Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2013, 11:41   #721
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od atanas zafirov Pokaži Post
aaaaa to sigurno da je blizu , i da ce mozda biti tako izdrzliva kao pa800 , hohihihih , made in China town ,
Na osnovu cega tvrdis da je pa800 izdrzljiva? Upravo je ta serija problematicna da ne ulazim u krivu temu. Da preformulisem. Nadamo se da NECE biti problematicna kao Pa800 koja je imala pehova sa ram memorijom. Inace kina pravi od igle do lokomotive, u zavisnosti koliko novca toliko kvalitetno i prave. Necu ti nabrajati stvari koje kinezi prave jedini u svetu...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
Ima li bilo kakvog drugog nacina sem da stisnes 3 puta synhro da bi vratio na staro?? To je toliko frustrirajuce!
Ima.... kupicemo pedalu koju inace u americi daju kao poklon uz klavijaturu , zajedno sa slusalicama. Trenutno ide reklama u jednoj nasoj muzickoj kuci da uz klavijaturu idu iste takve slusalice. Ne bi me cudilo da sutra odem u Sky i vidim da iste slusalice kostaju 20 ili 30 evra a ja dobio klavijaturu bez njih....

http://www.kraftmusic.com/korg-pa600...bonus-pak.html

Dok sa slusalicama ima u musiccentar....

Da covek iskoči iz kože načisto...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (26.01.2013 u 11:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 13:40   #722
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Rolandx: Nisam dobro razumeo, kako ne mozes iz drugog seta prebaciti boju? Samo otvoris drugi set (bez ucitavanja) i prekopiras sta hoces u tvoj set.... Naravno, ako kopiras performans, moraces prekopirati i elemente iz kojih je performansa napravljena... Jesi na to mislio ili?
@Atanas zafirov: A sta mislis gde se pravi pa800? u kaliforniji?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (26.01.2013 u 13:42 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 13:59   #723
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada sam ucitao set ( bez globala) odradio sam ritmove... poslagao ih namestio i to je ok. Kada sam hteo naknadno da ubacim boje dobijao sam poruku da neke fajlove nije nasao , takve boje su bile nedovrsene... 10 tonova ima pa 10 nema i tako, neke ubaci bez problema a neke nece da si pita. Moj najveci problem je sto nisam vodio racuna koliko memorije mi je ostajalo prilikom ubacivanja semplova za bubanj... te kada su dosle na red boje bilo je . Trenutno nemogu da pobrisem neke stvari koje ne koristim... semplove noja keje mi ne trebaju jer ih vidim ja u sound ali ne vidim u PCM ( valjda je takav naziv fascikle) koji je sempl u pitanju jer su svi pod brojevima od 1 do 99.... Kada izbrisem boju u sound, ne dobijam vise mesta, predpostavljam da mora i u PCM, ali koji fajl. Ostaje mi da:

popišem ritmove koje želim , koje resorse koriste i samo njih ucitam ALI na jedan USER i to ostavim tako (preslagivanjem resorsa na USER1) da USER2 ostane prazan.

Drugi USER 2 u drugom setu popunim gde mi se svidjaju boje lepo poslazem i sound sklopim u user2.

Ucitam prvi set ritmove SA USER1 pa onda manuelno ucitam preformans i sound sa drugog seta gde sam poslagao boje na USER2 i reseno.

Gresku sam napravio u startu sto prvo nisam prvo pogledao koji je set sa boljim bojama jer tu po meni ima vise posla... Vise boja nego univerzalnih ritmova. Namenski otom potom...

Kada ucitam set komplet ( bez globala) izbaci da nije nesto mogao da pronadje ali boje rade, kada ucitam posebno preformans i boju, nema zvuka ( isto izbaci poruku da nešto nije nasao) Tako da ce gore sto sam naveo biti resenje. Ovde u download sekciji decko je uploadovao boje za Pa1x lepo slozene, nazalost nemam pristup downloadu. Imam i ja lepih boja ali slagati po bankama i sklapati preformans i sound prava je katastrofa. Ako boja nije na adresi sa koje bi preformans trebao da pronadje boju...na kojoj je predvidjena, hoce da se izgubi efekat, sto me najvise nervira kod MOSS boja, ko ce jos i efekte pisati, pa effect send pa ima tu jos zackoljica...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 14:25   #724
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To bar nije problem,doniraj 5-10 eura sajtu i resi taj problem.Mislin da je vreme koje gubis na nekim stvarima vredno toga.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 14:36   #725
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
To bar nije problem,doniraj 5-10 eura sajtu i resi taj problem.Mislin da je vreme koje gubis na nekim stvarima vredno toga.

Vidi ovako,... Ja trenutno para nemam, .... a za ostalo ćemo da se dogovorimo... Šalu na stanu. Ima kolega upravo sa ovog foruma, koji su mi drage volje izašle u susret pa i ja njima sa BaST SET-om a i kolege koje su bile nesebične i pomogle bez nadoknade onako što se kaže ljudski i čovečanski.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (26.01.2013 u 14:38 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 15:51   #726
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
Ovde u download sekciji decko je uploadovao boje za Pa1x lepo slozene, nazalost nemam pristup downloadu. Imam i ja lepih boja ali slagati po bankama i sklapati preformans i sound prava je katastrofa. Ako boja nije na adresi sa koje bi preformans trebao da pronadje boju...na kojoj je predvidjena, hoce da se izgubi efekat, sto me najvise nervira kod MOSS boja, ko ce jos i efekte pisati, pa effect send pa ima tu jos zackoljica...
Onda cete se nacekati da bi i ovaj set dobili besplatno,a ti momci koji su vam nesebicno izasli u susret kao sto vi kazete da je to ljudski,verovatno ni oni nisu ulozili ni malo truda oko tog seta pa zato to rade tako i poklanjaju setove.

Bez obzira koliko je neki set dobar ili ne svako ko zeli da sredi klavijaturu kako on zeli mora da zagreje stolicu a ne da samo kuka kako mu nista ne valja.

Ja imam utisak da je vase ovoliko pisanje na forumu ipak samo rezultat skupljanja postova radi besplatnog downloada a ne radi neke konstruktivne diskusije.

Znam da ce vas ovaj moj post pogoditi i zamolio bih vas ako imate nesto da mi napisete da to radite javno a ne preko privatnih poruka.

Pratim ovu temu od samog pocetka i mislim da vasi postovi nisu doprineli ostalim clanovima da nesto novo saznaju o PA 600.
nesaband je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, nesaband, za koristan post:
Nautica (26.01.2013), Vex (26.01.2013)
Star 26.01.2013, 16:01   #727
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice brisanja.Kada izbrises boje koje ti ne trebaju u USER banci,idi na sound mode.Pritisni MENU i cini mi se zadnja opcija dole je PCM user.Otvori taj menu i tu ti pise koliko jos memorije imas.Ispod imas dvije opcije da sve izbrises ili samo pcm koji nisu user sound.Mislim da je to prva opcija.Ustvari vidi,sve pise.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 16:42   #728
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Onda cete se nacekati da bi i ovaj set dobili besplatno,a ti momci koji su vam nesebicno izasli u susret kao sto vi kazete da je to ljudski,verovatno ni oni nisu ulozili ni malo truda oko tog seta pa zato to rade tako i poklanjaju setove.

Bez obzira koliko je neki set dobar ili ne svako ko zeli da sredi klavijaturu kako on zeli mora da zagreje stolicu a ne da samo kuka kako mu nista ne valja.

Ja imam utisak da je vase ovoliko pisanje na forumu ipak samo rezultat skupljanja postova radi besplatnog downloada a ne radi neke konstruktivne diskusije.

Znam da ce vas ovaj moj post pogoditi i zamolio bih vas ako imate nesto da mi napisete da to radite javno a ne preko privatnih poruka.

Pratim ovu temu od samog pocetka i mislim da vasi postovi nisu doprineli ostalim clanovima da nesto novo saznaju o PA 600.

Nisam se nasao uvredjen daleko od toga. Hajde sada procitaj moje postove sa svim pitanjima i odgovorima i sam ces dobiti odgovor na pitanje da li su korisni i da li imaju smisla. Zao mi je zbog sketanja sa teme ali sam bio duzan da razjasnim situaciju. Koliko tvojih postova ima sa jednom jedinom recenicom ili smajlicem? Koliko tudjih postova, pa nigde nisam procitao ovako toplu sugestiju kojoj nije ni mesto ni vreme. Ukoliko ne zelis PVT, blokiraj me. Download sam spomenuo u kontekstu seta sa bojama. Moji odgovori u skladu su sa Pa600 i svi su , kao i pitanja na mestu. Za download mogu odmah uploadowati 20 tak vrhunskih setova. To mi nije cilj. I da jeste , sve ukoliko moja pitanja i odgovori imaju veze sa tematikom, ispravni su. Ukoliko nisu, kontaktirace me admisnistrator. Uostalom forum i sluzi da se ramenjuju iskustva i misljenja a ne samo da se broje postovi... Ukoliko je tako svakom novom clanu je cilj download. Mislim da nije tako. Ja sam licno preporukom clanova sa ovog foruma i KUPIO korg pa600 i hvala svima na tome. Nisam mislio nista lose vec eto samo da razjasnimo da ne dodje nesporazuma. Zelim sve najbolje u svakom smislu.... Pozz
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Sto se tice brisanja.Kada izbrises boje koje ti ne trebaju u USER banci,idi na sound mode.Pritisni MENU i cini mi se zadnja opcija dole je PCM user.Otvori taj menu i tu ti pise koliko jos memorije imas.Ispod imas dvije opcije da sve izbrises ili samo pcm koji nisu user sound.Mislim da je to prva opcija.Ustvari vidi,sve pise.

Video sam to druze, skontao sam kasnije. Izbrisem SOUND koji mi nije potreban ( uglavnom vezani za ritam) , onda na Sound - Meni , poslednja opcija, pa prva stavka, semplovi koji se ne koriste, ... ali ko ce vijati koje semplove koriste svi ritmovi koje moram da brisem.... Posao na kvadrat s obzirom da je sve to od 5 ili 6 setova sklopljeno, zato mi je napunio toliko memorije. Lakse je jovo nanovo. Naucio sam skolu sada ispocetka. Upravu si 100% za to... al sta je tu je. Krenucu ispocetka...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (26.01.2013 u 16:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:36   #729
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li postoji nacin da se vidi koja je boja sempl akoja nije?
Tako isto za drum sekciju.
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 17:48   #730
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja mogu da primetim da su sadasnji i buduci vlasnici pa600 pre ovog modela ili svirali druge firme ili aranzere koje ne podrzavaju semplove i zato toliko "elementarnih" pitanja... Pocev od pa80 pa na dalje, principi su isti, samo drugacije grafički prikazani.

Do sada je bilo kada se udje na Oscilator vidi se da li je boja iz ROM a ili RAM-a.

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije