Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.04.2015, 16:23   #1
zaba iz bare
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2015
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zaba iz bare ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard bezicni mikrofoni-pomoc hitno!

Molim vas da mi pomognete. Za 7 godina pevanja promenila sam samo dva tri mikrofona. Uvek se trudim da uzmem neki bolji od prethodnog. Posto se bas ne razumem dobro, imam dalemu koja je razlika u ovim sto cu navesti i koji je najbolji..tj sta znace te oznake?! Hvala!

Shure PGX24e- PG 58
Shure PGX24e- BETA 58
Shure PGX24e-BETA 58 A
Shure BLX24e-BETA 58 A
zaba iz bare je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2015, 18:53   #2
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Možda ne bih ni trebao da odgovaram jer nisam skroz upućen neke od ovih modela, ali ti najbolje znaš koji ti mikrofon najviše odgovara. Moje neko mišljenje je ULX pa SLX, i naravno legendarni PGX serijal... E sad, zavisi koliko novca imaš. Iskreno, za BLX seriju nisam čuo jer nisam odavno kupio mikrofonče, sluša me beta opasno.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 07:25   #3
zaba iz bare
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2015
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zaba iz bare ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slx imam i hocu da ga menjam
zaba iz bare je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 10:38   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK, kakve veze to ima sa ovom temom ???? Shure PGX24e- BETA 58, pevušio sam na njoj, kolege imaju taj mikrofon i prilično je kristalan zvuk,čist i lepo kupi glas. Dvoumiš se isključivo oko Shure-ova, tako da nisi ostavio mesta za više opcija.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (24.04.2015 u 10:41 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 11:05   #5
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega,izgleda da je koleginica u pitanju
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
rolandx (24.04.2015)
Star 24.04.2015, 11:18   #6
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahahahaha kao prvo dugujem dva izvinjenja... Prvo duduk nisam pročitao da komentar za SLX je komentar vlasnika teme, iziritiran raznim padobranskim postovima nisam skontao da je autor ( u ovom slučaju autorka) obajasnila na čemu je radila do sada. Drugo izvinjenje upravo autorki teme jer sam sve vreme mislio da se radi o kolegi pa sam se tako i vodio u obraćanju. Jednostavno nisam navikao na lepši - nežniji pol na ovom forumu. Veliko izvinjenje sa malim off topic-om ... Što se tiče oznaka, pre prefiksa ,,-" oznaka baze a desno oznaka mikrofona. Nisam toliko upućen u tematiku proizvođača i nadam se da će te neko i stručnije posavetovati...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (24.04.2015 u 11:23 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 13:03   #7
zaba iz bare
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2015
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zaba iz bare ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

:-D ma nije problem, sto se izvinjavas..
Ma da, znam da je ovo desno "ono" sto se nalazi u rucki.. pretpostavljam da je beta 58 najbolja opcija.. ili 58A
zaba iz bare je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 13:53   #8
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Beta 58 je mikrofonska glava a PGX, SLX, ULX i sl. su oznake baze, tj. sistema prenosa signala!
Ako vec pevas na SLX onda ti je PGX u bilo kojoj varijanti losija solucija jer je to klasa ispod SLX. Sledeci na Shure lestvici je ULX koji je za klasu bolji od SLX-a a iznad je, i ovaj bih ti najtoplije preporucio, sistem U4D (dual - dupla baza) ili U4S (single - jedna baza). Ovo je visoka klasa bezicnog sistema koji si do pre par godina mogla da vidis na svim znacajnijim koncertima kako kod nas tako i u svetu! Za malo vece pare od ULX-a se moze kupiti dupla baza sa dve mikrofonske rucke ili instrumentalnim transmiterom, sistem je hardverski uradjen extra, sve je metalno, nema jeftine plastike, rucka je takodje metalna a ono sto je njegova najveca prednost je sam zvuk koji iz njega izlazi, koji je daleko iznad svih sistema ispod njega (PG, PGX, SLX, ULX). Inace, ovaj sistem je nov kostao preko 2.500e!

Promijenjeno od Akordeonista (24.04.2015 u 13:54 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 14:49   #9
zaba iz bare
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2015
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zaba iz bare ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ovaj SLX sto imam je tesko sranje. Mozda je kopija jer nije kupljen u prodavnici. Bruji, zuji, mikrofonise.. moze da radi samo suv bez efekata. Snage nema uopste..pojacam ga na kanalu skoro skroz, na rucki stavim na 0dB, na bazi volume pojacan do kraja..samo gain moram da smanjim jer bi ljudi ogluveli. To je strasno. Znaci lik od kojeg sam kupila tvrdi da je kapislu beta stavio u njega( ja ne umem da prepoznam razliku) i sve u svemu tesko sranje.. a platila mu 450e...kontam sad u mitrosu ima nekih akcija ...mozda se oparim ako vredi..
zaba iz bare je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 15:31   #10
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam imao SLX u rukama ali pogledaj da li ima na rucki da se podesi Gain. Ako ima onda prvo podesi tu da ne klipuje na bazi (bez pojacavanja na razglas). Kada to uradis onda podesis Gain na mikseti, takodje bez pojacavanja Volume klizaca. Dok ovo radis na bazi obavezno pojacaj do kraja! Na ovaj nacin podesavas optimalni ulazni nivo signala (on treba da je sto veci a da ne klipuje) i njega vise ne diraj! Kada ovo uradis onda pojacaj Volume klizac po potrebi i trebalo bi, ukoliko je sve ispravno, da bude dovoljno snage.
Najvecu gresku ljudi prave kada pojacavaju ili smanjuju Gain u toku svirke! Njega treba podesiti jednom i ne dirati ga vise, ako postoji potreba za pojacavanjem onda to treba uraditi Volume klizacem na kanalu.

Nisam razumeo ovo oko efekata, kako ne moze da radi sa efektima?! Efekti nemaju veze sa jacinom mikrofona. Verovatno nisi podesila Gain-ove kako treba, tj. oni su ostali utisani pa odatle i svi ostali problemi.

Sto se tice kupovine novih mikrofona, mislim da se neces posebno usreciti kupujuci jeftinije mikrofone, bez obzira sto su novi. Recimo, ULX je nov kostao preko 1200e, U4D je bio preko 2500e. Mikrofon koji kupis nov za 350-500e verovatno nije ni za prici ovima koje sam pomenuo. Naravno, to ne mora da znaci da je uvek i u svakoj situaciji tako ali na tezgama koje se rade kod nas, gde se svira preglasno i gde najcesce elementarni uslovi za dobar ton nisu ispostovani, jeftiniji mikrofoni pokazuju svoje mane pre nego da su korisceni u normalnijim uslovima.
A i sa druge strane, zasto pevaci ne bi mogli da uloze ozbiljne pare u svoj jedini alat za rad dok svi ostali ulazu silne pare u svoje instrumente i ozvuku za njih? Jedan klavijaturista ulozi u proseku oko 2500-3000e u instrumente na kojima svira (ima ih koji uloze i mnogo vise), harmonikasi uloze 4000-5000e samo u harmoniku, gitaristi su tu negde oko 1500-2000e (u zavisnosti sta koriste od opreme), basisti isto, bubnjari ako zele da zvuce kako treba moraju da uloze najvise jer im je potrebno dosta para samo za kvalitetne mikrofone! Ovo su naravno, vrlo proizvoljne procene i naravno da ima i onih koji ne uloze ni peti deo navedenog ali ima i onih koji ulazu i pet puta vise od navedenih cifri!

Izvinjavam se sto sam otegao post!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije