Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.12.2014, 18:54   #71
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Krucijalna recenica u svim ovim postivima - Cinjenica je da najveci problem ljudi imaju upravo kada sviraju Korg aranzere, i apsolutno se slaze,...Gde je ovakva tema za Yamahu, Rolanda, Ketrona? Nema potrebe za njom...

Promijenjeno od Milan$ (14.12.2014 u 18:58 sati)
Milan$ je offline  
Star 14.12.2014, 19:04   #72
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Milance druze menjaj KORG i sam sam imao taj problem pa sam presao na Tyros i za sad mi je sve okej.
NordX je offline  
Star 14.12.2014, 19:13   #73
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao sto sam u nekoj temi pisao, korgu trebaju ama idealni uslovi da bi on zvucao dobro, a pre svega jako kvalitetno ozvucenje, a na tom ozvucenjue ce i casio da zazvuci...Po meni, mix ritma na korgu mora da bude jako "plitak" da bi se tu culo sve ono ste treba da se cuje u jednom ritmu - i svaka kontra, i svaka cinelica....to drugim recima znaci da mora da zvuci ko pracka ako hoces da se cuje sve...to kutiju ne moze da napuni, pa onda ljudi pribegavaju tzv "bojenju" preko mixera, niskih frekfencija do ludila, da bi nesto izaslo na razglas,i naravno tu na kraju ispadne ona cuvena pita od go, muljavina u pravom smislu te reci...cudna je sprava taj korg..

NordX drug, meracim ovog Ketrona vec neko vreme, ali nikako da mu se nameracim Najveci problem mi je veoma malo raspolozivog materijala...U sustini ne volim samo da ucitam tudji set i da sviram, moram ja to da prisredim svaki ritam kako meni godi, cesto i otkuckam neki sam, pa mi za Ketrona treba bar nesto od cega da startujem, da ne pravim bas sve sam od 0, mada je to mozda i najbolje resenje, ali iziskuje previse vremena, a svirka ne moze da ceka Pa se mislim sta da radim...Korga sviram iz nuzde, zvana navika i "operativnost "
Milan$ je offline  
Star 14.12.2014, 19:40   #74
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Dell, @sale_band, vidim da ste me potpuno razumjeli i uz to izvukli iz malo nezgodne situacije

Ajmo nazad na temu.
Očito je da odgovor na pitanje koje se proteže ne možemo svesti na samo jednu dimenziju i odgovoriti ga u jednoj rečenici. Više je razloga koji utječu na ovaj problem, od tehničkih pa do subjektivnih. Zato stvari ne treba gledati ograničeno, niti iz ugla "lošeg instrumenta", niti iz ugla "lošeg majstora" za instrumentom. Ovime bih na neki način htio "pomiriti suprostavljene strane" i dodatno naglasiti da svojim javljanjem nisam isključivo mislio da su novi korisnici Korga "krivci" što nemaju dobar sound. Istina se nalazi negdje između ali mislim da je ljudski faktor mnogo bitniji. Ako moj stav pogledate u kontektstu pitanja koje autor ove teme postavlja
Citat:
zasto arazneri nemaju zvuk najjeftinije sound blaster karte od 20km??
onda s potpunom sigurnošću mogu reći da nema niakave dileme što je uzrok problema.

Činjenica jest da su korisnici Yamahe u povoljnijem položaju što se tiče dobrog sounda "na prvu", kako bi rekli. Isto tako su Korgovi korisnici zadovoljniji sa onim opcijama koje su bolje ili jednostavnije riješeni na samoj klavijaturi. Međutim ovo se podrazumjeva samo za klavijature istog ranga/godine proizvodnje tj, iste klase. Zato kažem, raditi usporedbu Rolandove G serije i Korga Pa3x apsolutno nema nikakvog smisla.

Ako situaciju pogledamo nešto šire, pa uz Rolanda, Korga, Yamahu pridodamo već spomenutu Ketron seriju (mislim i na Audyu) ili Gema, vidjet ćemo zanimljivu situaciju. Kao što se 2002. godine dogodilo s Technics aranžerom, lagano "izumiru" i ostali brendovi osim Yamahe i Korga (nadam se da će Korg izvršiti svoje obećanje i izdati novi model u 2015.) Bez obzira što sviram i volim sound Yamahe, žao mi je što konkurencija stoji i time ne potiče napredak. Da li Yamaha sa svojim udjelom u Korgu djeluje na razvoj ovakvih događanja? Da li je "zastoj" u proizvodnji Ketrona ili prestanak proizvodnje Roland aranžera određen istim motivom? Nama običnim smrtnicima je teško odgovoriti na to pitanje ali se može naslutiti tijek događanja. Novi poredak, stara deviza "Veliki pojedoše male".
casper je offline  
Star 14.12.2014, 19:42   #75
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

od korga sto rece jedino je odlicno zvucao i30. secam se tog zvuka!! to je to, sempler nije imao , secam ga se kako je slatko radio. drum sve izlazilo.
staces. sto neko napisa ne znaci da mi isto svi cujemo i da je nama bolje to o cemu vi pisete sve govori!! u prevodu , nama korg zvuci najbolje, ostalo vama.. nema sta se tu pricati vise...
jedan poznati klavijaturista iz Slovenije mi je neki dan napisao na chatu, uzeo je isto pa3x.
evo kopiracu sta je napisao!!

Jel ti vjerujes da pa1xpro radi Punoo sire neg pa3 ... 1000%%

neznam sto al je 100% tako

Ovan pa 3 x kao neka sinteitika poslat cu ti bubanj sa pa1xpro i sa pa3 da se uvjeris

Nemoguce moguce

eto on je tolike godina bio na pa1x , i sad je uzeo pa3x. to je napisao,, necu ga imenovati.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Star 14.12.2014, 20:00   #76
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Casper po onome sto sam ja cuo, Ketron nije u zastoju, novi aranzer se ocekuje 2017 godine, kao sto su i rekli, kad se Audya pojavila 2007-2008, da oni instument planiraju za duzi vremenski period, a da ce ga unapredjivati samo novim OS-om...tako da se toga i drze...sad da li su ga zaista unapredjivali, to ne znam, nemam ketrona, nadam se da jesu
Milan$ je offline  
Star 14.12.2014, 20:20   #77
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram se nadovezati na ovo iskustvo kolege iz Slovenije. U vrijeme kada je interenet bio u povojima, kada je Austrija "bila daleko", a kod nas nisi mogao kupiti niti poštene traperice već se i po to moralo ići u Trst, svirao sam kao OMB. Nakon prve PSR Yamahe sam prešao na Technics klavijature i imao sam sve modele od KN serije. Tako bih svake dvije godine na "neviđeno" kupovao novi model, koji je tek izašao (BTW, joj, što je tada bilo para) Dobro se sjećam razočaranja koje sam doživljavao nakon što sam s nestrpljenejm otpakirao novi model. Znao sam da bi morao zvučati bolje .... ali nije bilo tako. Tek bih nakon par mjeseci "prilagodbe" i usporedbe s onim starijim modelom shvatio da sam bio u zabludi. KN800, KN1000, KN2000, KN3000, KN5000 (KN 6000 sam preskočio) i KN7000 kojeg sam svirao 10-tak godina. Uvijek isti doživljaj, nakon početnog nezadovoljstva i razočaranja je došlo prosvjetljene.

Onda sam kupio Tyros4. Na svirku sam istodobno nosio obje (T4 i KN7000), i tako je bilo 6 - 7 mjeseci. Dobro se sjećam prve gaže u toj postavi. Na Tyrosu sam tu večer odsvirao svega 6-7 pjesama i na svakoj sam se okretao oko sebe tražeći gdje je onaj sound koji očekujem. Katastrofa, potop, sve nešto pliva, nema druka koji nosi ... pomisao na iznos koji sam izdvojio za Tyrosa je dodatno povećavao osjećaj ljutnje i misao da sam prevaren. Iako sam iz prijašnjeg isustva znao da je ovo kriva percepcija, promjena bernda sa Techincsa na Yamahu je izazivala dodatnu sumnju. Vremenom su stvari sjele na svoje mjesto ....

Ponekad imam priliku zasvirati na starom KN7000 .... volim taj instrument. Ali kad ga danas čujem kako zvuči u odnosu Tyros4 vidim da sam bio u totalnoj zabludi. Sam sebi se ne mogu načuditi kako sam tada bio "glup i gluh" ...

Isprika forumašima na ovom ispadu lirike ali morao sam malo "oplemeniti" opis i temi dati (još) malo pjesničke slobode.

@Milan - veselim se tome, meni je Audya po soundu "The best", na žalost, ne rješavaju prisutne probleme još od 2008. a 2017 je daleko ... a ja ne mam vremena čekati, godine "gaze"

Promijenjeno od casper (14.12.2014 u 20:23 sati)
casper je offline  
Star 14.12.2014, 23:18   #78
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pazi kad ti das 900eu na pa600 nek me jebu tu za zvuk!! to je to , al kad ti das 3000 a dobijes isti zvuk i dalje, i na pa600, i pa900, i pa300, i pa3x e pa jebiga onda. doce ljudima dosta svega, pa ce morati preci na drugu stranu !!! zvuk im je los i to je to. ja kad cujem korga da zvuci recu to je taj!! do sad sto spomenu neko samo je i30 bio masina i zvuk.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (14.12.2014 u 23:21 sati)
branoy je offline  
Star 14.12.2014, 23:22   #79
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što podrazumjevaš pod drugom stranom?
casper je offline  
Star 14.12.2014, 23:26   #80
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

yamaha i ketron. mada kad sam cuo bk9 neke snimke rekao sam jebem im kru sto nemaju sempler!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije