Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2013, 14:25   #21
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpostavljam da bi sve navedeno za 8 solo partova, terce, itd. islo putem SySex-a, tacno ili gresim? Koji bi konkretno uredjaj sluzio za to?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 14:40   #22
gogili87
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.04.2012
Mjesto: Zrenjanin
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg le
Interesi: muzika, automobili, racunari, telefoni... tehnika
gogili87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
gogili87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
@gogili87
Slazem se,a iskljucivo zbog toga sto GW8 ima samo 2 parta za RealTime dok kod Le mozes u levoj strani imati kombinaciju basa i stringsa a u desnoj recimo neku boju u terci.Kod GW8 moze samo "klot",levo bas a desno kontra ili solo boja.A ako postepeno planiras prelazak na aranzer tipa Roland onda menjaj.
Hvala, druze.. videcu jos.. mislim da nikad necu prodati Le-a, provalio sam ga kopmlet.. sve sto se tice stimovanja i podesavanja, a i hardverski lepio sam tastere, menjao mikrotastere, farbao stranice, otezavao i spustao dirke.. tako da ga znam u dusu mogu samo da dokupim kasnije nekog aranzera
gogili87 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 14:51   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Pretpostavljam da bi sve navedeno za 8 solo partova, terce, itd. islo putem SySex-a, tacno ili gresim? Koji bi konkretno uredjaj sluzio za to?
Jedan od takvih uredjaja je na primjer, MTG MIDI Patch Changer Keypad. Naravno da i svaki, pa i najmanji PC kao sto je recimo, neki Tablet na Windows sistemu, moze uz neophodni softver da uradi isto ili cak i daleko vise.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 15:08   #24
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Pod "malim dodatkom" se podrazumijevaju izvjesna midi "pomagala" cijom upotrebom se GW-8 pretvara u "godzilu" koja na primjer, moze da bira sounde direktno zadavanjem jednog broja, zatim koja ne ostaje na jednom soundu za desnu stranu i jednom za lijevu (u Split modusu) vec se ima 8 sounda za solo partove na raspolaganju, pa ih rasporedi kako ti treba po lijevoj i desnoj strani, zatim ni te famozne "terce nisu vise nikakav problem itd... itd...
Roland GW8 vec ima opciju za numericko biranje boja ili performansi,taster NUMERIC tako da bi ovaj dodatak za biranje boja bio nepotreban.Mada takav nacin biranja boja se ionako retko koristi,zbog toga sam ja potencirao favorite,jednim pritiskom na taster menjas ne samo boju nego i podesavanja vezana za nju,tipa ekvilajzer,wah ili neki drugi efekat...
Jos nesto kada putem tastera Numeric promenite boju,MFX koji je u toj performansi ostaje isti.Moze da se namesti da prilikom menjanja boja dolaze fabricki efekti ali su boje onda horor.Recimo harmonika guerrini ima fabricki odvaljene chorus efekte,pitaj boga zasto.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 15:18   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne radi se samo o pukom numerickom mijenjanju sound programa, to GW-8 i sam moze, vec o kompleksnom mijenjanju preseta koji mogu da sadrze i do 8 sound programa i to sa sve efektima koji su podeseni za njih, medjusobnim odnosom levela i panorame pojedinih sound programa, pa zatim transpoze i microtuning pojedinih sound programa u presetu itd... itd... Ovo je jedna sasvim druga dimenzija. Predpostavi jednostavno, da GW-8 ima Combination Modus poznat sa Korgovih workstationa ali nesto kompleksnije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 16:27   #26
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpostavljam da lap-top jos bolje vrsi posao od tableta ali moze li malo vise objasnjenja, koji softver, kako povezati, sta uraditi, itd.? Mozda sam dosadan ali ovo je veoma interesantna oblast koja otvara pregrst mogucnosti a koju gotovo da niko od klavijaturista ne poznaje ili je u pitanju veoma mali broj korisnika (od kojeg ja nijednog ne poznajem kako bi me uputio u materiju).
Da li imate neku literaturu (koja krece od pocetka pa do naprednijih funkcija) o koriscenju SySex-a, po mogucstvu na nasem jeziku ili ako bas nema na nasem onda na engleskom?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 16:47   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ogromno polje (na kojem uzgred i moja malenkost zaradjuje svojih nekoliko mrvica). U ovom slucaju je sasvim svejedno da li je Notebook, Netbook ili nekakav Tablet, vazno je da su na Windows platformi. Literature na nasem jeziku nema a bas neke specijalne, ni na stranim jezicima. Postoje Sys Ex i Midi protokoli odredjenih instrumenata i oni su jedina literatura. Sve ostalo je iskustvo i poznavanje materije. Svaki instrument ima svoj Sys Ex protokol koji se manje ili vise razlikuje od ostalih, pa i iz iste proizvodjacke kuce. Uz sve to je jedino jos potreban neki od Midi Processor programa u kojem ce svi ti silni podaci biti upisani i koji ce obavljati sustinski taj posao. Cak se moze ici i dotle, da se i dalje sve komande zadaju recimo sa Rolanda GW-8 (promjena tih slozenih preseta). Moguce je napraviti takav Setup za bilo koji od multitimbralnih midi instrumenata ali je to veliki i slozen posao koji se adekvatno i naplacuje. Savjetovao bih ti za pocetak, da se malo udubis u Sys Ex protokol bilo kojeg instrumenta kao i u midi tematiku uopste o kojoj mozes naci literature na sve strane.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 17:36   #28
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj utisak sa GW8 je da oduzima dosta vremena na sređivanju a preostaje onda malo za vježbanje. Nisam vidio nekoga da je postavio SET u kojem su prerađene boje za GW8, isključivo par ritmova na downloadu i to je to. Svi žele naplatiti svoj trud i to znatno usporava razvoj ove klavijature kao i širenje Roland zajednice. Dok vidimo da kod Korg-a razlog kupovine klavijature zna u dosta slučajeva da bude "Ima hrpa materijala besplatnog, učitaj i sviraj". Da ne dužim.

Pošto prodajem ja svoj GW8 kupujem Pa600, pa ću ovih dana doraditi još malo svoj SET, i postaviti ga komplet sa svim postavkama, soundom i ritmovima ovdje na download. Postavljo sam par demo snimaka kako otprilike zvuči.

Nadam se da će u buduće i ostale kolege svoje SET-ove razmjeniti besplatno. Trenutnim a i budućim vlasnicima GW8 bi to sigurno dobro došlo.

@Bobane: Možeš li postaviti parametre kako si ti sredio harmonike i clarinete?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 18:26   #29
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Laser
Malo cu okrenuti ovo sto si napisao pa ce biti ovako.
Svi(sa vrlo retkim izuzecima) zele besplatno da dobiju rezultate necijeg ogromnog rada i truda i ne samo to,vecina bi da prodajom tog besplatno dobivenog materijala ostvari i novcanu dobit.Ne bi ja pisao dalje o ovome,bilo je vise polemika na ovu temu...
Pisao sam ovde po forumu postavke za par boja,da li u mojoj demo sekciji ili u nekoj od tema za GW8 ne secam se.Znam samo da i prepisivanje tih parametara odnosi dosta vremena.
Nudio sam i pomoc "kolegama" koji su bili "zainteresovani" za pravljenje ritmova ali se sve na kraju svodilo-posalji mi koji ritam.Cak sam pojedincima prepravljao neke ritmove da bi im dao primere kako treba praviti,slao e-mailom ali opet je rezultat bio nula.Jer vecina smatra da su takvi likovi koji provode vreme praveci ritmove,budale koje treba iskoristiti.

Promijenjeno od Boban010 (03.04.2013 u 18:27 sati)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2013, 20:47   #30
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ako je van teme ali ću samo kratko da kazem da potpisujem Bobanov post, sto se tice provedenog vremena uz klavijature. Uglavnom svezi klavijaturisti koji su presli sa harmonike misle da sve treba da dobiju na tacni.... A sto se tice GW-8 sigurno je da cu ga kupiti jednog dana. Slusao sam je uzivo i iznenadjen sam da tako povoljna klavijatura ima ozbiljan ton. Posebno mi se svidja sto je manjih dimenzija.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanja, roland gw8, utisci

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije