Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2007, 15:02   #1
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard koje pesme???

evo da pokrenem temu da vidimo odn. napravimo spisak pesama bez kojih nemoze da prodje jedno vece u kafani
Hvala svima koji zele da ucestvuju u ovome

Promijenjeno od tesla (20.04.2008 u 11:04 sati) Razlog: Premeshteno u nov podforum samo za ovu svrhu... :)
tesla je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 15:34   #2
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Lächeln

E onda udri odmah kafana je moja sudbina.... i neces pogrijesiti:-) A zavisi i od mjesta a i od publike, kao sto sigurno i sam znas

pozdrav
__________________
Pa 80
dux je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 15:46   #3
Roso
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Mjesto: Njemacka, Herten
Godina: 36
Postovi: 114
Downloads: 327
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA1x pro, Korg Triton LE
Interesi: Sport, Muzika
Roso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Roso pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kafana mi sve od boze V. :-)
iskren sam i moram da kazem da nemam iskustva s kafanama jer sam mlad al mislim
tipicne pjesme od sinana ej otkad sam se rodio, hvala ti za dane,
halid beslic tebi i meni za prosle dane, eh kad bi ti , serif konjevic gdje je sad, sanjam je sanjam je, dzej ugasi la si me, hakala kafandzio otvori kafanu, od mileta kockar i jos hiljadu takvi bi se moglo nabrajat! ima sto posto i bolji pjesama sto i ja upce neznam ali mislim da nije lose kad bi se koja od ovih odsvirala!

pozdrav
Roso je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2007, 16:02   #4
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Buraz ja sviram 10 u kafani bez pauza. tesko je reci bez koji se pjesama ne moze proci vece jer to sve ovisi od mjesta do mjesta repertoar se mjenja svakih 10 kilometara nevijerojatno al istinito.Recimo sad trenutno sviram u jednom selu gdje ima jos jedana kafana s muzikom totalno je razliciti repertoar kod mene i tamo. oni sviraju dvojkice, stare pjesme u rumbama otprilike mali mrav, a kod mene juzni vetar majka i noviteti a oni niti jednu pjesmu novu ne sviraju. gostiju jednako kod njih i kod nas. ukusi su rzliciti.
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2007, 10:40   #5
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma sto se tice starog repertoara(od pre sedam osam godina pa do 20 godina u nazad )znam ali nove pesme koje su sada aktuelne nemam pojma jer vec duze sam van tih voda. Kada kazem kafana mislim na sve aktuelne lokale za izlaske bilo da su klubovi kafane kafici itd..... inace sam pre cepao uglavnom narodnjake mada sviram sve od zabavne narodne pa do rocka i stranih pesama.
tesla je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2007, 13:39   #6
Grof
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2007
Postovi: 4
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Grof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nesto i nisam aktivan u zadnje vrijeme (pjevanje je u pitanju) ali budem po nekad u nekim lokalima, razlicitim po strukturi gostiju.
U kaficima ili diskotekama, gdje je mladja populacija, neka imas nesto novije u rumbi, disku ili sa, da mozes vezati u setove, jednu za drugom. Iskreno da ti kazem, ova mladez ne obraca uopste paznju toliko na pjesmu i sta pjevas. Ako je nesto trenutno kakv hit(ic), na prve taktove malo reaguju nekim vriskom ili na neki slican nacin daju do znanja da si "pogodio", a dalje nije im vazno. Mlate zvaku i klimaju se u ritmu a da ih manje interesuje kakva je to pjesma. 80% ih je takvih.
U lokalima restoranskog tipa ili kafana, vise se traze starije pjesme, kao i nove, ali ne svakakve, nego one za koje bi se moglo reci da imaju neku vrijednost, za koje ima prilike da ostanu malo duze na repertoraima i u sjecanjima. Ako se tu "potrefi" kakva festa ili proslava, treba imati i tu nekih urnebesnih, zivih stvari.
Eto, toliko od mene, ako moze biti od pomoci. (Koliko sam se raspisao, i ne bilo)
Pozdrav i sretno.
Grof je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2008, 21:21   #7
dugmic
Drugar foruma
 
dugmic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2006
Mjesto: chicago
Postovi: 67
Downloads: 964
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: guerrini dugmetara i pa 800
dugmic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Citat:
Originalno postovano od Roso Pokaži Post
kafana mi sve od boze V. :-)
iskren sam i moram da kazem da nemam iskustva s kafanama jer sam mlad al mislim
tipicne pjesme od sinana ej otkad sam se rodio, hvala ti za dane,
halid beslic tebi i meni za prosle dane, eh kad bi ti , serif konjevic gdje je sad, sanjam je sanjam je, dzej ugasi la si me, hakala kafandzio otvori kafanu, od mileta kockar i jos hiljadu takvi bi se moglo nabrajat! ima sto posto i bolji pjesama sto i ja upce neznam ali mislim da nije lose kad bi se koja od ovih odsvirala!

pozdrav
boljeje kopati njivy nego svirati y kafani , kako koje gluposti , kao sto znas danas se sve svirajy skoro gluposti idi ti na fakultet decko a muzika nekati bude hobi takoje to sinko, jasam dozivljavao tip slomije flasy pa e sacy malo dati secem meove od harmonike ay stasam dozivljavao , sa harmonikom mozes klisnuti a sa dvoje orgulje malo teze postose danas svirajy ove kante od tako zvani arrangera , y to vreme mismo svirali dvojke , kao sto kosmajac pokusava da vrati y zivot ostavite vi mileta i ove drugy dosadilisy sa ovim rumbama , neka malo mile peva dvojky paces da vidis kako to zvuci, imaobi historijy da pisem , jasam ycio kod ace krnjevca i njegovo oca MIJE KRNJEVCA tosy legende teskose taki tip radja, danas je ovo sve biznis.
dugmic je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2008, 08:03   #8
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Reden

pa i ukusi razlicitu meni licno se bas svidja sta mile kitic radi a volim i umoran je stari ciga
shown je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2008, 10:48   #9
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Evo burazere ja cu ti navest nekoliko primera!
ZABAVNJACI,POP,ROCK
-Ide sve od starijeg Ex yu Rocka preko Parnog Valjka,Perljavog kazalista,Yu grupe,Vlado Georgiev,Oliver Dragojevic,Cola,Dugmici itd...Znaci bilo sta da sviras proci ce iz tog vremena sto se tice zabaavne muzike
NARODNJACI(Trenutnio sta je najaktuelnije kad svirak u nekom klubu...
-Haris Dzinovic-Pusti me,Grle me,Dajte vina,Jesul dunje procvale,Secas li se one noci,Ah da mi je!Proleze njegove extra
-Halid Beslic-Puit me zove,Prvi poljubac,Eh kad bi ti,Okuj me care i slicno
-Aca Lukas od starijih pesama ce ti odlicno proci ovo:Ja zivim sam,Kuda idu ljudi kao ja,Ako su tvoja usta otrov sipala,nece mama doci!Inacee njegove pesme prolaze ssvuda i na svakom mestu!
-Sinan Sakic-Okreni se ti,Da je volim,Lagala si,Tako mi srece,Sudbina me na put salje...
-Dzej-Radjaj sinove,Ti bi mogla da mi budes cerka,Nikom nije zao kao meni,Ritam vozi,Da sam kralj,hej mala malena,Uspeo sam u zivotu,Kurva,Od ljubavi do mrznje,Ugasila si me...
-TOMA ZDRAVKOVIC-Od doberog staarog Tome sviraj sta hoces svi znaju njegove pesme i svi se paalee ne tu muziku
Odlicno ce ti proci i starogadske pesme kao ssto su Evo banke,Ciganka sam Mala,Moja mala nema mane i tko nesto na taj fazon
To je u sustini ono sto se tice starijih pesama,godinama se slusaju isti hitovi i narodu to nije dosadilo!Dobra pesma dugo zivi Nadam se da sam bio od pomoci...
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2008, 22:22   #10
Cheki88
Početnik forumacije!
 
Cheki88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 26
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Mapex M Birch, Roland TD7.
Interesi: Muzika i filmovi, devojke i zezanje...
Cheki88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cheki88 pošalji poruku preko MSN messengera Cheki88 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Par pesama..

Atmosfera: Sheherzada, Uvenuce narcis beli, S'namerom dodjoh u veliki grad, Danima te chekam, Cveto(kad sam pos'o u tudjinu), Pruzi ruku pomirenja, Iz te case, Budi budi uvek srecna, Prokleta je zena ta, Sjecam se, Vjencanica, Zavede me i nestade, Radjaj sinove, Ej otkad sam se rodio, Okreni se ti, Okrece se kolo srece, Dosao sam samo da te vidim,Zanela me svetla velikoga grada i taj fazon ,...

Napravio si ludnicu u kafani...

Sevdah: Dao bih ovo malo zivota, Kad sveca dogori, Snezana, Ja te volim on te ima, Placite oci moje, Hej vi hitri bjeli dani, Jednom sam i ja voleo, secas li se kad smo klinci bili, I standardno (malo tuznije-sporije) dvojke dok ne popadaju svi u nesves'...

Oni pali u sevdah k'o shjiva u gov.o, ti se ubio od para i svima lepo....

Pozzzzzz
Cheki88 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
koje, pesme

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije