića čuda čine...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli Je trenutno online   Reply With Quote
Star 25.09.2010, 00:04   #57
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 765
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam nedavno imao frku iznijeti osobni instrument, pazite iznijeti, iz Hrvatske u Bosnu...kao kako ćeš se vratiti, otkud znam da je to tvoj instrument, kud ga sad nosiš tamo, gdje račun ( a sint star 3 godine )...ja krelca starog, taman pred penziju...očekivao i on 20 eura...ma nedam nema šanse, uostalom kažem ja njemu to je moj instrument i imam pravo raditi s njim šta hoću, a naplati mi carinu kad se budem vraćao a sad me pusti! Kad na kraju mi kolega kaže što nisam tražio PIR ( privremeni iznos robe ) obrazac, onda bi se napisao i naradio, a po zakonu imam pravo tražiti.
Ma ovo je katastrofa, svi čekaju nešto u džep i da na kraju nisam i ja premu njemu bio drzak ode 20 eura iz džepa...
dominik je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2010, 01:17   #58
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ovo je izvučeno sa sajta Privredne Komore Srbije...spisak zemalja potpisnica ATA protokola:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Untitled.jpg (95,4 KB, 32x skinuto)
Highslide JS
  Reply With Quote
Star 25.09.2010, 02:09   #59
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ata karnet je potreban.zasto bi ja dozvolio nekom budjavom cariniku da me sikanira na granici ili da punim njegov dzep.?
das lepo 5000 dinara za ata karnet i miran si.

Mi balkanci smo navikli uvek da nesto muljamo a to nas uvek vise kosta nego da radimo sve legalno.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2010, 03:00   #60
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma najbolje je kupti taj ATA CARNET jer moje iskustvo je bilo vrlo lose kad sam dao 20 eur cariniku on je posle obavijestio policiju koja me je ustavila 10 kilimotara dalje od carine i ponovo mi trazila dozvolu za unosenje instrumenta ili kazu moras ici nazad na granicu eh pizdarija kad sam izvadio 10 eur za policiju oni su se osmjehnuli kazu pa to nije dovoljno ni za dvojne cevape i dva piva,pa ponovo 20 eur,ubuduce ipak cu izvaditi taj ATA CARNET
Dodato:
PS.ovo se odnosilo na prelazak iz slovenije preko hrvatske za bosnu

Promijenjeno od hajro (25.09.2010 u 03:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hajro je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ata, carnet, drugoj, državi, tezga


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije