Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2012, 09:08   #21
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Auuu.....sinak, jel ti znaš šta znači da je neka pesma iz nekog tonaliteta....???.....ovo ti nije baš najbolje, moraš neke osnovne i dosadne stvari prelistati i odraditi sad kad ti je vreme i kad vežbaš inače ćeš imati veliki problem za par godina...mnoge pesme koje su molske ti si nabrojao kao durske....moraš se "potkovati" sa teorijom koja nije nikakav bauk samo jednostavno definiše neke stvari.....

Ako imaš volju i vreme, a verujem da imaš, otvori lepo novu temu u ovoj ili nekoj drugoj prikladnijoj sobi pa otvori diskusiju na primer o celom ovom repertoaru koji si postavio, verujem da će se osim mene javiti još članova koji će ti pomoći i dati ti koji drugarski savet što će ti puno značiti....

Nemoj biti lenj nego deder....tastaturu u šake pa polako....

Pozdrav.
splendid je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2012, 15:03   #22
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slazem se sa @splendid ! @formula95...slobodno otvori temu u vezi svojih tonaliteta odn. onoga sto smatras da je tonalitet pa da ti pokusamo pomoci jer si vjerovatno mlad. Ako sada krenes pogresno...tesko ces da se vratis. Tu smo da pomognemo
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2012, 18:20   #23
formula95
Vredan član društva
 
formula95's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.02.2011
Mjesto: Ruma
Godina: 28
Postovi: 178
Downloads: 196
Uploads: 3
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
Instrumenti: Basprim, Yamaha psr s700, Gitara
Interesi: Svasta nesto
formula95 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
formula95 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znam da ne znam da napravim razliku izmedju dura i mola, to priznajem Idem u srednju skolu pa cu videti kad bude neki raspust da malo zagrejem stolicu..Inace ovako forspil neke pesme skinem za par minuta (zavisno od pesme) a akorde ne mogu nikako da skontam, citao sam pomalo lakijevu skolu i malo mi je priblizio shvatanje durova..Jel imate neki savet kako da naucim da sviram akorde za levu ruku posto smatram da sam desnu savladao dobro s obzirom koliko sviram klav. (1 godinu) pozzz
formula95 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2012, 11:32   #24
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije loše da napišeš konkretno neku pesmu pa da ti napišemo akorde....harmonija je relativno prosta stvar....međutim...kao što se ne može objasniti crvena ili neka druga boja tako je problematično objasniti neko pravilo kako bi u pesmi išli akordi a da pre toga ne slušaš pesmu...
Najbolje je da odabereš neke pesme koje želiš pa da ovde na forumu ispišemo harmoniju za te pesme....kad nekoliko pesama odsviraš sa pravilnom harmonijom počeće da ti se sklapaju kocke za harmoniju....
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije