Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.02.2020, 16:57   #11
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa sad ne znam postoji i Midas M32, Behringer 32,Presonus i mnogi drugi u istom cjenovnom rangu manje vise par stotina eura,na kratko sam se zadrzao na Midas i Behringer isto jako dobre konzole,ali eto moj neki licni izbor je Yamaha. Ipak Yamaha kao brend je postavila mnoge standarde u audio produkciji. Da ne pominjem SPX procesor koji je bas i na svjetskom nivou bio i ostao ako ne najbolji jedan od najboljih. Sve je stvar licnog izbora ali ako nikada nisi koristio Yamaha konzolu mislim da na prvo koriscenje bices odusevljen. Sve je jako pojednostavlljeno i pristupacno pregledno i svejezijem korisniku bice ono TO JE TO!!!! Naravno tu je i sama Firmware podrska koja je kod Yamahe uvjek onako kako treba dok kod drugih proizvodjaca a u to sam se uvjerio trebaju mjeseci da isprave greske,kod Yamahe je to beton od prvog puta. A priznacemo svi da je to jako bitno. Ovdje je neko pomenuo da ima i boljih miksera od Yamahe naravno da ima ali cijene govore sve. Izmedju svih proizvodjaca je mrtva trka a u sustini samo nijanse odlucuju. Ali opet napominjem Yamaha je postavila mnoge standarde i drzi se toga da li je to dobro ili ne to odlucuje korisnik.
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 13:58   #12
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li imas info ko od poznatih koristi ove yamahe? Kao svoj setap.
Ne znam...poznatiji bendovi...prvaci.. Dzenan....i slicni.
palas je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:03   #13
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koliko znam Dzenan koristi Yamaha QL to je donekle isto osim sto QL ima 8 insert fx i sto sta necega jos. Cini mi se koristi i Ivana Selakov...
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:09   #14
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao si midas i presao na tf1. Dakle smatras da je tf1 bolja kupovina od m32 live?
palas je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:16   #15
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne smatram,to je moj licni izbor a mozda i stvar navike jer prije tf-a od yamahe sam imao 02r96 i dugo je koristio i bio prezadovoljan,osim tezinom konzole. I TF i M32 su istom cjenovnom rangu. Mozda prije kupovine bi trebao iznajmit negdje pa malo isprobati sta ti se kod koje svidja. Znas kako u Midas sam se razocarao kada su IOS-u zakasnili da nadograde aplikaciju mjesec dana a za tih mjesec dana aplikacija za kontrolu je bila neupotrebljiva. To se ozbiljoj firmi kao sto je Yamaha ne moze desiti. Bez obzira koliko kosta taj uredjaj.
Dodato:
Kazi mi u koju namjenu bi koristio te konzole?

Promijenjeno od miki2008 (25.02.2020 u 14:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:23   #16
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Realno. Tesko cu stvoriti priliku da uporedim ova dva mixera. A i tada moje nepoznavanje njihovih mogucnosti moze pogresno da presudi. Tek neko vreme provedeno s mixom jednim pa drugim moze dati realno poredjenje u trenutku A/B test. Ovako, vise mi znaci tvoje iskustvo...i donekle info ko se od poznatih u kojoj konzoli pronasao. Kao sto si ponemuo Dzenana u toj yamahi...( Ipak se on i dosta bavi tehnikom)
palas je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:24   #17
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogu ti reci utiske najproblematicniji clanova benda a to su pjevaci,svqko je za Yamahu rekao wooow sa cudjenjem kako sve izlazi,a za ostale konzole onako sa misljenje rezervom.
Dodato:
Ako si skoriji korisnik digitale uopsteno,preporucujem ti TF jer mislim da nema nista suvisno sto ce te zbuniti a samim tim nekim jednostavnim koracima ces dobiti ono sto zelis.

Promijenjeno od miki2008 (25.02.2020 u 14:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:28   #18
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam video pitanje.
Za live me zanima.

Kad sa aranzerom, gitara, sax, perkusije, vokali, retko bubanj. To su mahom kombinacije koje su zastupljene. 3-4 clana uglavnom.
Svirka nije napadna u smislu...Saban, Kosmajac...🤪
Više probrano, klubski.
Od jazz standarda pa do nekih gradskih narodnjaka....
palas je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 14:29   #19
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 190
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Volio bi ako bi se jos neko od clanova foruma ukljucio u ovu temu. Da da neko svoje misljenje iz vlastitog iskustva.
Dodato:
Yamahe u glavnom ne kupuju jer su jako skupe,kao i dodatna oprema za njih. Pa u glavnom se zadovolje necem pa kazu ovo je odlicno. Generalno mri kupovini najgore je sto se kupuje nesto a nisu se isprobale mogucnoti i jednog i drugog i treceg. Da najgora zamjerka na Midas m32 mi je mali display dok je na tf u touch i ogroman u odnosu na m32

Promijenjeno od miki2008 (25.02.2020 u 14:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 18:09   #20
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo da se uključim. Mi u bendu imamo tf3. Nemam nikakvih zamjerki. Sve bagove koji su bili su ispravili i stalno rade na tome ako se otkrije nešto novo, ali niti jedan od tih bagova nije radio problema u svirki. Zvuk odličan, mekan, čist, bez šuma, bruma... onako samo kako to yamaha zna od prošlih serija. Jednostavno rukovanje, svi faderi odmah dostupni što je veoma bitno za live svirku. Eq od određenog kanala isto je dostupan odmah na pritisak "sel" dugmeta i odabir eq-a na ekranu. Uopšte ne treba ipad ili PC za live korištenje.
Jedina mana su faderi koji povremeno i trenutno ne reagiraju na promjenu postavke, ali to se rešava povremenom kalibracijom koju možete i vi napraviti.

Moje tople preporuke.
Tomy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije