Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2014, 08:53   #11
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A nemam ja pa 3x, imao sam ga kada je izasao 7 meseci pa sam presao na tyros 4,a sada imam tyros 5 i ne bih se vratio na korga ovo mi se mnogo vise svidja ..Pokusavam da pomognem drugaru sa bubnjem na pa3x,iste probleme imamo kao emir na maloj snazi na monitorima to sve super radi super, ali kada se to prenese na razglas i pojaca totalno drugacija slika....Cak smo razmisljali da uzmemo windows tablet instaliramo neki vsti drum,zvucnu kartu i da tako to resimo....p.s Vex otkri tajnu i resi nas muka
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2014, 11:20   #12
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa pisao sam generalno na tu temu u nekim mojim postovima ovde na forumu... U tudjim setovima koje ucitam kod sebe sam mahom nailazio na katastrofe... Ljudi ne znaju da koriste efekte, prave odnose na ne znam cemu... U mnogim setovima gresaka tone, pocev od rutiranja efekata preko izbora boja do samog mixa... Tako da me ne cudi to sto se većina žali... Kupuje se Korg zbog navodno mnogo materijala a taj materijal je u velikoj većini dosta loš...a malo ljudi koji se razumeju u problematiku i zato se sviraju tudji setovi koji su uglavnom "skarabudzeni" i eto problema... Ja ne kazem da sam izmislio toplu vodu, samo imam neku viziju u glavi i slusam sto više... Trazite neku zlatnu sredinu, ako se koncentrisete mnogo na bass nogu i bass gitaru, uglavnom preterate i to pravi probleme po mnogim pitanjima, ako pravite plitak mix on ce biti dobar samo na ogronom razglasu sa wooferima... Vecina ne obraća paznju na ACC trake, mozda je i tu caka, ja se dosta cimam oko njih... Vecina tudjih aranžmana u klavijaturama je dosta prazna, samo se cuju bubanj i bass, naravno da ce da izadje šuplje na razglasu... Dalje, mnogi ne znaju da koriste kompresor, pa uglavnom preteraju i eto i tu problema... Itd... Da ne ulazim u dalju dubiozu da me neko ne bi zamrzeo ovde :-)
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
bogy (31.05.2014)
Star 31.05.2014, 14:12   #13
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Zvuk je matematika cista i dobices zvuk takav kakav si matematicar!Podeli lepo i razdvoj frekvencije da svaka komponenta ima svoj prostor i da se sve jasno cuje i bez smetnje drugom instumentu,Acc podeli na panorame,iskombinuj dobro efekte da ne bude ni vise ni manje i stavi osrednje semplove i dobices dobar sound kako bubnja tako i svega ostalog!Toliko o semplovima ovoga ili onoga a sto se Korga tice on radi odlicno samo je pitanje koliko se odlicno sredi!!!Ja inace sam poceo da izbegavam ovaj forum zbog praznih prica koje ovde ''strucnjaci'' prosipaju a u stvari blage veze nemaju sa zvukom,frekvenicjama i produkcijom u globalu naravno veelka cast izuzecima a zna se i vidi se ko su izuzeci da ih ne nabrajam poimenicno Nemoj sad neko da se nadje uvredjen a samo sam izneo cinjenice!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (31.05.2014 u 14:15 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
bogy (31.05.2014)
Star 31.05.2014, 19:35   #14
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

to je taj krucijalni deo Vex, plitak mix gde se sve cuje cisto, obicno zvuci kao pracka na klasicnim tezgaroskim kutijama bez binova, ma koje da su te kutije...ako pak nagruvas bass bubanj ili bass gitaru, eto ti muljavine koja pogusi sve ostalo...vecita korgova dilema, pa ko se kako snadje da nadje sredinu
Dodato:
I jos jedna stvar...Marco drug, mozda zvuci ko klise, al to je fakat, a to je da ja necu da budem muzicki producent, dizajner zvuka i slicno, i da proucim cifavu jednu oblast i nauku i sve to da bih sredio korga.jos jedan fax mi ne treba, dosta mi i ovaj jedan koji nikako da zavrsim ..hocu samo da sviram, da ne opterecujem mnogo mozak frekfencijama, efektima, EQ-om i jos trista drugih cuda da bi korg konacno zazvucao...iskreno ja bih radje da vreme utroseno na sredjivanje pa3, iskoristim za skidanje pesama, koje ce da mi donesu konkretnu korist, umesto sto provodim noci pored njega da on, kazem konacno zazvuci, i opet to nije to ..sto rece Vex ipak za mene standard da je korg najbrze srediti od svih klavijatura ne vazi jer jeste da je najlakse i najbrze nabacati ritmove i boje u njega, ali kako to zvuci? Diskutabilno naravno, i kad na kraju proracunas vreme koji si proveo uz njega, skontas da si mogao za to protraceno vreme da radis milion drugih stvari...ja stvarno nisam zadovoljan pa3, a vidim sve ih je vise takvih, i ja to javno kazem i isto tako kazem da nisam inzinjer zvuka vec obican tezgaros i samo to i hocu, da sam hteo da budem producent za pocetak bih otvorio kucni studio i ozbiljnije se pozabavio tom temtikom...iskreno meni je najzalije sto vreme provedeno za sredjivanje aranzera ne iskoristim da jednostavno vezbam tehniku, skidam pesme i sl...al jbg, tako ti je kad sviras korga..to je moj stav i glediste...pozzz

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Promijenjeno od Milan$ (31.05.2014 u 22:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 08:37   #15
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lepo vi to sve zborite i u sustini se slazem sa svim...Promenio sam razne klavijature imao sam roland e80, korg p2x, korg pa 3x, tyros 4 i sada tyros 5, na svakoj sam svirao duze vremena i stvarno nisam fanboy nijedne marke svaka je dobra na svoj nacin ima svoje prednosti i mane, da se zove cigla sviracu je samo nek se meni svidja kako radi.Generalno kada pogledam najvise problema sam imao oko stelovanja korga, nisam tonac i ne kazem da imam neko ogromno znanje, ali neku osnovu znam oko mastering-a, EQ-a, efekata...Sa rolanda presao sam na korga bas iz razloga "more materijala", "kupis ritam na kiosku", ali kao sto rekoste vecina tog materijala je losa tako da uglavnom ne ostane nista sem da zagrejes stolicu...Glavni problem kod mene je bio, vidim i kod mnogih sto to u kuci na monitore jedna zvucna slika,a na razglas totalno druga, tranzit je spomenu da su lose odradjeni valjda ti XG konverteri ako se ne varam i da je to problem,jos kad sam kupio pa 3x MAXX EQ gde je malo pomeranje velika razlika u tonu, vise efekata na mix, EQ za bubanj,sve to upakovati treba da budes bas majstor, ne kazem ima pojedinaca kojim pa 3x radi za moj ukus bas dobro, ali ti setovi 99% nisu za prodaju jer je u njih ulozeno ogromno vreme i rad ("da korg progovori")sto se ne moze naplatiti,a i prosto ljudi zele da zvuce jedinstveno...Kada sam kupio tyros 4 imao sam vrlo malo materijala, ali kako sredim kuci tako radi na svirci i bez nekog ogromnog namestanja klavijatura radi za moj pojam odlicno...Jos kada cujem roland g70 sa srx prosirenjem, klavijaturu staru 10 god koja kosta 800e i tada moj pa 3x placen 3000e cija fabricka ritam masina nemoze da pridje ovoj, prosto se zapitam sto kod mene za toliko novca ne moze da radi tako, nego moram da glumim tonca umesto da skidam pesme

Promijenjeno od darko87 (01.06.2014 u 08:41 sati)
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 13:20   #16
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tako je Darko druze,svaka ti je na mestu, o tome ja govorim...pozz

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 14:34   #17
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

E Milane zato se i zove aranzer jer treba sklopiti aranzman i sve lepo upakovati i covek koji to radi se takodje zove aranzer i mora znati te osnovne stvari koje se ticu miksa i svega sto ide uz to!E sad ko nece to da uci ili ti da bilo sta drugo porucava po tom pitanju to je jednostavno-Uzmes harmoniku koja ti je tako dosla iz fabrike stavis na ramena i gruvas a aranzmane,mix i sve ostalo da radi onaj koji je to proucavao danima,mesecima i godinama a ne da pljujete po ovome ili po onome Sto se mene tice svaki covek koji svira aranzer mora da zna odlupa riitam,odsvira bas deonicu i upotpuni ceo aranzman sa pratnjama da to zvuci onako kako treba da zvuci jer svira aranzer!!!E sad ti shvati kako hoces a ja sam u pravu
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (01.06.2014 u 14:35 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 15:25   #18
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U pravu si, da sam uzo harmoniku i svo vreme provedeno pored korga, iskoristio da vezbam tehniku i radim na sebi kao muzicaru,a ne da izigravam producenta u pokusaju, do sad bih bio verovatno drugi Pavke i imao mnogo vise koristi, mesto sto to isto silno vreme tracim pored korga...kako se samo ranije nisam toga setio..

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 16:10   #19
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marko, nisi u pravu. Po tvojim Korg zahtijeva od svakog korisnika da se posveti proučavanju programiranja, mixanja, frekvencija, dok npr. Yamaha to ne zahtijeva? Onda mislim da je sve jasno, da je situacija čista jer Pa3x košta koliko i Tyros 4.

Rezime: tada je bolje kupiti Tyros 4, u kraće vrijeme ga srediti bez filozofiranja, seminara, tečaja glazbene teorije i tehnike pa svoje vrijeme utrošiti rađe na igru s djecom i slično...

No offence.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2014, 16:13   #20
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja to pričam 100 godina... Kad bi svako radio svoj posao gde bi nam kraj bio... Ovako se i Kurta i Murta uhvatili za aranzer, posle im Korg kriv...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije