Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2007, 23:26   #11
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E ljudi, nemojte mnogo da tupite, bez te licence niko nece dobiti muzicku vizu. U ambasadi jedino priznaju licence izdate u UEUIS. 95 posto vas koji komentarisete celu tu situaciju nikada nije bilo ni na jednom sastanku udruzenja, da cuje o cemu se tamo govori.
To nije nikakvo Djokicevo udruzenje, vec udruzenje Estradnih Umetnika I Izvodjaca Srbije. Djokic je jednostavno u periodu kad je poceo da se sprovodi taj zakon bio predsednik udruzenja, a na proslom sastanku udruzenje je dobilo novog predsednika, Danku Stojiljkovic. Tako da sad mozete da kazete "Dankino udruzenje"
I nije mi jasno zasto uvek kada treba da se sprovdi neki zakon od toga ljudi naprave problem. Tacno, u SRB maltene niko od kafedzija ne trazi licencu, osim ako nije dobio "po usima" Kod nas je obavezno i vezivanje sigurnosnog pojasa u automobili, pa svaki 5 vozac ima vezan pojas. Ali ako se zakucaju, ovaj sa pojasom ce u 99 posto slucajeva bolje proci. Slicno je i sa licencama. Kao sto rekoh probajte da zatrazite muzicarsku vizu preko licence koja nije overena u UEUIS, i videcete da necete dobiti. E a da ste imali "vezan pojas" izasli biste iz zemlje. Pa jel vi mislite da ste napametniji, a da su Nada Topcagic, Brena, Ceca, Ljuba Lukic, sve zvezde granda .... i drugi budale, pa su dolazili po tu licencu, ili su morali.
Polaganje nije nikakav bauk, niko vam nece glavu odseci, a mogu vam reci da 99,9 posto ljudi dobije licencu, imeni je licno zao sto je tako, jer kad bi se to saseklo u korenu ne bi mogao svaki qrac da kaze da je muzicar, pa bi cene za NG i druge proslave bile mnogo vece. Polaganja se plase fajlasi, koji su losi i kao pevaci, pa nemaju nikakav osnov da prodju.

Nisu "problemi" UEUIS samo licence, i to sto vi mislite da vam otmu pare. Na proslom sastanku su pricali o tome kako su maltene morali da se biju na sastanku sa Vladom srbije, jer ta ista vlada hoce da nas izbrise, da ne postojimo. Ne zele da nas uvedu u zakon kao estradne umetnike, nego izmisljaju neka nova imena i neke gluposti. Takodje je bilo reci i o kulturnom unistavanju. Na RTS ima ukupno 3-5 % nacionalne muzike, a prema propisima svetske organizacije (cime sam zaboravio) svaka zemlja mora da ima najmanje koliko se seca 60-70% nacionalne muzike na javnom servisu. I to su problemi kojima se bavi udruzenje.
Ne morate da polazete, radite, radite kao i sve sto se radi u zamlji Srbiji, ali lako se moze desiti da dodje do onog "A to mi nije trebalo"
marco je offline  
Star 04.12.2007, 00:03   #12
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ccccccc.Marco,preporucujem ti da ne ides vise na te sastanke,zasto! Pa zato buraz,sto na tim sastancima na kojima sam i sam bio,su samo jedni te isti ljudi(mislim na nas obicne muzicare koji krvavo zaradjujemo taj lebac)a ostale"estradne zvezde"koje idu po inostranstvu i sakupljaju kajmak,ih nikad nema(i njih shvatam..daju silnu lovu za snimanja pa moraju nekako da se izvuku)...pa zasto "ja" da se pravim budalom da sprovodim ili ucestvujem u donosenju zakona,koji opet napominjem,nama muzicarima nista ne vredi,kao sto si i sam reko da treba da budu rigorozniji pri izdavanju licenci...Znaci,mi na godisnjoj skupstini ili bilo kom sastanku glasamo predloge koje idu na ruku samo onima koji idu "preko grane"epa,"malo morgen"...
Jos jedanput kazem,nece to jos dugo da prodje ovde u SRB...Vlada Srbije ima preca posla!!!

Ae i nemoj da se nerviras,jos si mlad i ne dozvoli da te farbaju,ovo-ono..razmisli i radi svoj poso kako treba,a ima tamo neki koji se prave pametni i nesto hoce na silu da nametnu,a ima i nas koji treba samo da sviramo i da nas boliiii qrac!!!


Tolko!!
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline  
Star 04.12.2007, 00:15   #13
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim, sta dodati vise na ovo sto je napisao pa1xpro....
Ako treba i opet cu da potpisem...
Marco, ti se uhvatio viza..., pa necu ja da idem preko da bih nesto zaradio. Hocu ovde da sviram i da mi bude lepo...
Millan je offline  
Star 04.12.2007, 00:19   #14
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E i da ne zaboravim,u celoj Srb su 7500 registrovanih clanova,a samo u BG su 3000,gde ih nadjose tolko u Bg(mislim na reg.)???


Marco,skracenica za savez se pise SEMUS!!!

I da dodam da sam i sam clan istog,znaci da sam u tom filmu,samo kako.. mozete da zakljucite
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline  
Star 04.12.2007, 01:22   #15
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mogu da se zamaram sa ovom temom,i ne zelim da jos iz ovog ispadne neka svadja, zato prekidam sve. Znam sta znam i mislim da bi trebalo da se uvede neki red u ovu nasu oblast.
A sto se tice skracenice, na udruzenju pise UEUIS. A za SEMUS stvarno nisam cuo.
marco je offline  
Star 04.12.2007, 10:02   #16
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,u pravu si...moze svasta da ispadne,necemo vise o tome!!!
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline  
Star 05.12.2007, 20:17   #17
samuraj
Drugar foruma
 
samuraj's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2005
Mjesto: Irig
Postovi: 89
Downloads: 270
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 2
Interesi: Osim muzike, aikido, putovanje, fotografija...
samuraj befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
samuraj pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da pitam josh neshto, ali bez svadje i prepirke...

Jel bi mogli da mi date savet shta da radim?

Jer bio sam na par mesta i neki su me pitali za licencu dok druge bash briga...

E sad, ja sam u Zrenjaninu ali ne znam da li ovde ima neko udruzenje muzichara...

Nije meni problem da dodjem u Bg platim tih 5800 (jer nisam zaposlen - trenutno sam student), ali ne znam shta da radim............


I da vas pitam kako se polaze taj ispit, mislim kako to izgleda, jer ne radim na fajlove nego sviram... I da pitam josh neshto, poshto ja sviram harmoniku i klavijature i pevam, da li ja na tom ispitu treba da sviram i harmoniku i klavijatuiru ili je dovoljno samo harmoniku ili klavijaturu?

I da li na toj licenci pishe da mogu da se bavim sviranjem i pevanjem ili kako to izgleda?

Jer ipak mislim da bi mi bolje bilo da imam licencu (ali da je legalna i priznata) nego da se provlachim...

Shta mi savetujete (ali ozbiljno, bez sprdanja)?
samuraj je offline  
Star 13.12.2007, 16:08   #18
Gorance
Drugar foruma
 
Gorance's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.07.2007
Mjesto: Beograd
Postovi: 90
Downloads: 99
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: 2x korg+2X dalape
Gorance befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemojte se hvatati reda izakona jer ako sve to bude nece svima biti bolje jer drzava obicno samo uzima a ne daje nista.A neznam u takvom redu kakvo ce mesto imati aranzeri jer mnogi pravi sviraci ostadose bez posla (bubnjari,basisti...)zbog japanaca.Ruku na srce sta je prava svirka a sta pustanje ritmova i aranzmana sviranje u uz to.Uz postovanje svima ipak je to tako,i ja sviram aranzer al sto jes jes.
Gorance je offline  
Star 20.01.2008, 15:59   #19
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Gorance Pokaži Post
Nemojte se hvatati reda izakona jer ako sve to bude nece svima biti bolje jer drzava obicno samo uzima a ne daje nista.A neznam u takvom redu kakvo ce mesto imati aranzeri jer mnogi pravi sviraci ostadose bez posla (bubnjari,basisti...)zbog japanaca.Ruku na srce sta je prava svirka a sta pustanje ritmova i aranzmana sviranje u uz to.Uz postovanje svima ipak je to tako,i ja sviram aranzer al sto jes jes.

Trebalo bi ipak nekako da se napravi razlika izmedju muzicara i karaokista.
Nije bitno da li neko svira na aranzeru ili ima bubnjara u orkestru. Bitno je da SVIRA, da bar zna koji je akord odsvirao, a ne samo da pusta fajlove.

A inace, ni ne znam kako bi "polagao" neko ko pusta fajlove??? Pa nije valjda i ta komisija totalno gluva pa da ne cuje razliku ??? Ili se pod danasnjim pomom "muzicar" podrazumeva svako ko proizvodi zvuk na razglasu, bez obzira na nacin??
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline  
Star 21.01.2008, 00:29   #20
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dosta je ovih tema...
LOCK!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
muzicare, novi, srbiji, zakoni

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije