Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.02.2010, 03:58   #1
roland
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Postovi: 17
Downloads: 301
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
roland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Generalna postavka za novi set...saveti i predlozi

Pozdrav za kolege i koleginice!

Evo ovako, imam Korg PA800 i pravio sam moj set od A do S, cak sam i ceo repertoar smestio u Songbook tako da na jedan "klik" imam sve spremno za pesmu.
Jeste mi mnogo vremena oduzela ta priprema ali su mi ritmovi uskladjeni i svi su podjednake jacine, vredelo je truda.

E sad, ja sam to radio po nekom sablonu...nivo bubnjeva do odredjene jacine, bas do odredjene jacine, snagu sam kontrolisao u sound forge-u sa VU metrom....itd itd...

Zanima me kako podesavate Vase setove, na koje kanale i na koji nacin koristite ekvilajzere, da li stavljate efekat na bubnjeve, koji efekat stavljate i koliko.....

Ja cu navesti nekoliko bitnih koraka na koje sam obracao paznju:

1. Bubanj sam stavljao na nivo od 105, naravno u nekim ritmovima je bubanj jaci a u nekim slabiji ali generalno jacinu sam stavljao na 105 pa onda +-10 da budu iste jacine. Dodavao sam malo reverb hall-a i u ekvilajzeru sam malo dodao basa i visokih.

2, Bas gitaru sam stavljao na jacinu 110 i malo sam dodavao basa na ekvilajzeru.

3. Sve favorites ritmove sam sredio tako da nisam pravio posebno performance za njih, vec ih odatle pozovem preko songbooka.

Hajde napisite neke vase cake koje ste koristili prilikom pravljenja set-a i koje preporucujete kao dobre,

Pozdrav za sve!
roland je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2010, 10:22   #2
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve ti to zavisi,druze od jacine boje,sempla.Neki su semplovi tisi pa moraju vise da se pojacavaju,zavisi i od frekvencije,neki ce bolje da izlazi neki slabije na razglas,pa od efekata koje stavljas.To stelujes prema uvetu i obavezno na razglasu.Nema tu pravila dal do 105 ili 120,nego stelujes da to lepo zvuci kako se tebi svidja.Moze da se stavi malo hala na bubanj u bitu ali ne mnogo.U ostalim ritmovima,domacim,nema potrebe stavljati hall,da ne kuva.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2010, 11:18   #3
milan_lekic
Ovaj baš voli da kuca
 
milan_lekic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2007
Godina: 34
Postovi: 425
Downloads: 2007
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Instrumenti: KORG Pa800&TRITON Classic
milan_lekic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
milan_lekic pošalji poruku preko MSN messengera milan_lekic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ritmovi su mi suvi posve po potrebi stavim sasvim malo hala na mixeti to je sve stvar ukusa
__________________
KORG Pa3X76, Pa800 & TRITON Extreme
milan_lekic je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2010, 12:46   #4
roland
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Postovi: 17
Downloads: 301
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
roland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Razglas...

Da! Kao sto kaze zsimonovic, vrlo je bitno stelovati aranzer na razglasu. Ako podesavate klavijaturu u sobi i oslanjate se na zvucnike sa klavijature, desava se velika promena kada je ukljucite na razglas i sve to pojacate 10-15 puta, Velika je razlika.
roland je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio roland za ovaj koristan post:
mjakov (03.09.2010)
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg pa 800, pa800, pravljenje seta, set

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije