Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2009, 19:54   #21
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni preksinoć lik poručuje par pjesama i onako stidljivo mi kaže da umjesto bakšiša(kojeg naravno nema) me može naučiti skijanju jer je on instruktor!?

Kulturno sam mu se zahvalio i otpjevao tih par pjesama, te sam mu objasnio da u meni već "čuči" Alberto Tomba samo da me koljeno ne "handri"...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 15:34   #22
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E ljudi moji, ja nemam šta da kukam na ovu 2009. Da te tema "Kuknjava 2008" tu bi bilo materijala sa moje strane koliko hoćeš ... Međutim, lepo smo pogodili Novu godinu, sad sviramo ukupno 4 dana u nedelji (četvrtak - nedelja), od prošlog vikenda imamo sjajnu pevačicu koja super izgleda i još bolje peva....
Nadam se samo da će tako i da ostane...
Keksaši su se, bar ovde po Subotici nekako malo i razbežali, što mi posebno drago...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2009, 21:06   #23
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kriza sa tacke gledista obicnog coveka.

Ovako razmislja jedan prost covek:

Ja sam totalno zbunjen i izgubljen. Jednostavno, ne mogu da razumem sve te silne priče o implikacijama globalne krize na naš svakodnevni život, pogotovu na nivou lokalne ekonomije. Šta više, ja sam iznerviran i totalno šokiran kojekakvim pokušajima naše vlade da se, kao, stimuliše lokalna ekonomija, i da se daju podsticaji, da se, kao, "ubrizga" zdrav novac umesto "fiktivnog" itd...itd... Sve je to, izvinite na izrazu, obično sranje!
Da vam objasnim:
Živim u malom turističkom mestu u Srbiji. Svi smo u dugovima do guše! Turistička sezona ravna nuli - nikoga nema, niko ne dolazi, niko se i ne najavljuje da će doći.
Za Uskrs, iznenada, kod Živadina u panisionu, dodje neki Amerikanac. Traži apartman. Ima slobodnih! Amerikanac ostavi 100$ na recepciji, uze ključ i ode da obidje apartman. Živadin zgrabi lovu i otrča do kasapina da mu vrati dug za nabavljeno meso.
Kasapin uze pare i ode da plati dug svom dobavljaču. Ovaj, brže bolje otrča do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao još od Božića. Seljak uze pare i otrča do lokalne "dame" koja mu je duže vreme "davala" na kredit i zapretila da će da počne da uračunava i kamatu.
"Dama" dotrča u Živadinov pansion da plati dugovanja za iznajmljenu sobu još od prošle godine. Živadin uze pare, a baš u tom trenutku Amerikanac sidje i reče da mu ne odgovara apartman. Živadin mu vrati njegovih 100$, i Amerikanac ode dalje.
Svi u našem mestu su zaključili da, iako nije bilo neke velike zarade od tog Amerikanca, bar su uspeli da vrate dugove i da nema razloga za brigu.


Sad se ja pitam - zašto naša vlada ne uradi isto? Zašto nas prepadaju tom globalnom krizom?
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2009, 21:27   #24
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa znas kako, ekonomska kriza je nastala zbog trzisnog gospodarstva kapitalizma koji je suprotan planskom gospodarstvu socijalizma. Sto znaci prije se za godinu dana odredi toliko cemo u toj godini proizvesti toga i toga, a sada samo stancaj i stancaj. E sad to je jedno vrijeme islo dobro, prodavalo se i prodavalo, dok jednostavno nije doslo do zasicenja na trzistu. To je meni objasnio jedan covjek, kaze ovako: Ti imas ormar koji trebas napuniti cipelama. Obucar pravi stalno cipele i ti kupujes od njega da bi napunio ormar, e sad obucar vidi ide mu to dobro i stalno proizvodi cipele i ti kad u jednom trenutku ne trebas cipele jer si napunio ormar sta ostane? Ostane trgovcu visak cipela i nema ih kome prodati, zato mora tim cipelama snizavati cijenu. Ali dobra je ta tvoja tvrdnja Caka. Para uvijek ima u jednakim kolicinama na svijetu, medjutim nije uvijek jednako raspodijeljena. Kao sto je slucaj s tim Amerikancem Znaci dok citav svijet potresa kriza neko se straaaasno obogatio, samo tih je ljudi jako malo i zato je kriza
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2009, 21:51   #25
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Delboy,

Ti si izgleda dobro upucen u ekonomiju i to globalnu.
Samo da ti napomenem,da na zalost,od kako si se rodio ti zivis u krizi,zajedno samnom.....Zato ne treba nista da te cudi,naucio si....i eto nisi i neces umrijeti od gladi,kao ni ja....samo sto ja ipak pamtim daleko bolja vremena,i zao mi je
sto danasnja omladina ima lose okruzenje za razvoj.
I ne silji to sa cipelama -taj sto ti je to ispricao,mora da je bio dobar iz politicke ekonomije(predmet na ekonomskom faksu-ako se jos tako zove)

Bice bolje,jer je znalo biti i gore....

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2009, 22:39   #26
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ite kako se osjeti jarane ja naprimjer sam ostao bez posla vec 5 godina ne radim kako treba tj.nemam stalni posao a zivim u njemackoj,
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2009, 03:20   #27
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa dobro ti si ostao bez posla 5 godina prije nego sto je ekonomska kriza dosla,ti nemas prava zalbe,hehe! A ti Delboj nadji drugog covjeka da ti objasni malo u vezi svjetske ekonomske krize,heh...naletio si prvi put na pogresnog sto se toga tice. Kad sljedeci put sretnes tog ''ekonomistu'' prenesi mu moj pozdrav i reci da ti ormari i cipele nikakve veze nemaju sa ekonomskom krizom,hehehe!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2009, 19:56   #28
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

boli tebe briga erko, ti imas Boru od 20 i nesto hiljada... nema tebi krize...
Enes-am21 je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2009, 19:59   #29
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eh, sejo, ja sam se rodio u Mostaru, ali odmah izbjegao u Njemacku, tako da i ne pamtim neku krizu , a dobro Erko znam ja da nemam pojma o ekonomiji, ipak sam u medicini , ali tako to nekako dodje objasnjeno za laike
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2009, 01:26   #30
ERKOOO
Vredan član društva
 
ERKOOO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.03.2004
Mjesto: BIH-Sarajevo
Postovi: 186
Downloads: 1063
Uploads: 13
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: Roland G1000/Korg TR
Interesi: Sviranje
ERKOOO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma skontacemo mi svi sta je ta kriza,svako ce imati neku svoju teoriju krize...samo treba malo vremena,heheheh!
ERKOOO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije