Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.06.2016, 00:14   #81
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lega moj, mozda je najbolje da ti utopis tu svoju spravu i kupis nesto drugo?Rjesis brige svoje i kolega koji se trude da ti pomognu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2016, 08:24   #82
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To sa zujanjem nisam siguran da je do nje... koji je razglas u pitanju? Možda je prevelik gain na kanalu ili loš kabal ili ko zna šta može biti. Ne mora da znači da je do nje. Mada sve mi se čini da je zvučna karta u problemu.... Al hajde nek nisam u pravu... nadam se da nisam....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2016, 11:03   #83
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav @josipv i ostalim članovima. Ti problemi koje si napisao mi nekako mirišu na hardwerski problem u samoj klavijaturi. Prilikom svirke, ostane par zadnjih odsviranih tonova "zaglavljeno"... to mi se dešavalo na Korg M1, 01W. Problem je obično bio u lošem spoju "flat" kablova (ili drugih) koji povezuju ploče unutar klavijature. Takođe problem može biti i u memorijskom dijelu na matičnoj ploči jer usljed tih loših spojeva dođe do "zbrke" u informacijama u memoiji koju čuva interna baterija. Problem sam rješavao vađenjem baterije na par minuta, vratim je ponovo nazad i po tome "factory reset" prilikom uključivanja klavijature. Nakon učitavanja seta koji je normalno radio ili fabričkih boja, problem se više nije javljao. Još jedna stvar koja može praviti problem je prašina i ostalo smeće koje se nataložilo na ploči kao i oksid koji se stvorio na pinovima konektora. Stvar je u tome da se klavijature nose na svirke , na razna mjesta (na otvorenom, ispod šatora, diskoteke, klubovi...) gdje dolazi do varijacija u temperaturi, stvaranju kondenza, ulazak prašine i dima i to vremenom zna stvoriti sloj prljavštine na ploči koji može vrlo lako da se pretvori u "provodnik" i samim time stvara problem u normalnom radu memorijskih chipova i ostalih komponenti. Prije par dana sam imao u rukama Korg M1 koji je brujao, zujao, na izlazima je bilo sve i svašta samo ne čist zvuk. Rasturio sam ga i nakon "pranja" ploča i konektora sa kontakt sprejevima (koristio sam više njih u kombinaciji), potrošeno i brdo štapića za uši ... M1 je proradio sa kristalno čistim zvukom na izlazima Što se tiče zujanja koje si spomenuo može biti problem i u vezi između Fantoma i mixete. Fantom ima balansirane izlaze i problem može biti ako mixeta ima npr. "unbalanced" ulaze a ti koristiš obični "mono" kabal. Ako ti je mixeta sa balansiranim ulazima, pokušaj da nađeš kabal sa stereo džekovima na obadvije strane i to kabal koji je napravljen kao "balanced" (trožilni). Proguglaj malo i pogledaj kako se pravi TRS-TRS balnsirani odn. TRS to TS i obratno. Kod mene npr. zuji svaki Korg koji spojim običnim mono kablom u Presonus 16.0.2. iz razloga što svaki od Korgova koje imam ima "unbalanced" izlaze a na Presonusu su balansirani ulazi. Ako ti je mrsko petljati sa lemljenjem kablova, nabavi di-box (posudi) i probaj kombinovati sa njim. Nadam se da sam pomogao ... Pozdrav!
Dodato:
Palo mi je na pamet još i ovo...Rekao si da ne zuji baš uvijek!!! Probaj raditi preko korektora napona ali ne samo da korektor drži stabilan napon, nego pokušaj naći korektor poput Furmana koji će osim "peglanja" napona otkloniti i dodatno "smeće" koje se nalazi u električnoj mreži. I dalje sumnjam na oksid i loše spojeve u klavijaturi jer nekako mi se mota po glavi činjenica da često nosiš klavijaturu, treskanje u autu itd. pa zbog toga se desi da nekada radi kako treba a nekada ne. Zbog toga sumnjam na loše spojeve u Fantomu a spojeva, konektora ima jako mnogo unutra jer sam repariro svog kada sam ga kupio. Fantom je urađen kao tenk (nešto kao SY-77 i M1) i nema jednu ili max. dvije ploče kao što je kod ovih novijih Korgova Sretno i piši šta se dešava.... Pozdrav!

Promijenjeno od DinO74 (29.06.2016 u 11:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2016, 15:24   #84
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Takoder koristim presonus,i sa istim kablom Korg Tr ne zuji a Fantom zuji,ali sam skuzio na fantom kod jacka je nacrtano koji kabal mora ici u njega...
A za ovo sto zaglavi tonove je mozda moguce da je negdje spoj na konektorima jer sam skidao maticnu plocu pa mozda negdje nije dobro sjeo konektor...
Brobat cu pa javim....
josipv je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2018, 21:01   #85
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pozz ljudi, evo opet ja posle nekog vremena, zakuburio opet s jednim fantomom xa...Elem, pitanje - skupio sam 4,5 neka seta, i iz svakog od njih ispisao koje mi se boje svidjaju da to prebacim u jedan set...E sad kako uopste da prebacim boje iz PERFORMANCE iliti LIVE mode iz vise setova u jedan set? Takav program koliko vidim ne postoji, mozes pomocu YASE da ubacis neki patch, ali neku boju iz PERFORMANCE moda, npr. neku tercu koja se sastoji iz 3,4 boje, nema nacina, bar ja do sada nisam nasao...Misio sam da to moze preko onog Labrarian, al on trazi da se preko MIDI poveze sa klajvom i da ocita i patceve i performance, i opet ne znma kako da sad iz nekog drugog seta ubacim u moj set neku PERFORMANSU...imate li ideje kako se to radi, koj program? skinuo sam sve zive programe za X seriju, a i za G seriju, i za sada ne vidim kako je to moguce...Imate li ideju kako to uraditi? Jedino da prepisujem hemiskom sve postavke iz nekog seta , znaci rucno, pa da to posle unosim u moj set? Opet katastrofa resenja od rolanda, opet glavobolja..Sta mi je ovo trebalo...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2018, 19:54   #86
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dobro ljudi opet ja...resio sam sve muke sa bojama, evo dve nedelje sam pakovao set, prebacivao iz seta u set i konacno zavrsio..E sad drugo pitanje...pre3,4 godine sam imao isto Fantom Xa i koliko se secam brze je ucitavao, ali da ne nagadjam, aj nek neko napise koliko njemu ucitva set? Meni recimo set od 110 mbajta ucita za 10 min..set od 250 mb pola sata...a set od 300 mb, cak 40 i nesto minuta, skoro 45...previse.....nije li to predugo? znam da sporo loaduje semplove, ali koliko se secam ucitavao je malo brze...recimo ovih 300 mbajta bi trebalo, ako se dobro secam za pola sata da ucita najvise...aj vi napisite koliko vama loaduje koliko dugo set, i od koliko megabajta...Hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije