Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.08.2005, 10:20   #1
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Klavijatura/synth za narodnu

Cao
Upravo hocu da nadjem i kupim malo bolji synth od moga psr-450. planiram najvise svirati narodnu. mozeli mi neko reci koji je synth dobar ili najbolji za narodnu muziku jer ja stvarno neznam gdje da krenem ??

hvala
  Reply With Quote
Star 31.08.2005, 14:50   #2
motomg
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Zanimljivo...

Pa ovako...

Tesko je pronaci dobru klavijturu za narodnjake a za neke normalne pare. Ja npr. radim sa Rolandom G-800, Korgom X5D i Yamahom DX11.
To nikako ne bih za te pare mogao da postignem sa jednom klavijturom.
Ali... Postoji ti Korg Tinity, aranzer od PA-80 i Farbe(Sempler) od tritona. Samo zamisli koliko kosta takva spravica oko 3000Evra ili nesto manje. Ali tu onda imas sve...
Posle te tvoje Yamahice preporucio bih ti malo tvrdji aranzer neki korg is-50 ili tako nesto...Sve zavisi od tebe...
  Reply With Quote
Star 31.08.2005, 15:41   #3
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pogledaj te na ovu temu !

http://www.yu-midi.com/modules.php?n...4d95905636a357
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2005, 23:20   #4
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi koliko para si spreman da das! Koliko para, toliko muzike.

Evo ovako, ovaj link sto ti je yu-midi dao, tu imas listu vrhunskih aranzera i syntisajzera. Znaci sto tamo stoji, sve je dobro, i to otprilike bas u onom redoslijedu kako je i napisano. Medjutim cijene su ogromne.

Neznam sta imas od solo klavijature, al jedan DX11 ili V50 je mnogo zahvalan sinitisajzer za narodnjake. Cijena od 200 eura pa gore.
Jos bolji je Korg Triton LE, al kosta 600-700 eura, pa gore. Na Tritonu, mozes da sviras juznacke i ciganske zvuke (kao kod DX11/V50) + jos mnogo novijih stvari + skoro prave harmonike, violine itd. Znas i sam da su DX11 i V50 bili legendarni sintsajzeri za balkansku muziku. Sad je to manje vise, Korg Triton, gledajuci broj nasih sviraca koji koriste taj synt, u odnosu na druge sintsajzere.

Sto se tice aranzera, Roland G1000/EM2000 su profesionalne klavijature s kojim se i danas dan super moze raditi. Nemogu se porediti sa Korg Pa1x/pro, Yamaha 9000pro itd., al ipak kostaju jedno 3 puta jeftinije.

Opet ti napominjem, neznam koliko si para mislio uloziti za nove instrumente, al racunaj jedno 700 eura za aranzer + 300 eura za V50 ili 700 eura za Tritona. Kad bi nabavio te klavijature, nebi imo potrebe kupovati drugi sint sigurno par godina.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2005, 13:49   #5
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Yamaha V50 me interesira. Gledajuci Muhameda Sehic Hamica da ga upotrebljava na puno mjesta and stvarno mi se svidja sound. I jos bi jako volio da ima boje juznog vjetra etc,,,
Ali teshko je v50 ovdje u Australiji nabaviti. Pogledacu mozda Triton. Mogu dobiti CS1x jako jeftino. Ali nisam siguran bash kako bi CS1x bio za narodnu. Dali bi mozda boje koje mogu ici u V50 mogle se ubacitiy u CS1x ?
  Reply With Quote
Star 01.09.2005, 16:12   #6
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam, cisto sumnjam, jer CS1x NEMA sampler. Ako jos nisi uzeo CS1x, moj savjet ti je da nekupujes, jer ces nakon nekog vremena opet morati mjenjati sint.
Muhamed Sehic je sviro na DX11/V50 i na nekom Korgu (X5d???), dok je sviro sa Intaktom po festama i vidio si kako to zvuci. Sta sad koristi, nemam pojma, vjerovatno neki Triton il Motif, al mislim da zvuke od DX11/V50 nije bacio
Pogledaj rubriku "Yamaha CS1x", gdje si vec postavlio pitanje uvezi CS1x. I tamo sam neku pricicu napiso.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2005, 13:30   #7
kommandos
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa da odgovorim na neka pitanje od vas. Ja trenutno nemam nikakav synth. Samo imam normalnu PSR-450 klavijaturu. Koja nije losha za 100% pocetnike u mom misljenu. Ali meni nije ni malo upotrebna zato sto sam ja htio da krenem da ucim ovako narodnu itd. Ali posto ona nema boja i tako toga, onda meni nije upotrebna. Zato sad trazim nesto vrlo bolje od toga.

EDIT: Kakav je Korg X5D, jeli to neki entry-level synth ili je dobar? Posto ga jedan ovdje prodaje vrlo jeftino, a super kondicija za kutijom i svim knjigama i tako dalje.
  Reply With Quote
Star 20.11.2007, 02:59   #8
popi88
Drugar foruma
 
popi88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.11.2006
Mjesto: Shimanovci
Godina: 35
Postovi: 66
Downloads: 805
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
popi88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg X5D je super klavijaturica za solo....ima lepe boje a i ne koshta puno.....i ja planiram da ga kupim
popi88 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 04:05   #9
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kuj si mi sad pa ti?
I za koji ***** otvarash temu staru 2 godine?
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2007, 12:05   #10
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije covek video!
A jos tvoj zemljak!
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijatura or synth, narodnu

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije