Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.05.2013, 12:23   #1191
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta mu znaci onaj Multismp?Kada kopiram set kao svoj na usb i hocu da ga poslije dopunjavam i sredjujem kako meni odgovara poslije kad idem na load nema unutra multismpl a kad gledam na kompu ima..Da li uopste to treba da se louduje i da li uopste podrzava ova klavijatura multismpl?Vidio sam i u jos nekim od setova pokaze taj multismpl.folder ali u njemu npr.nema nista.Da li je dovoljno kad ubacim samo PCM?I da li poslije ucitanog seta koji vec ima unutra semplove pcm.mogu naknadno uz te ubaciti i druge i da li ce da radi i pravi Probleme neke?

Promijenjeno od zeljko (19.05.2013 u 12:24 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 09:39   #1192
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne prepoznaje fasciklu . Nije autorizovana klavijatura za takav vid operativnosti ( sempler editor). Ubacivanjem same PCM fascikle se ne dobija ništa. Sound je vezan za PCM i kroz SOUND prepoznaje koji je sempl i tako ga čita. Možda postoje programi kako bi se semplovi u PCM direktno kombinovali sa SUND-om ali o tome nemam pojma, nisam imao prilike tako da čačkam. Recimo da kada se učitava set, nema potrebe učitavati PCM posebno, jednostavno se učita SOUND i on sam load-uje sempove iz PCM. Sound - performans - style i to je to.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (20.05.2013 u 09:41 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 12:42   #1193
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

aaaaaaaaaaaa hvala a meni rekose da ucitavam sve jedno po jedno Osim Globala.Znaci ne trebam Pcm ucitavat dovoljno je samo Sound?Hvala druze na lijepom odgovoru.Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 14:56   #1194
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kvar touch screen na Pa 600

14.12.2012 kupio sam u njemackoj korg pa 600 nakon toga u martu je vec poceo da se kvari displej se nije palio uporedo sa sistemom na jednoj svirci je onda crkao skroz milsim da je svjetlo na displeju crklo ondeo sam u prodavnicu klavijaturu i oni su je poslali na popravak direktno u Korg Marburg inace centrala za njemacko trziste nako 3 nedelje dobio sam klavijaturu nazad pise da su ugradili novi displej e sad mi se dasava kad a kavijetura duze radi a ukljucene su slusalice pocne iz zvucnika da zavija kao stari radio kad trazis stanicu iako je smanjena klavijatura e sad neznam dali je to do semplova ili ima problem sa naponom inace tiho se to sustanje cuje ako tako nastavi opet nazad na popravku ne zelim da plasim kolege mozda sam uhvatio nesretnu klavijaturu ali ne svidja mi se to sto se sklapa u kini mislim da je pa 600 totalno rucni rad od jeftine radne snage sto se vec odrazava na kvalitet instrumenta

evo i jedno pitanje ako sa pa 800 ucitava samo prve 2 banke perf ...kako ucitati ostale 2 ...dali ucitava kompletne sound banke 1 i 2 i user dk ....


pozdrav
MT775 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 14:59   #1195
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze ja sam dobio 3 godine garanciju i ako se desi za te 3 godine da mi se 2 puta desi neki kvar zahtjevacu svoje pare nazad i nikom nistaIli cu dotle ustediti jos koju paricu i Kazem im hocu korga pa 3x i morace da mi priznaju onoliko koliko sam platio pa 600
Dodato:
Tako da mi uracunaju moje pare Koje sam dao za korg i jos dodoam koliko treba za bolju klavijaturu..Kazna za firmu korga

Promijenjeno od zeljko (20.05.2013 u 15:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 15:27   #1196
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MT775 Pokaži Post
14.12.2012 kupio sam u njemackoj korg pa 600 nakon toga u martu je vec poceo da se kvari displej se nije palio uporedo sa sistemom na jednoj svirci je onda crkao skroz milsim da je svjetlo na displeju crklo ondeo sam u prodavnicu klavijaturu i oni su je poslali na popravak direktno u Korg Marburg inace centrala za njemacko trziste nako 3 nedelje dobio sam klavijaturu nazad pise da su ugradili novi displej e sad mi se dasava kad a kavijetura duze radi a ukljucene su slusalice pocne iz zvucnika da zavija kao stari radio kad trazis stanicu iako je smanjena klavijatura e sad neznam dali je to do semplova ili ima problem sa naponom inace tiho se to sustanje cuje ako tako nastavi opet nazad na popravku ne zelim da plasim kolege mozda sam uhvatio nesretnu klavijaturu ali ne svidja mi se to sto se sklapa u kini mislim da je pa 600 totalno rucni rad od jeftine radne snage sto se vec odrazava na kvalitet instrumenta

evo i jedno pitanje ako sa pa 800 ucitava samo prve 2 banke perf ...kako ucitati ostale 2 ...dali ucitava kompletne sound banke 1 i 2 i user dk ....


pozdrav


1. Reklamiraj i to. Pre toga uradi factory restore ( utility ) a najpre sacuvaj svoj set i proveri na fabrickim postavkama da li se isti problem javlja. Ukoliko se javlja, glupo je da im oprostiš... Jos jedan kolega je imao isti problem na pa500 ali kada ugasi njegove zvučnike. ...

2. Ostale banke ritmova učitavaj jedan ritam po jedan ritam. Može prepoznati sve ali sam raspored banaka nije isti, par stranica unazad napisao sam da je najkompatibilniji set učitan sa Pa1x ( pro) klavijature. Učita četiri stranice ritmova u jednoj banci i 80% seta se ne mora prepravljati, menjati drums, bass i ostalo... Radi sasvim solidno bez puno muke.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2013, 15:59   #1197
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa 600 Zvucnici

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
1. Reklamiraj i to. Pre toga uradi factory restore ( utility ) a najpre sacuvaj svoj set i proveri na fabrickim postavkama da li se isti problem javlja. Ukoliko se javlja, glupo je da im oprostiš... Jos jedan kolega je imao isti problem na pa500 ali kada ugasi njegove zvučnike. ...

2. Ostale banke ritmova učitavaj jedan ritam po jedan ritam. Može prepoznati sve ali sam raspored banaka nije isti, par stranica unazad napisao sam da je najkompatibilniji set učitan sa Pa1x ( pro) klavijature. Učita četiri stranice ritmova u jednoj banci i 80% seta se ne mora prepravljati, menjati drums, bass i ostalo... Radi sasvim solidno bez puno muke.
hvala na odgovoru provericu u kojim se situacijama pojavljuje to zavijenje iz zvucnika dali kada su iskljuceni ili zavisno ode sempla koji sviram posto je to stvarno sporadicno ne uvek nego povremeno se pojavljuje strasno me interesuje sta je razlog tome ucitat su fabricki set i izbrisati sve sempolove i onda pustiti da pa 600 radi neko vreme da vidim dali ce se to zavijanje pojaviti...pozdrav kolegama
MT775 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MT775 za ovaj koristan post:
edin.u (22.05.2013)
Star 22.05.2013, 14:20   #1198
edin.u
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.02.2008
Postovi: 5
Downloads: 68
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
edin.u befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoć oko setova pa 600

Pozdrav svima na forumu!Kupio sam prije par dana pa600 i potreban mi je set za svirku pa bih molio za savjet u vezi ovih setova koji se nude po internetu... .
edin.u je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2013, 16:49   #1199
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Toplo bih ti preporučio setove koje sam uploadovao...:
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz2U273JtYM
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...#axzz2U273JtYM

Pozz
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
edin.u (22.05.2013)
Star 22.05.2013, 17:29   #1200
Svirac bt
Odomaćeni član
 
Svirac bt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Bitola
Godina: 34
Postovi: 612
Downloads: 1834
Uploads: 12
Rekao HVALA: 136
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x
Interesi: Muzkia i samo muzika :P
Svirac bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Svirac bt pošalji poruku preko MSN messengera Svirac bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a jel moze da se nadogradi ram ili je limitiran na 96mb ?
__________________
Bidi zivej go denot kako da e posleden i nemisli za utre
Svirac bt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije