Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2013, 18:27   #1
milance89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2013
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 30
Downloads: 0
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: Sve po malo
milance89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milance89 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland m 2000 par pitanja

Pozdrav svima!
Pre svega pošto sam novi član foruma, da vas sve pozdravim, i nadam se da ćemo dobro saradjivati.
Tu smo da jedni drugima pomognemo u svemu, tako da...
E sad, imam par pitanja za roland m2000.
E ovako, uzeo sam navedenu klavijaturu i zanima me sledeće:
1. Kako da sa flopija ubacim neki set? na primer ritmove i da li recimo pre ubacivanja može da se presliša da se čuje kako zvuci i kako na primer da umesto ritma na klavijaturi kog bih recimo da ostavim da ubacim ritam u mesto njega?
i drugo pitanje je kako da na primer kad podesim sve potenciometre bas, bubanj kontru itd kako da sačuvam ta podešavanja da nemoram pri paljenju stalno da podešavam?
Imao sam korg is 40 i na njemu sam znao.
Ili ako ima uputstvo na srpskom?
U napred hvala,
Milan.
milance89 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 18:32   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozdrav milance,dobrodosao na YU-Midi forum,evo pokusacu da dam neke odgovore,preslusati ritmove pre ucitavanja je moguce jedino na racunaru pomocu Style works programa,u samoj klavijaturi je ne moguce.Mislim da si pogresio sto si menjao is40 za em2000,ipak ako se bavis uzivo svirkom ikao je starija is40 je mnogo prakticnija.E sad ako sviras moderniju muziku ipak je bolja em2000.Vidim ima snimak odlicnog seta za em2000 na YT,ne znam kakve su joj dirke???
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA

Promijenjeno od acakasper (05.12.2013 u 18:39 sati)
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 19:10   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od acakasper Pokaži Post
Mislim da si pogresio sto si menjao is40 za em2000,ipak ako se bavis uzivo svirkom ikao je starija is40 je mnogo prakticnija.E sad ako sviras moderniju muziku ipak je bolja em2000.Vidim ima snimak odlicnog seta za em2000 na YT,ne znam kakve su joj dirke???
Kolega, ni u cemu ama ni po jednoj stavci nije u prednosti ovaj Korg od Rolanda....Jedino mozda po bojama Ai2 sinteza, ali ni ja nesto nisam prezadovoljan njome....HI (Hyper Integrated) je vec druga prica
Dirke su joj kao i na G600 (ne G800 i G1000, jer oni imaju teske klavirske dirke), onda VA-3, VA-5, VA-7 i sl Mekane su, lagane...Sto se tice preslusavanja ritma na samoj klavijaturi, moraces pre preslusavanja da ga ucitas, pa tek onda da ga preslusas, ne postoji drugi nacin, sem dirketno na kompjuteru u programu Style Works, ali on ne predstavlja 100% realnu sliku kako ce taj ritam da zvuci kao da si ga ucitao na klavijaturi Ipak je na klavijaturi bolje da ga ucitas Sto se tice efekata, zaboravio sam kako je bilo to bese na G seriji posto je ekvivalentna sa EM, ali uglavnom treba da se udje cini mi se F4, pa onda drzi se dugme Shift+F1 ili tako nesto da se udje u taj meni za efekte i slicno, i onda kada sve to sredis kako hoces, onda ides F5 (SAVE), i izaberes da sacuvas....Imas sve to ovde po temama, a imas i uputstvo ovde na forumu za G1000 i bas mislim da je na Srpskom, pa skini i probaj....Pokusaj da se snadjes....Ceprkaj sam, jer u principu nemas sta da pogresis, istrazuj, gledaj i sl. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 19:33   #4
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u pravu si,ali mislim da je roland nekako [hard sound],vise za moderniju muziku,neminovno je da Roland ima bolji bubanj,ovo govorimo o aranzerima koji ne podrzavaju semplove,ali sve stvar ukusa i navike za usi,a sto se tice boja na korgu su boje realisticnije bas za narodnjake,ali nista bez semplera,bila bi mu dobra varijanta em2000 i Juzi sound sempler.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
milance89 (05.12.2013)
Star 05.12.2013, 20:35   #5
milance89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2013
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 30
Downloads: 0
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: Sve po malo
milance89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milance89 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da, bavim se živom svirkom.
Prvo pre nego što sam uzeo rolanda su mi govorili da je komplikovan, ali ja sam osnovno ukapirao za 3 dana pošto sam navikao na brojeve od korga.
E sad nisam dobro skontao dakle pojačam mu do kraja bubanj, bas, kontru i td i hoću to da sačuvam da nemoram ponovo da pojačavam pri restartu.
E sad problem je u tome što sam nemogu da čačkam jer mora neko da mi čita zbog problema s vidom.
Dodato:
Vidi ovako:
korg sam imao 6 godina, i nemogu reći da mi nije odradjivao posao, jeste
s njom sam bio prezadovoljan, i uopšte nije teška za rukovanje.
Mislim da je je dna od najlaksih sto se korga tice za rukovanje bar moje misljenje.

Promijenjeno od milance89 (05.12.2013 u 20:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milance89 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 21:45   #6
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

zasto ne moze u styl works ? msm ne radim sa njim nista osim nekad ako neki midi song pretvorim u styl, al mora postojati opcija u styleworks MIDI OUT? i onda midi u klavijaturu, iz nje na razglas, a u styleworks pustas ritmove i preslusavas


za ujednacenje drum bas i ostalo lako, sredis sve, i snimis desno pod PREFORMANCE, znaci das naziv neke pesme ritma koji si sredio i to je to.

roland je u prednosti mnogo po sitnicama koje zivot znace,, ja npr ucitam neki stil,
izaberem drum A11, i izaberem bass neki fingered ili picked,, npr C52 ili C53, i zadrzim ih da se nikad ne menjaju jer su mi legli na ozvucenju i rade dobro, i jacina level isto npr 100 drm i 90bas, i to da se nikad ne menja, i samo ucitavam druge stilove preko te postavke, nema veze sto oni imaju neki drugi bas i drum zapisan u sebi, nece ih povuci, ostaje na sve jednom stilu kako sam ja primenio.

to je dobro predobro, dodjes negde neki cudan prostor, sta znam ovo ono, sad pa sad , za 5 minuta nastimas na snagu jedan ritam odnose,, i to je to, kasnije samo menjad stilove a bas i drum i level njihov stoji zauvek, i efekat ako zelis,

a u toku svirke mozes menjati bilo koji opet , i on stoji dok ne promenis.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
milance89 (05.12.2013)
Star 05.12.2013, 22:45   #7
milance89
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2013
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 30
Downloads: 0
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: Sve po malo
milance89 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milance89 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
zasto ne moze u styl works ? msm ne radim sa njim nista osim nekad ako neki midi song pretvorim u styl, al mora postojati opcija u styleworks MIDI OUT? i onda midi u klavijaturu, iz nje na razglas, a u styleworks pustas ritmove i preslusavas


za ujednacenje drum bas i ostalo lako, sredis sve, i snimis desno pod PREFORMANCE, znaci das naziv neke pesme ritma koji si sredio i to je to.

roland je u prednosti mnogo po sitnicama koje zivot znace,, ja npr ucitam neki stil,
izaberem drum A11, i izaberem bass neki fingered ili picked,, npr C52 ili C53, i zadrzim ih da se nikad ne menjaju jer su mi legli na ozvucenju i rade dobro, i jacina level isto npr 100 drm i 90bas, i to da se nikad ne menja, i samo ucitavam druge stilove preko te postavke, nema veze sto oni imaju neki drugi bas i drum zapisan u sebi, nece ih povuci, ostaje na sve jednom stilu kako sam ja primenio.

to je dobro predobro, dodjes negde neki cudan prostor, sta znam ovo ono, sad pa sad , za 5 minuta nastimas na snagu jedan ritam odnose,, i to je to, kasnije samo menjad stilove a bas i drum i level njihov stoji zauvek, i efekat ako zelis,

a u toku svirke mozes menjati bilo koji opet , i on stoji dok ne promenis.

Cek cek nisam vas baš najbolje razumeo ako može korak po korak.
Dakle upalim klavijaturu namestim na primer rumbu isad pojacam mu sve na ona 4 točkića tj. pojačam mu bubanj, kontru i bas, e sad ako može korak po korak kako da to sačuvam.
Neko mi je pomenuo da za g1000 ima uputstvo video sam ali nemam postova da bi mogao da skidam a i neznam jel isti princip rada s g1000 i m2000?
Svaki odgovor je dobro došao s obzirom da sam još uveknovajlija s rolandom i na ovom forumu.
U napred zahvalan svim kolegama!
milance89 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije