Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2008, 13:49   #31
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A koj file boje cita pa 80 (PCG, KMP...)
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2008, 13:53   #32
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

KMP jedino ako imas fles karticu
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2008, 14:40   #33
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako kolega ...

Ne znam koliko ti se sviđa uopće KORG jer preč s jedne marke na drugu je vjeruj mi zahebat potez. Čovjek se ponekad kaje kad zamjeni auto, da ne govorim ženu, al kad se mjenja synth onda su to i te kako velike dileme.
Pa80 se zadnji napravio u 11 mjesecu 2005 godine i poslije toga više niti jedan nije izašo van iz tvornice u Osimu (blizu Ancone). U Kini ga nisu nikad ni pravili, a za Japan neznam.
Kao stari KORG-ovac ja ga i dan danas koristim. Prezadovoljan sam s njime. Koristim dve flesh memori kartice (jedna od 8 Mb i jedna od 16 Mb). HDD je klasika od 20 Gb, ja sam mu puko unutra od 40 Gb i radi. Zadnji OS mu je 3.06 i posle toga više ništa nije izašlo. Što se materijala tiće mišljenja sam da je trenutno upravo za njega napravljeno do sada najviše SET-ova, boja i ritmova i da trenutno ne postoji ništa u svijetu muzike (što se aktivno koristi na tezgi) što ne postoji za Pa80. Imaš mogučnosti nadogradnje vokodera, Videointerface kartice, no u usporedbi s novijim aranžerima je tehnički u zaostatku, al uglavnom sa sitnicama tipa mp3 playera, pržilice, touch screna i sl, no vjeruj mi kad se skocka radi ko zmaj. Po meni jedna od največih prednosti, ali ujedno i mana na KORG-u Pa80 je upravu FMC. Koliko god je superioran u pogledu samplova u odnosu na primjerice jednog LE-a il Tr-a koji učitava i do 15 minuta samplove, kod Pa80 je sistem takav da uštekaš karticu, pali i vozaj, radi iste sekunde. Velika mana mu je što koristi samo 16 Mb memorije za pohranu samplova, što je vjeruj mi u današnje vrijeme jako malo, pa su ti potrebne najmanje 2 FMC kartice za normalan rad, a skupe su ko Sv. Petra kajgana da izvineš (cca. 100 € rabljene), nove ako ih uopće još gdje nađeš i po 150 €. S druge strane tipka mu je solidna, nije poluotežana al je opet duplo bolja od ostalih KORG-ovih aranžera (čast izuzecima), no ukoliko si harmonikaš dušu je dala jer je dovoljno kvalitetna i brza za razliku od poluotežanih tipki s jačih aranžera koji nas harmonikaše dobrano da izvineš hebu.
Sve u svemu zaključak je sljedeći : Za taj novac nečeš dobiti ništa bolje u tom cjenovnom razredu. Zahebi komentare i predloge tipa uzmi Pa-500, il Rolandov G-1000, E-50. E-60, Yamahine trice i bakraće iz PSR serije (priznam samo 9000 Pro) ... sve je to OK, al nisu nit do koljena staroj provjerenoj ragi Pa80. Ostalo što je bolje je skuplje i zato ukoliko se ne želiš mnogo mučiti oko sređivanja kljave, uzmi Pa80, upucaj u njeg kvalitetan set (ima ih kolko ti srce želi), i opleti. Uz jedan solidan solo sampler sa strane ne treba ti idučih 10 godina vjeruj mi ništa. Sviraj i mlati pare.

Isto tako, ako baš ne voliš KORG-a predlažem ti da pogledaš Solton Ketron SD1 ili X1. Vrhunski aranžer, super sampler i trenutno povoljan u rangu Pa80. Nečeš požaliti, vjeruj mi na riječ. Mana, jedino što nemaš zvučnik pa trebaš dodatno razglas, mada, kod programiranja bilo kojeg aranžera zahebi interne zvučnike, jer izlazni sound se provjerava isključivo jedino preko razglasa.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2008, 14:50   #34
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Kreso namucio si se prijatelju ali si sve tacno reko sta si mislio.Ja sam spreman da uzmem pa80 tekom ove nedelje pa ja cu vas izvestiti kad ga budem imao kod kuce Hvala na svim kolegama sta pomazu.
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2008, 02:21   #35
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

###Hvala Kreso namucio si se prijatelju ali si sve tacno reko sta si mislio.###
Vala da si čito sve njegove postove...
Kad šerif uzme zalet pa započne da piše,SVE od A-Ž napiše i razloži,čak i mala beba može da razumije...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2020, 10:04   #36
ELVISBANDA
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2019
Postovi: 1
Downloads: 169
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ELVISBANDA ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Svirac bt Pokaži Post
Kolege jel se isplati korg pa80 za 1100evra sa flesh karticom od 16MB i full sa semplove star oko 2godina ?
ne preskup je maksimum 300 350 to je to
Dodato:
Kolega preskupo je to su stare klavijature prestala proizvodnja jos prije 15 godina 350 max 420 to je to... za te pare mozes kupit pa 700 bolji od 3 pa 80

Promijenjeno od ELVISBANDA (26.04.2020 u 10:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ELVISBANDA je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2020, 12:10   #37
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm... Da... Samo sto 2008.godine-kad je post postavljen nije bilo pa700 koji je kao 3 pa80.
Biserko...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2020, 14:46   #38
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hehe. Možda misli da će samo pisanjem postova koji nisu korisni dobiti download
Tomy Je trenutno online   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije